Skocz do zawartości

Akcja wymiany dekoderów SD na HD na platformie CANAL+


flatron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i jeszcze oferta dla tych co mają N na kartę, nc+ mix czyli sprzęt ADB wykupiony od operatora :-) Chyba jasno widać z regulaminu, że operator zabezpieczył się przed wypowiedzeniami użytkowników własnych dekoderów w przypadku wymiany kart :D Bo w przypadku sprzętu na własność typu nc+ mix, n na kartę itd klient i tak ma już sprzęt parowany :D

A do kogo była skierowana promocja z Digyboxx HD C+ kiedy dawali miesiąc gratis? Ludzie którzy wtedy kupili tuner za około 400zł teraz mają go wyrzucić i zacząć korzystać z budżetowego sprzętu nc+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie nękają telefonami o podarowanie mi tunera HD gratis :D

Teraz mam dwie karty cameleon i jeden tuner od nc+ (sagem) i jeden swój prywatny Opticum X7.

Ciężko im wytłumaczyć że nie interesuje mnie ten darmowy tuner...no ale ja nie o tym

Chodzi mi o to że...jesli wprowadziliby by parowanie kart....rozumiem że zabierają mi cameleony i dostaje 2 tunery z nowymi kartami ? ( oczywiście jesli nie chce rezygnować z nc+ )

Tylko teraz tak...chce 2 tunery ale nie chce ich razem łączyć kablem ani po wifi (nie mam takiej możliwości)... czyli chce dalej odbierać nc+ w dwóch różnych pomieszczeniach...będzie takie coś możliwe ?

Czy też zabiorą cameleony i dostane 2 tunery które niestety będzie trzeba jakoś razem "spiąć " ? :D

 

Sorki za takie pytania ale niestety nie jestem na bieżąco ani też fachowcem od tych spraw :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kurier DHL dostarczył dekoder. Sagemcom DSI83. Mało profesjonalne jak dla mnie: pilot z logo nc+ a dekoder z logo Cyfra+. Promocja " Multiroom Standard 0 zł dla Abonentów - przejście na HD"... Jak dla mnie szykują jakąś grubą akcję bo nie dość, że dekoder za darmo to jeszcze wysłany kurierem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to już dawno pisałem że jak ktoś daje coś za darmo, na dodatek opłaca jeszcze kuriera to trzeba być wyjątkowo podejrzliwym :D Tak sobie teraz pomyślałem że w 2015 roku najlepiej sprzedającymi się tunerami niezależnymi mogą być te z dwoma gniazdami CI na dodatek obsługujące CI+. Są takie na dzień dzisiejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to już dawno pisałem że jak ktoś daje coś za darmo, na dodatek opłaca jeszcze kuriera to trzeba być wyjątkowo podejrzliwym :D Tak sobie teraz pomyślałem że w 2015 roku najlepiej sprzedającymi się tunerami niezależnymi mogą być te z dwoma gniazdami CI na dodatek obsługujące CI+. Są takie na dzień dzisiejszy?

 

CI+ jest mało popularne i moim zdaniem może nie przetrwać, bo ma za dużo ograniczeń. Wysyłają kurierem nowe dekodery bo muszą wyrobić się ze wszystkimi do marca, aby przejść na MPEG4 więc pozostało tak naprawdę 3 miesiące bo święta odpadają i nic tutaj podejrzanego nie ma, niestety mpeg2 nie jest juz opłacalny finansowo, tutaj nie chodzi nawet o abonenta, bo mają go wiadomo gdzie, ale o koszta prowadzenia biznesu, jeżeli przejdą na mpeg4 to mogą spokojnie 1-2 transpondery wyłaczyć i mają już kasiorkę w kieszeni :) Wątpie żeby zwiększyli mocno ilość kanałów SD i HD, wyłączą duble (zarobią) , pozostałe kanały będą upychać jak się tylko da i mogą spokojnie jeszcze 1-2 transpondery wynajmować komuś innemu np. arabom (tam liczba kanałow mocno rośnie i prawie wszystkie są FTA jak w Niemczech tylko trochę inny kontent i jakość, choć już jeden widziałem w upscale HD :), więc nie robią tego społecznie, nic nie jest za darmo tak jak napisałeś :) )...

TVP, 4funTV, Polcast - rezygnują z tranponderów NC+ ponieważ cena jest za droga, NC+ odchodzą nie tylko klienci indywidualni, ale także biznesowi, a Cyfrowy Polsat mocno leci z cenami w dół, bo coraz więcej usług sprzedaje za pół ceny w promocjach smartDOM, więc na nowości nie można raczej liczyć, a bardziej trzeba się nastawić na cięcia kosztów czyli przełączenie wszystkiego na MPEG4, ładnie poupychanie i 1 lub 2 transpondery niepotrzebne (oszczędności czas zacząć :) ).

 

Wietrzycie grubszą aferę , a łykacie te darmowe dekodery jak młode pelikany.

A potem będzie płacz....

 

... ale już o tym pisałem, że nie ma wyjścia, bo jak nie chcesz to i tak po czasie ci go wyślą i mają w systemie oznaczone że wysłali, a nawet jak nie odbierzesz to przecież oni wysłali, więc zgodnie z umową przekazali ci sprzęt do poprawnego odbioru, a że ty go nie chcesz, to juz twój problem :) Nie oznacza to wcale szybkiego parowania, jest to związane na tą chwilę tylko z MPEG4.

 

Dziś kurier DHL dostarczył dekoder. Sagemcom DSI83. Mało profesjonalne jak dla mnie: pilot z logo nc+ a dekoder z logo Cyfra+. Promocja " Multiroom Standard 0 zł dla Abonentów - przejście na HD"... Jak dla mnie szykują jakąś grubą akcję bo nie dość, że dekoder za darmo to jeszcze wysłany kurierem...

 

Kurier ma takie umowy że wychodzi szybciej, taniej i lepsze ubezpieczenie niż Poczta. MPEG4 to nie jest nic grubego, a proste oszczędności. Dostałem taki sam i wygląda to tak z prostego powodu, nie chcę im się inwestować kasy w nalepki z nowym logo lub zmiany obudów, są to jakby nie patrzeć jakieś tam koszta więc nie ma to większego sensu przy spadającej liczbie abonentów, piloty stare tylko wymienili, ale te nowe moim zdaniem są jeszcze gorsze (widać wykonanie tanie, energooszczędne, słabiej łapie niż starego typu) :) Cały czas trzymam go w szafie i czekam na to parowanie :) Może za dwa lata, bo na pewno nie w 2015, a wtedy kupie sobie coś z CAM :) Only Ferdek HD i swoja lista kanałów, nikt mi nie będzie dawał papki TVN na pierwszych miejscach na liście, a to co dobre to jest u nich na samym końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CI+ jest mało popularne i moim zdaniem może nie przetrwać, bo ma za dużo ograniczeń.

 

Niektóre platformy za granicą stosują CI+ nie od dzisiaj (znanym przykładem jest choćby niemiecka HD+) i jednak chętnych do korzystania z tego wynalazku nie brakuje... Mimo wiadomych ograniczeń i niechęci niektórych osób, moim zdaniem CI+ niestety przetrwa i stanie się w przyszłości jedyną możliwością odbioru platform na niededykowanych tunerach. Powrotu do starego poczciwego CI już raczej nie będzie. Przypomniało mi się, że Cyfra+ w ostatnich miesiącach swojego istnienia miała już w ofercie moduł CI+ (bez trybu legacy). Teraz, kiedy już wiadomo, że system Conax nie ma świetlanej przyszłości, a NC+ stawia na Nagrę, powrót takiego modułu do oferty wydaje mi się tylko kwestią czasu. Coraz więcej na rynku jest telewizorów z DVB-S2, które już dawno mają wsparcie CI+, dlatego przewiduję, że przybywać będzie abonentów upominających się o możliwość korzystania z NC+ na takich telewizorach i choćby dlatego powrót modułów do oferty jest wskazany (telewizory nie posiadają uniwersalnych czytników kart, jedynie slot dla modułu).

 

Niestety mnie możliwość korzystania z niezależnego tunera tylko przez moduł CI+ nie zadowoliłaby ani trochę. Karty parowane z modułem były dla mnie akceptowalnym rozwiązaniem kiedyś, kiedy były to jeszcze moduły CI. Jeśli dzisiaj wprowadzą moduły, na bank będą one już w "nowszym i lepszym" CI+. Czyli straciłbym wtedy coś, co zawsze NAJBARDZIEJ lubiłem we własnych tunerach, mianowicie NAGRYWANIE, ale takie normalne, prawdziwe nagrywanie, kiedy nagranie nie jest powiązane tylko z jednym odbiornikiem i można je odtwarzać gdzie się chce i na czym chce, czy też można zarchiwizować sobie coś unikatowego z telewizji na stałe i obejrzeć to ponownie po wielu latach, nawet jeżeli nie będzie się już posiadało tego tunera, na którym to zostało nagrane. :D To właśnie pojawienie się na rynku tunerów z możliwością normalnego nagrywania skłoniło mnie wiele lat temu do porzucenia dedyków i zaprzyjaźnienia się z tunerami niezależnymi... Moduły CI+ mogą zadowolić tylko osoby, którym nie zależy aż tak bardzo na tej wolności w nagrywaniu, a za zaletę własnego sprzętu uważają głównie własną listę kanałów. Też doceniam własną listę kanałów i ogromnie się cieszę z tego, że mogłem z listy całkowicie usunąć nielubiane i niechciane TVN-y, a ustawić sobie na pierwszym miejscu swój ulubiony kanał, który w dedykach pewnie ma numer trzycyfrowy. Jednak podstawową zaletą własnego tunera było dla mnie zawsze normalne nagrywanie, a własna lista - zaletą przyjemną, ale drugorzędną.

 

Nigdy nie zaakceptuję CI+ i nigdy nie dam się zmusić do takiego wynalazku :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku za 4 telefonem zgodziłem się na wymianę dekodera pomimo, że mam już swój inny sprzęt HD na własność. (Sagemcom z dawnej Cyfry+)

Kurier miał dostarczyć sprzęt w ciągu tygodnia na adres który wskazałem do wysyłki. Niestety w ciągu tego czasu kurier nie zadzwonił, ani się nie pojawił.

Zadzwoniłem dziś z ciekawości na infolinię NC+ i okazało się, że w moim przypadku na zamówieniu na "formatce" został wprowadzony "jakiś" błąd przez osobę rejestrującą zgłoszenie i dopiero za kolejny tydzień by coś się mogło wyjaśnić. W związku z taką sytuacją grzecznie podziękowałem za wymianę sprzętu i poprosiłem o anulowania zamówienia w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zaakceptuję CI+ i nigdy nie dam się zmusić do takiego wynalazku

Dotyczy to również tunerów niezależnych. Rozumiem Twoje oburzenie. Ale to jest wszystko, co mógłbyś ewentualnie zrobić. Spójrz na to zagadnienie, trochę szerzej. Patrz na innych operatorów. Tam nie ma i nie było takiej swobody. Przekleństwem zaś jest to, że to właśnie wcześniej Cyfra+ poluzowała cugle. Teraz chce, czytaj nc+ - wrócić do swojego pierwotnego "kluczyka".

A to oczywiście, niektórych zaboli. Producentów również.

Co zatem możemy zrobić? Niech każdy sam na to odpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
... Co zatem możemy zrobić? Niech każdy sam na to odpowie.

Wbrew pozorom całkiem sporo, bo bez nas nie ma ani nc+, ani CP, ani żadnego innego sprzedawcy, bo to oni są dla nas, a nie my dla nich.

Skoro zatem to my stanowimy tu siłę sprawczą, wystarczy tylko zorganizowany protest, przez np. masowe wypowiadanie niedotrzymanych przez podmioty medialne umów i niepodpisywanie nowych.

Straty finansowe szybko nalewają oleum do głowy.

 

Dla przykładu, jeżeli ktoś wyprodukował i masowo oferuje jakiś bubel, to czy my MUSIMY go kupować?

Co innego, gdy będzie to towar zgodny z oczekiwaniami, bo wówczas nie żal na to pieniędzy.

 

... ale tak po prawdzie powiedzcie szczerze, jesteście zadowoleni z telewizji w obecnym kształcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam nikogo namawiać do wymiany; sam od zawsze miałem własny dekoder (ostatnio) unibox 9060; ostatnio po wielu monitach dałem się namówić na przyjęcie wifiBoxa+; ot tak na odczepnego; podłączyłem go na próbę by zobaczyć co to za cudo; i tak już zostało; po prostu jest ok, zyskałem dostęp do nc+go; ułożyłem sobie własną listę kanałów - jedyny z nią mankament że nie można na niej przesuwać programów (przynajmniej nie znalazłem takiej możliwości); prawda, że pilot trochę dziwny, że niektóre klawisze mogłyby robić więcej (te klawisze tworzące + powinny przesuwać programy i regulować dźwięk); ogólnie nie narzekam; w ciągu niecałych dwóch miesięcy sprzęt zawiesił się jeden raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz na innych operatorów. Tam nie ma i nie było takiej swobody.

 

Przez jakiś czas oprócz Cyfry+ byłem abonentem również Cyfrowego Polsatu (zrezygnowałem z niego jakiś czas temu). Tam też miałem taką swobodę, korzystając z modułu (starego CI) i własnego tunera. W zasadzie każdy operator satelitarny, który oferował nieparowaną kartę lub kartę parowaną z modułem (CI lub CI+ w trybie legacy), dawał taką swobodę.

 

Przekleństwem zaś jest to, że to właśnie wcześniej Cyfra+ poluzowała cugle.

 

I chwała Cyfrze+ za to. :wink: Przez wiele lat bardzo się przyzwyczaiłem do jej rozwiązań technicznych (nieparowana karta + własny tuner, wolność) i wcale nie mam zamiaru od tego się odzwyczajać i godzić się na ograniczenia.

 

Co zatem możemy zrobić? Niech każdy sam na to odpowie.

 

Ja mogę zrobić dużo: zrezygnować z ich usług. :D I zrobię to już po 31.12.2014. :D Nie zaryzykuję już uwiązać się umową na kolejne 15 czy 24 miesiące, bo się boję, że w trakcie umowy zmuszą mnie do przejścia na parowany sprzęt dedykowany nie dając możliwości rozwiązania umowy z tego powodu. Chociaż całkiem z NC+ jednak (jeszcze) nie rezygnuję, bo od nowego roku przechodzę na prepaida Smart HD+. Ta oferta jest dla mnie wystarczająca, jest dostępne prawie wszystko, co teraz oglądam w NC+ na umowie. Nie ma też takiego ryzyka, że zabiorą nieparowaną kartę i zmuszą do parowanego sprzętu, bo oferta Smart HD+ z założenia jest ofertą na samą kartę i mam nadzieję, że tak pozostanie jeszcze długo. Zresztą opłacać mogę na krótsze okresy (3 miesiące, 6 miesięcy) i w każdej chwili bez problemu mogę zrezygnować, w razie gdyby coś przestało mi się podobać, bo nie muszę się wiązać długą umową na 15 miesięcy czy jeszcze dłużej.

 

 

... ale tak po prawdzie powiedzcie szczerze, jesteście zadowoleni z telewizji w obecnym kształcie?

 

Po prawdzie i szczerze, to coraz mniej jestem zadowolony. Najbardziej boli przerywanie programu reklamami na większości kanałów płatncyh (w ogóle już takich kanałów nie włączam). Skoro płacę, oczekuję najwyższego komfortu oglądania, a to jest możliwe tylko przy nieprzerywaniu programu reklamami. Poziom wielu kanałów w ostatnich latach też się obniżył i zbliżył się do poziomu kanałów komercyjnych z DVB-T.

Ale jeszcze kilka, dosłownie kilka płatnych kanałów (z kilkudziesięciu dostępnych), na których częściej lub rzadziej znajduję co chce się zobaczyć i za sprawą których jeszcze chciało mi się opłacać NC+. Z kanałów wyłącznie płatnych, niedostępnych w DVB-T, najczęściej ostatnio oglądało się u mnie w domu Ale kino+, Planete+, BBC HD, Minimini+ (to dla dzieci)... Dochodzą do tego jeszcze kanały ogólnodostępne: TVP Kultura, TVP Historia, TVP ABC. I to w zasadzie tyle. Dziesięć lat temu oglądało się dużo więcej, ale dzisiaj telewizja to już niestety nie ten poziom, co kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:

Dziesięć lat temu oglądało się dużo więcej, ale dzisiaj telewizja to już niestety nie ten poziom, co kiedyś.

 

Dziesięć lat temu wiele z filmów, czy seriali, które teraz lecą do znudzenia, były dla wielu z nas zupełną nowością. I to był jeden z powodów, dla których dałem się wtedy namówić w UPC na HBO, za horrendalne 35 zł, za 1 kanał o ile pamiętam. Poza tym nie miałem żony i dzieci, to i miałem więcej czasu na TV :).

 

A dzisiaj - jak jest coś, co bym chciał obejrzeć, to albo leci wtedy, kiedy kompletnie nie mam na to czasu (czytaj - trzeba albo odrobić lekcje, albo nakarmić towarzystwo, albo położyć spać), albo mnie nie ma - czytaj - śpię. A nagrywanie mija się z celem. Mam zapchany dysk 1TB filmami do obejrzenia, 500GB w deku i w ciągu ostatniego miesiąca udało mi się z tego wszystkiego obejrzeć 1 film, nagrany z rok temu...

 

Mam jeszcze mały zapas NC+MIX-ów. Ostatnio mnie atakowali, żebym podpisał umowę, bo się akurat kończył pakiet startowy. I tak sobie myślę, że chyba jednak zostanę przy prepaidzie w takiej, czy innej formie i to niekoniecznie opłacanym na okrągło. TV jest ZŁE, żeby zacytować pewnego lemura :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dzis dostalem ten nowy dekoder sagemcom83 i mam pytanie poniewaz podpisalem aneks odnosnie mr standard , obecnie mam 2 karty cameleon ,1 szt pace prv 500 gb a w 2 mialem swoj dekoder ,czy ta zmiana spowoduje od stycznia parowanie kart tylko na wlasny sprzet czy np dojdzie do wymiany kart na nc+ i mr bedzie po sznurku zgodnie z obecna polityka firmy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale podpisanie takiego aneksu odnosnie Mr standard moze spowodowac brakiem mozliwosci wypowiedzenia umowy np przy zmianie kart, z 2 jednak strony to skoro mialo by tak byc to przysylali by dekodery nki ,oparte na ich systemie. A moze chodzi tylko o sharing oraz spiltery krore od stycznia beda nadawaly sie do kosza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michuer nie przyslą po N bo tam jest Conax a jest niemal (z nimi do końca nie wiadomo) pewne że przejdą docelowo na nagre a dekoder Sagecoma jest pewnie tańszy niż operacja zmiany systemu w po n-kowych dekoderch. Pewnie chcą się zabezpieczyć przed wypowiedzeniami jak zlikwidują nie parowane karty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mniej więcej dwa tygodnie temu zadzwonił do drzwi pan z CP z pytaniem jakie numery ma dekoder Polsatu jeśli jest. Nie za bardzo chciałem podać, rożnie to bywa w takich sytuacjach. Miał przyjść następnego dnia, zanotował adres. Na odchodne jeszcze pytanie od kiedy umowa, odpowiadam pół roku temu. Nowy dekoder HD skreślił notkę i już się nie pojawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...