Skocz do zawartości

Skrypt na którym pracuje forum


_MICHAL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

phpBB też ma całą masę modów - pbpBB by Przemo to zwykłe pbpBB, ale ze zintegrowanymi modami, tyle, że ich liczba jest mocno przesadzona i na tym polega właśnie problem. Stopniowo doinstalujemy tylko to, czego potrzebujemy, na razie jednak czekamy do oficjalnego wydania phpBB 3 - gdy się pojawi podmienimy skrypt z phpBB 2 na 3 i dopiero wtedy zaczniemy kombinować z wyglądem i dodatkami, bo może się okazać, że to co zrobimy teraz nie będzie poprawnie działać przy nowej wersji phpBB 3.

 

Aktualnie phpBB 3 jest w wersji Beta 4 i to jeszcze zbyt wcześnie, aby na niego przejść (wersja może posiadać zbyt dużo błędów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak: forum pracuje bez wkładu finansowego, więc teoretycznie nie ma potrzeby inwestować dodatkowo. Może i pracowałoby lepiej (a może gorzej :P ), ale bynajmniej to dodatkowy wydatek :P

 

Aczkolwiek nie wykluczam, że jeśli coś sam odłożę (i nie zmarnuję na sprzęt SAT :P ) to pomyślę o zakupie jakiegoś profesjonalnego silnika forum (najprędzej byłby to BurningBoard od WoltLab'a - wersja 3 wychodzi wkrótce i zapowiada się bardzo ciekawie ;) ).

 

Póki co czekamy na phpBB 3 :D

 

Tak w ogóle to my tu nie na temat rozprawiamy - chyba wydzielę całość dyskusji związanej z silnikiem forum do oddzielnego tematu ;)

Edycja: I wydzieliłem - tak lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mało reklamodawców - na forum reklam nie mamy :P

 

Jakby ktoś chciał reklamę umieścić, to proszę kontaktować się z p. Januszem ;)

 

A pragnę zauważyć, że warto się zareklamować bannerkiem na głównej dla przykładu, bo aktualnie mamy już 1600 użytkowników i średnio dziennie przybywa 10 nowych (wywalam spam boty itp., więc to liczba realna). Mamy prawie 28000 postów w 1260 tematach - pojawia się średnio 8 nowych tematów/184 posty dziennie. Więc warto ;)

 

PS: Ale ten post mój zabrzmiał :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i konkurencyjnych serwisów też nie :wink: Ale ogólnie jakby np.: Cyfrowy Polsat, C+ lub n-ka chciały reklamę to czemu nie :roll: Lub ktoś z zupełnie innej branży - w końcu nie samą TV Sat człowiek żyje :D

 

Reklamy mogłyby niewątpliwie wspomóc forum jeśli chodzi o ew. zakup profesjonalnego skryptu do obsługi forum :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spx - dałem stosowną dopiskę ;) Podstawa w sprawie ewentualnej reklamy to skontaktować się z p. Januszem lub p. Anną - to organ decyzyjny 8) Dalej jeśli sprawa wymaga ingerencji MW w skrypt - zostanie powiadomiony, jeśli nie i chodzi o reklamę w formie postu w jakimś dziale do podpięcia to ja zostanę powiadomiony i przykleję, oraz zamknę temat z reklamą, by był u samej góry i to wszystko :D

 

Reklamy samowolki odpadają - nie lubię tego i za takie akcje będę bardzo niemiły :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odkopuję :D @Mr. Orbita, mam pytanko i zarazem propozycję: można by zmienić styl forum? Bo ta szarość już mnie troszkę znużyła... Osobiście proponuję styl ArgenBLUE - jest w budowie bardzo podobny do obecnego ale ma lżejsze kolory i jest milszy dla oka.

 

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam zatytułowania i umieszczenie kategori i działów bardziej "przejżyście".

Np. działy z tytułach markach dekoderów:

Odbiorniki cyfrowe	 
Arion Ferguson
Tematy poświęcone odbiornikom Arion, DSR, Ferguson i im podobnym (OpenBox, DSR5001, NewStar ST-202 i ST-205 itd.)
Mr. Orbita 
Globo, Opticum, Datcom, Hevet
Humax, Interstar, Kaon
AB IPBox (Relook), Triple Dragon, Dreambox
Shadowriver 
Karty DVB-PCI
Inne odbiorniki
Odbiorniki naziemne DVB-T i kablowe DVB-C

Zrobić forum o nazwie odbiorniki i jako subfora dodać kolejne "rodzaje" dekoderów.

A forum "Odbiorniki" będzie to taki dział zbiorczy.

 

Jeszcze przydałby się dział "Projekt DX-er" :wink:. FAQ dla początkujących, jak nastawić antenkie itp. i oczywiście dział gdzie moglibyśmy zamieszczać fotki naszych anten... :mrgreen:

 

Bo tak jak jest teraz to trudno się połapać. Poprostu za dużo tych for. :wink:

 

A co do RC 1 to ma całkowicie przebudowany panel administracyjny. :x

Według mnie o niebo lepsze jest php by przemo, obicąza serwer ale minimalnie. Można zrobić jeszcze portal, shoutbox, panel administracujny jest porządnie rozbudowany, podzielony na kategorie że wiadomo gdzie co jest. A na phpBB to nad samym shoutboxem trzeba trochę posiedzieć. :?. A tam jest wszystko dostępne od 1 kliknięcia. Pozatym możliwość utworzenia portalu (niewiem czy to potrzebne), ale może kiedyś... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przydałby się dział "Projekt DX-er" :wink:. FAQ dla początkujących, jak nastawić antenkie itp. i oczywiście dział gdzie moglibyśmy zamieszczać fotki naszych anten... :mrgreen:

Projekt DX-er jeszcze przemyślę. Miałem na myśli aby utworzyć osobny temat w którym każdy post byłby poświęcony omówieniu jednej pozycji satelitarnej. W sumie sporo roboty ale czego się nie zrobi dla naszego forum :wink:

 

Nowy dział "Sat Kurier FAQ" jest cały czas w przygotowaniu, miejmy nadzieję że po wakacjach wszyscy już zobaczą naszą nową zabawkę :lol:

 

Osobny dział gdzie moglibyście zamieszczać zdjęcia swoich zestawów sat raczej nie wypali. Ale można by o tym zrobić temat w HydeParku, zresztą już cuś na ten temat było gdzieś na forum to ewentualnie się podczepić. Myślę że za małe zainteresowanie byłoby takim działem :?

 

EDIT: Wracajmy do tematu, totalny ofttop zrobiłem :lol::oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...