Skocz do zawartości

Grupa ITI i CANAL+ rozważają sprzedaż Grupy TVN


slawers501
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, fakt, normalnie komedia :brawo:

Jak to czytałem dziś na kibelku to pierwsza myśl była taka, że to prima aprilis :jupi:

http://tvn24bis.pl/informacje,187/iti-i ... 78735.html

 

Vivendi przebiło ofertę Time Warnera, żeby i tak mu odsprzedać po roku TVN (aż trudno mi nie wstawiać więcej uśmiechniętych buziek). Widać Francuzi się przeliczyli, myśleli, że Polacy z tej podniety, że będą mieli platformę Vivendi i do tego niby super premium będą im płacili od razu dwa razy więcej za nic.

 

A tu niestety w coraz większej ilości przypadków już nam się oczy otwierają i jak ktoś chce nam nałożyć złodziejską marżę, to staramy się postawić choć i tak w bardzo niewielu przypadkach, ale i to cieszy (ciekawe też, że jak ktoś kupi na ulicy kilka monet za parę tysięcy to już nasz wymiar sprawiedliwości rozpoczyna śledztwo, a jak ktoś kupuje sprzęt Apple to wszyscy są szczęśliwi i emejzing, a sytuacja jest identyczna-a tak serio to nie ciekawe, po prostu sprzedawca na ulicy mimo, że ma dobry PR i potrafi kogoś przekonać, to nie posiada miliardów na walkę w sądzie).

 

Ja ze swojej strony mogę tylko mieć nadzieję, że Time Warner jak najszybciej przejmie TVN, bo tych oszukańców z nc+ mam już dosyć i już bym wolał więcej płacić niż się z nimi użerać i ich umowami, które są rozbieżne od wynegocjowanych telefonicznie (oczywiście płacić więcej ale komu innemu, nie będę wspierał naciągania). Tak więc jak chcą dalej ludzi naciągać, to niech to robią w Wietnamie, a nie u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba przespałem jakieś ichnie manewry (co nie było trudne bo było ich sporo), bo ja się zatrzymałem pod tym względem na czasie, w którym TVN odkupił ileś tam akcji ITI Neovision i miał większościowy udział w n. Tak więc nie dziwne, że teraz moim pierwszym skojarzeniem było to, że skoro Vivendi ma sprzedać TVN to razem z ITI Neovision czyli operatorem nc+. A do tego mi się to ułożyło w logiczną całość, bo po co Time Warnerowi TVN bez platformy satelitarnej, przejechanie się Vivendi na fuzji i to, że grupa ITI w zasadzie nie istnieje jako odrębny byt, tylko jest właśnie zależna od Vivendi, a wrzucanie jej nazwy w newsach na tvn24.pl to tylko takie mydlenie ludziom oczu, że jeszcze ktoś z Polski ma jakiś wpływ na TVN.

 

No ale cóż i mi się zdarzy coś pochopnie ocenić bez wcześniejszego "riserczu". Pozostaje mi tylko uderzyć się w pierś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten artykuł i się pytam co to jest? Prima aprilis! :roll:

Niby chcą ale myślą? Niby chcą ale się zastanawiają? Niby chcą ale analizują? Może jeden sprzeda drugiemu? Jeszcze pomyślą?

Ale tak strategicznie, to wymienili wszystkie firmy przez przypadki. Prawie wszystkie.

A cóż się takiego wydarzyło? Bieda? Bo przecież nie uwierzę, że to wszystko dla dobra samych abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostają w mocy wszelkie dotychczasowe umowy i ustalenia dające Grupie Canal+ możliwość zakupu całości akcji TVN SA od ITI
nc+ będzie kontynuować bliską współpracę z TVN, do której należy 32 proc. udziałów w platformie nc+
Zarząd TVN S.A. (“Spółka”) niniejszym informuje, że otrzymał zawiadomienie od Grupy ITI i Grupy Canal+, które w efekcie zainteresowania objęciem kontrolnego pakietu akcji w Spółce wyrażonym przez różnych inwestorów strategicznych i finansowych, podjęły decyzję w sprawie wspólnego przeglądu strategicznych opcji dotyczących ich łącznego większościowego pakietu udziałów w Spółce.

 

Zgodnie z powziętą informacją: proces ten jest w początkowej fazie, żadne decyzje dotyczące zbycia akcji Spółki nie zostały podjęte i nie ma pewności czy taka decyzja zostanie w przyszłości podjęta. Jednakże na tym etapie zostali zaangażowani doradcy finansowi i prawni.

To o co chodzi? O zabawę?

 

Zaś sama budowa cepa, co niektórych przerosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ją robił? Stażyści z 1 roku studiów?

 

Fuzja na siłę. Szukanie sponsora na przetrwanie ITI i TVN.Tak się konćzy mariaż biznesu z "polityką".

ITI ma problem, Vivendi sobie poczeka i wyjdzie na tym lepiej. Czaa gra na jego korzyść.

Aby to sprzedać np. Murdochowi musi odbyć się fuzja NC+ z Polsatem. Murdoch nie lubi konkurencji.....

 

Nie tak dawno tu na forum był aj waj na moja osobę że jak to że fuzja nie jest zakończona. że to wzorowe przejęcie przez ITI..... Podobno uczą o tej fuzji na uczelniach :mrgreen:

 

Treść pokazuje jedno [beep]zkę mają "celebryty" z TVN i ITI. Rentierowanie przez Vivendi się skończyło. Koniec bajki, tylko czekać aż w 2015 roku wylecą te miernoty z ITI kierujące kanałami AleKino+, Planete+ i td.... Z niecieprliwością czekam na odwrót tendencji spadkowych tych kanałów.

Vivendi przejęło abonentów nki, teraz poczekają do momentu kiedy można będzie się połączyć z Polsatem. Wystarczy że PO odpadnie w wyborach to "naturalna" przeszkoda zniknie.

 

Gdyby nKa była taką świetną platformą to nie musiałaby się łączyć z Cyfrą+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda , ze koledzy czytają tylko maglowe wieści z podrzędnych portali, stosunki własnościowe w holdingach są im obce. Może poczytajcie poważniejsze gazetki bo dyskusja tu o niczym. Ja też niedomagam w temacie ale sądzę że to bardziej złozone niż sprzedaz roweru Jankowi przez pana Józka. W takim biznesie jak media, które zmieniają się dynamicznie NIKOMU na rękę nie jest czekanie bo tort rozkradna ci bardziej przewidujacy.

Z komunikatu wynika jedynie (a warto czytać go odwrotnie), ze TVN nie bardzo liczy na skonsumowanie załozeń z okresu umów związanych z fuzją. Coś się wydaje, ze mio starań księgowych rózowo na przyszłość nie jest.

Jak wiecie NIKT nie pisze takich rzeczy" sprzedajemy się bo są chetni"...raczej "jest wola wystawienia się na sprzedaż, prosze o chętnych do kolejki...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wyjaśni ktoś dlaczego profesorowie na marketingu i ekonomii na studiach uczą o tej fuzji?? jak nie robić fuzji, jak spaprali to wszystko??

Dlaczego na studiach zaczęli uczyć o fuzji n z C+??

 

Ps. Profesorowie przyznają sami, że ich ona zaskoczyła i nigdy w historii nie było takiego niewypału. nigdzie na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

prawda jest taka, że:

- ITI chce wycofać się z biznesu telewizyjnego, oczywiście jeśli będzie dobra oferta :smile:

 

"To jednak po myśli zarządzających i współwłaścicieli ITI, czyli Aldony Wejchert, Bruna Valsangiacomo’ego, Piotra Waltera oraz Wojciecha Kostrzewy, którzy liczą na solidny zarobek i efektowne zakończenie 30-letniej historii ITI" - pisze Puls Biznesu

 

- Grupa Canal+ chce wycofać się z TVN, by skupić się na produktach premium (Pay TV), tak jak na innych rynkach, gdzie wycofują się z innych biznesów. Co potwierdza m.in. ostatni wywiad z prezesem nc+.

 

Grupa zapowiada koncentrację na kontencie i płatnej telewizji. Grupa Canal+, dla której Polska jest jednym z najważniejszych rynków, zamierza dalej inwestować w NC+ i blisko współpracować z TVN
- pisze Puls Biznesu

 

Generalnie cel jest taki. Wycofać się z Grupy TVN, ale niech TVN nadal ma udziały w nc+ i z nami współpracuje. Oczywiście wszystko zależy od ceny ;-).

 

Swoją drogą nie zdziwię się, gdy po wyjściu z TVN platforma nc+ zmieni nazwę na Canal+ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Za 51 proc. akcji TVN Grupa Canal+ i ITI może otrzymać nawet 3,5 mld zł. Zainteresowanych liderem rynku telewizyjnego w Polsce jest sporo. Wśród potencjalnych nabywców wymieniane są największe koncerny mediowe z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych"

 

Czyli pakiet większościowy!

Picowanie, że Canal+ nic nie straci z programu u nowego nabywcy zakrawa na śmiech. 51 procent to bezwzględna decyzyjność nowego nabywcy. Mówi się, że tvn przeholowała tworząc jakąś tv na Ukrainie - expresso czy coś tam, pieniądze poszły w błoto.

Ciekawe co będziemy mieli oprócz słoneczka na naszej mapie satelitarnej w następnym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...