Skocz do zawartości

AB CRYPTOBOX 650HD PVR


zibi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Programuję timer na nagrywanie ale niestety tuner się włącza ale nie nagrywa. Oczywiście pendrive jest na swoim miejscu, czy cos tzreba zmienić w ustawieniach pvr? "z ręki" jak najbardziej nagrywa, proszę o poradę

Nie wiem czy 652 jest tak samo jak w 650, ale... Po pierwsze zwróć uwagę, że pojedyncze naciśnięcie record na wybranej pozycji podświetla go na czerwono - zaprogramowane nagrywanie, kolejne naciśnięcie record na wybranej pozycji podświetla go na zielono (przypomnienie), kolejne naciśnięcie kasuje nagrywanie. Moze tu leży twój problem?

Uwaga praktyczna dla nagrywających na 650-tce. Usiłowałem nagrać programy na kanale bez EPG, dwa odcinki były nadawane przed północą, dwa po północy. Ręcznie ustawiłem parametry nagrywania: start 22:00 stop 2:00. Powinienem był przewidzieć, że to się nie może w tym dekoderze udać. Nagrały sie tylko dwa odcinki przed północą. Stąd wniosek, że przy takiej operacji trzeba zaprogramować dwa nagrania. Jedno dla pozycji przed północą, drugie po północy (inna data).

 

Irek 6311, niska cena nie jest usprawiedliwieniem dla niechlujstwa. Kupując tani dekoder godzę się z tym, że podzespoły będą kiepskiej jakości, procesor mało wydajny a sprzęt szlag trafi za czas niedługi. Software (którego stworzenie też kosztuje, ale jest to koszt ponoszony - upraszczając - jednorazowo) powinno być dopracowane w szczegółach. W przypadku 650-tki problemem jest ilość błędów; jest ich wiele, moim zdaniem, zbyt wiele. Usunięcie np. niedoróbki wyżej opisanej wiąże się z dopisaniem kilku linii w kilku, kilkunastu (a niechby i w kilkudziesięciu) miejscach. Stworzenie softwaru pełnego błędów i udostępnienie go user'om świadczy o pośpiechu i lekceważeniu klientów przez firmę.

Oczywiście, oprogramowanie w sprzętach uznanych producentów też ma wady, najczęściej sukcesywnie usuwane w kolejnych updatach, ale tych błędów nie ma aż tak wiele.

 

I na koniec jedna uwaga. Kupiłem ten dekoder jako drugi w domu. W swoich podstawowych funkcjach sprawdza się i nie żałuję zakupu, a że chciałbym żeby był lepszy to już zupełnie inna para kaloszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golemmiak masz dużo racji co do tunera z tematu, soft ma dużo niedoróbek, podobnie jest jednak w nowych dekoderach Ferguson, nie bronię Producent (a/ów), niestety nie jest kolorowo na rynku i bywa że soft do czegokolwiek nigdy nie dopracują (nikomu nie zależy na tym/klient i tak kupi), nagrywanie uciążliwe jest tak w tytułowym dekoderze jak i w Ferguson (ten dla odmiany (203) uszkadza pliki i nie da się tego obrobić (odwarza ok) nagrywanie ustaw na TS.

Edytowane przez irek6311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Golemmiak

 

Na 652 jest identycznie, intersujący mnie program był zaznaczony na czerwono ale pomimo tego nie nagrało? może jakieś dodatkowe ustawienia są potrzebne? w ustawieniach PVR jest wybór nagrania PS oraz TS - co to za fukcja?

Jedyne co przychodzi mi do głowy: po oznaczeniu programu do nagrywania wejdź do menu-ustawienia - ustawienia czasu - timer i sprawdź tam czy program ma zaznaczoną opcję nagrywanie: TAK;

Co do TS i PS. TS oznacza, że mają być nagrywane wszystkie dodatki (np. napisy, opis programu itp.), PS to "gołe" nagranie. W necie nie polecają opcji PS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje się dekodery z wolnego rynku, bo te od operatorów są kiepskie sprzętowo i programowo. W przypadku CR650 jest podobna sytuacja. Sprzętowo jest calkiem ok ale oprogramowanie pomimo już wielu poprawek jest pełne błędów. Drugi miesiąc nie ma żadnej poprawki. Trochę kiepsko to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@irek6311              bo Pm nie działa a ty sobie wpisałeś że nie korzystasz z forum  nie wiem czy MOD przeniesie mi to pytanie gdzieś           powiedz mi co masz we flashu w swoim Duo2?  I jakiej wielkości penem flashowałeś.

 

 

@nenonbloow       jeśli box ma funkcje DLNA to tylko zobaczysz zawartość DLNA urządzenia ale w tunerze nie odwrotnie.

Drugie tyle jeśli chodzi o kase i masz Miracle box  mini +  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

650 HD, spliter. Miałem wczoraj wahnięcie zasilania, niestety karta Cyfry+ (karta sprzed kilku lat) nie wystartowała (slot 0: reset kart nieudany), ergo nie mogę odbierać kanałów kodowanych. Na drugim dekoderzr wszystko jest OK. Po trzech godzinach włączania/wyłączania, wsuwania/wysuwania karty, wkładania oryginalnej karty  poddaję się i zrzucam dekoder z balkonu, chyba że ktoś ma jakiś pomysł (softcamy i oprogramowanie firmowe wgrane). Jest wogóle jakiś serwis AB-Com w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje podlaczyc Cryptoboxa 650 pod Monoblock Quad 6° Inverto IDLB-QUDM21 (port A = Hotbird 13° E, port B = ASTRA 19.2° E).

Co musze ustawic w menu tunera (ustawienia anteny)? Fabrycznie wyglada to tak:

 

Satelita: Hotbird(13E)

Transponder: 10719/V/27500/5/6

Typ LNB: Uniwersalny

Zasilanie LNB: 13V/18V

22KHz: Auto

DISEqC1.0: Brak

DISEqC1.1: Brak

Obrotnica: Brak

Typ skanowania: Wszystkie kanaly

Rozpocznij wyszukiwanie: Fast Scan

 

Do tej pory tuner chodzil na powyzszych ustawieniach z konwerterem Quad Inverto Black Ultra.

Kanaly nc+ wyszukane fast scanem.

Czy po podlaczeniu pod monoblocka musze ponownie wyszukac kanaly nc+?

Edytowane przez polux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...