Skocz do zawartości

Skrypt na którym pracuje forum


_MICHAL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Te tytuły np."Skrypt na którym pracuje forum" które widzimy na stronie głównej to nie są tytuły tematów tylko postów?

To by wyjaśniało dlaczego czasem puste miejsce jest - widocznie ktoś kasuje temat posta ;)

 

I jeszcze taka jedna sprawa - z tym SB to do końca miesiąca czekamy szefie?

 

 

Edit: Tak to tytuł posta się ukazuje ;) - post był w celach badawczych, więc można go tam wysłać gdzie trzeba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety temat pobierany jest z nazwy ostatniego postu - trzeba pilnować się, co się klepie - najlepiej zostawiać to co samo się wstawia automatycznie. Avatary najlepiej wgrywać na zewnętrzne serwery, bo tu łatwo, żeby się rozsypały - tak jak było podczas przenosin - kilka osób straciło avatary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może chodzi o jakieś ograniczenia transferu? A można trochę zwiększyć rozmiary tych avatarów? Z :"Maksymalne rozmiary; szerokość: 120 pikseli, wysokość: 100 pikseli, wielkość pliku: 6 KiB." na "Maksymalne rozmiary; szerokość: 140 pikseli, wysokość: 160 pikseli, wielkość pliku: 30 KiB." Poza tym nie wiem po co takie małe ograniczenie w rozmiarze(wadze)? Skoro nie są one z tego serwera tylko z "obcych" to po co dawać ograniczenia takie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombinuje i cuduje i dojsc nie potrafie moze problem wydac sie smieszny , ale wydaje mi sie ze ktos jescze moze miec podobny problem ... a mianowicie ;

chcialbym sobie wkleic jakis avatar, tak jak to pieknie ma Rafix czy tez fezuj badz Fiant a nie wiem jak to mam uczynic, czy moglby ktos zyczliwy podpowiedziec jak cos takiego zrobic?

z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wgrasz obrazek przeczytaj instrukcję do końca!

 

Wchodzisz na darmowy hosting obrazków np. http://imageshack.us/ albo lepiej http://www.zapodaj.net bo ten drugi działa szybciej.

 

Jak przesłać obrazek? Instrukcja dla http://imageshack.us/

 

1. Klikasz w Przeglądaj...

2. Pojawi się okienko i wybierasz obraz z dysku, który chcesz wysłać. Po wybraniu pliku kliknij Otwórz.

3. Klikasz w "host it!"

4. Czekasz aż strona się załaduje.

5. Gdy obraz zostanie przesłany i otworzy się nowa strona, na której będą wypisane różne linki znajdź miejsce gdzie napisane jest: "Direct link to image" skopiuj ten link i wklej go do profilu. (Jak wgrać do profilu? Instrukcja poniżej)

 

Instrukcja dla http://www.zapodaj.net

 

1. Klikasz w Przeglądaj...

2. Pojawi się okienko i wybierasz obraz z dysku, który chcesz wysłać. Po wybraniu pliku kliknij Otwórz.

3. Klikasz w napis :"Zapodaj!", który znajduje się poniżej.

4. Czekasz aż strona się załaduje.

5. Gdy obraz zostanie przesłany, otworzy się nowa strona, na której pojawi się napis: "Link: [tutaj adres] kliknij w tej link, zostanie otworzona nowa strona na której będzie umieszczony obrazek, który przesłałeś. Kliknij na obrazek prawym przyciskiem myszy i wybierz "Właściwości", pojawi się okienko, w którym będzie napisane:

Adres: [adres obrazka]

Skopiuj ten adres i wklej w odpowiednie miejsce w edycji Twojego konta (Jak wgrać do profilu? Instrukcja poniżej)

 

 

Jak załadować avarat na profil?

Wchodzimy w Twoje konto -> Profil -> Avatar. Znajdujemy "Link zewnętrzny:" i wklejamy w wolne, białe miejsce adres obrazka (na wszelki wypadek lepiej wpisać także wymiary) i klikamy Wyślij.

 

Pamiętaj! Wymiary i waga obrazka są ograniczone. "Maksymalne rozmiary; szerokość: 120 pikseli, wysokość: 100 pikseli, wielkość pliku: 6 KiB." Nie przekrocz tych liczb, bo avarat może nie zostać przyjęty przez skrypt.

 

 

Mam nadzieję, że dobrze wszystko napisałem i nic nie poplątałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie można wprowadzić ograniczenia tylko co do szerokości i wagi avatara? Zacząłem się bawić profilem i mój padre o wymiarach 120 x 151 się wykasował(a mimo ograniczenia działał). Teraz nie mogę go wrzucić a przecież nie będę ujmował wielkość O. Dyrektorowi. Jak to wygląda? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działał, bo był z poprzedniego skryptu jeszcze(chyba). Rozmiary avarata są bardzo ograniczone a przecież nie są wgrywane na ten serwer tylko na jakiś obcy i miejsca tutaj nie marnuje, ale Admin powiedział, że to ze względu na wolne łącza w Polsce, chociaż takich już chyba nie ma, takie ograniczenia są wprowadzone. Dla tego rozmiaru, który jest aktualnie on starcza, albo nie, bo jeśli będzie to gif i to animacja to nie wejdzie. Na prawdę nie można dać trochę innych ograniczeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez święta częściowo byłem zmuszony do korzystania z EDGE. Dobrze, że Opera pozwala na wyłączenie wyświetlania i pobierania obrazów, bo bez tego nawet na forum bym nie próbował wchodzić :P

 

Nieznacznie podkręciłem, ale to max - więcej nie będę powiększać: 150x120, max. 8192 bajty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120x150 5636 bajtów. Jeśli nie wpiszę wymiarów to nie przyjmuje. Jeśli wpiszę wysokość większą niż 120 nie przyjmuje.

 

Czy logo SK w topie nie lepiej by prowadziło do strony satkurier.pl?

Dobrze byłoby gdyby niektóre niusy z SK były dodawane do forum. Np. ten. Dla autorów to tylko kilka kliknięć a lepiej dyskutować na forum niż w komentarzach pod artykułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy logo SK w topie nie lepiej by prowadziło do strony satkurier.pl?

Jak dla mnie lepiej aby zostało tak jak jest a nie aby odsyłało do strony głównej SAT Kuriera, jak klikam na logo to przenosi mnie na stronę główną forum i tak chyba lepiej aby zostało, tzn dla mnie lepiej, nie wiem jak dla innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...