Skocz do zawartości

Akcja wymiany dekoderów SD na HD na platformie CANAL+


flatron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zwiastuję jeden problem, który ma w zanadrzu w przyszłym roku wykluczyć furtkę do wypowiadania umów bez konsekwencji. Odmowa a tym samym brak wymiany dekodera może być skrupulatnie odnotowywany u nadawcy. Jak to mówią znawcy - w przyrodzie nic się nie dzieje bez przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest ale oferują dekodery które mają problemy z działaniem na legalnej karcie.( problem z nagrywaniem na sagemcomie i oglądaniu kanału z tego samego tp)

 

Problemy są okresowo tak jak cudują z zablokowaniem ludziom odbioru.. Więc co to za sens te wymiany niewiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymianę dekoderów dla abonentów NC+ wymusza CP, który w miesiącach maj-czerwiec 2015r usuwa z satelity swoje kanały w wersji SD (nie wiem czy wszystkie ich kanały będą w HD czy usuną tylko te które nadają zarówno w SD jak i HD).

CP planuję wszystkie swoje transpondery które pracują w DVB-S przełaczyć do DVB-S2 więc to czy kanały SD, które mają swoje wersję obecnie w HD zostaną wyłaczone to już mało ważne. Jak przełaczą do DVB-S2 to żaden dekoder SD MPEG-2 nie odbierze przekazu kanałów z takiego transpondera mimo że będzie tam nadawany też kanał w SD. Część kanałów poleci od razu z SD do HD w MPEG-4 po przełaczeniu transponderów a cześć od nadawców zewnętrznych zwłaszcza którzy na razie nie planują emisji w HD zostanie przełaczona z SD MPEG-2 DVB-S do SD MPEG-4 DVB-S2. Ot co tyle z tej zagadki! Przełaczenie wszystkich transponderów CP do DVB-S2 wymusza wymianę dekoderów z SD na HD w NC+! Z tego co dowiedziałem NC+ właśnie z nową promocją w ofertach na kartę zmierza w kierunku tym aby wszyscy abonenci ofert na kartę powymieniali sobie dekodery na HD. CP raczej nie poczeka z przełączeniem transponderów do DVB-S2 gdzie są nadawane podstawowe ich kanały typu: Polsat, TV4, Tv6, Polsat Sport News itd. To wszystko będzie od przyszłego roku już w MPEG-4 czy to w SD czy w HD ale już tylko w DVB-S2 MPEG-4! Tak więć właściciele oferty TnK SD stracą dostęp do Polsatu, Tv4, Tv6 czy też Polsat Sporty News :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie mogli o tym po prostu poinformowac ze zmienia sie metoda kompresji i trzeba zmienic dekoder, albo przez nich albo na wlasna reke? Pozbywaja sie smieci z magazynow i tyle, tez mi hojni :-P

 

Jakos jak wylaczano naziemnego analoga to nikt nie oferowal telewizorow MPEG4 ani tunerow za darmo tylko zrobili normalna kampanie informacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DXmaniac : taki mały fakt http://przeklej.org/file/2VsiZ6/DOC221014.pdf

 

Rozdz. II. punkt 1 podpunkt 2

 

Temat już ktoś gdzieś wyjaśniał że faktycznie nie trzeba oddawać karty ... ale jak podpiszesz takie coś to nc+ może zrobić psikus za miesiąc lub rok i powiedzieć jak to przecież się pan zgodził korzystać z promocji : Box+ 0 zł dla Abonentów - przejście na HD - kurier

Wrócę jeszcze do tematu z przed kilko stron.

Przeczytałem dokładnie te warunki promocji " Box+ 0 zł dla Abonentów - przejście na HD - kurier " co załączyłeś i uważam że sam zwrot karty dotyczy tylko tych abonentów u których nie działa w przesłanym dek. HD Box+ tj Sagemcoma HD DSI83/87 posiadana stara karta z dekodera SD. Wtedy należy poprosić o przysłanie nowej i odesłanie starej wg. Rozdz. II art. 1 pkt 2).

W tym okresie przejściowym należy korzystać z posiadanego już od dnia skorzystania z tej promocji własnościowego dekodera SD zgodnie z Rozdz. II art.6 (oczywiście dotyczy abonentów którzy mieli najem dek. SD)

 

Przed skorzystaniem z dobrania dekodera HD do MR chciałem dokładnie zapoznać się z wszystkimi warunkami i dla tego prosiłbym jeszcze osoby które już skorzystały z Promocji: Multiroom Standard 0 zł dla Ambonentów - przejście na HD"

o załączenie skanów tych Warunków Promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiał się ktoś co w sytuacji kiedy abonent posiadający samego Cameleona nie zdecyduje się na odebranie 'darmowego' sprzętu od nc+. Operator w taki czy inny sposób zablokuje możliwość korzystania z TV takim abonentom. Otwiera to furtkę do rezygnacji z umowy. Myślę, że po to jest ta cała akcja wciskania sprzętu, żeby ograniczyć ewentualne wypowiedzenia umów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiał się ktoś co w sytuacji kiedy abonent posiadający samego Cameleona nie zdecyduje się na odebranie 'darmowego' sprzętu od nc+. Operator w taki czy inny sposób zablokuje możliwość korzystania z TV takim abonentom. Otwiera to furtkę do rezygnacji z umowy. Myślę, że po to jest ta cała akcja wciskania sprzętu, żeby ograniczyć ewentualne wypowiedzenia umów.

Nie sadze, mysle ze ich prosta riposta na taki stan rzeczy, to my panu umożliwimy dalsze oglądanie, musi pan odebrać nasz sprzet, ktorego pan/i nie chcieli wziasc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia lubi się powtarzać popatrzcie na Niemcy tam też rozsylali dekodery za free tylko po to żeby je sparować naprawdę to jest bardzo dziwne że mówią niech leży w szafie byle byś wziął i podpisał aneks a my cię już mamy

Jest to jedno z najsensowniejszych wytłumaczeń przyszłego parowania karty z dekoderem, a abonentom tłumaczy się że to Cyfrowy Polsat wymusza wymianę - bo to prawda.

Podsumowując CP z przejściem na MPEG-4 załatwi dla nc+ sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie jedno jest pewne, jeżeli dojdzie do tego czego nie chcemy żeby doszło, to moja przygoda z platna tv sat się zakończy, a na pewno z tym operatorem.

Ps. od początku istnienia nc+ zostawiłem u nich cos około 1700zl a jak policzyć z 10lat z cyfra+ to wyjdzie ladna sumka, która już od jednego abonenta by przepadla, a takich co zrobia podobnie będzie trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjechał dziś dekoder kurierem. z nim aneks. w aneksie informacja że mam zwrócić starą kartę. w rozmowie w piątek konsultant mówił że absolutnie nie musze karte zwracać. telefon na infolinię, a tam pańcia mówi że jak najbardziej mam odesłac starą kartę razem z dekoderem, bo dekoder (Thomson) nie jest moją własnością. Godzinę temu znów dzwonili z oferta wymiany dekodera (niezły [beep] mają, bo nie widziała babka że w piątek już jeden do mnie nadali :) ). I pytam - jak z tą kartą. A ona że jak najbardziej kartę mam odesłać. Podobno w nowym jest nowa karta i ją muszę zaktywowac.

Co było w paczce nie wiem, bo nie otwierałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załapałeś się na promocję " Box+ 0 zł dla Abonentów - przejście na HD - kurier ".

Przeczytaj dokładnie warunki promocji, a w szczególności Rozdział II art.6. "W przypadku Abonentów korzystających, przed skorzystaniem z niniejszej promocji, ze Sprzętu typu SD udostępnionego przez Dostawcę usług, nabywają własność tego sprzętu z chwila Skorzystania z niniejszej promocji."

Interpretuje to tak ze ten stary dekoder SD jest już twoja własnością i nie ma nic w warunkach o konieczności jego odsyłania.

Może ty masz inną promocje i warunki wymiany, z których dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów opieram swoje spostrzeżenia?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kilku userow tu piszących, żaden nie miał deka wraz z karta.

 

wiem o tym, dlatego się ździwiłem jak mi babka powiedziała że dekoder mam z kartą odesłać. co dziwne, babka która dziś zadzwoniła żeby mi dekoder wysłać taż powiedziała że kartę mam z dekoderem odesłać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...