Skocz do zawartości
  • 1

Rozbudowa o zeza lub zezy


piotr7
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Jastem posiadaczem CP + Echostar616 + antena 70 cm (chyba Corab) ustawiona siłą rzeczy na Hotbirda.

Planuję dolożenie zeza na astrę i tu moje pytania:

- jak już kupuję przełącznik Diseq to może na 4 konwertery?

- na które satelity warto jeszcze zezować w moim przypadku?

- jak w taki wypadku wygląda "uchwytologia" do większej liczby konwerterów i różnych kątów zezowania?

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Założyłem multiblocka do Triax TD100 zamiast uchytów tzw. rurek.Oto efekt:

109e103cd8009a50med.jpg

Od lewej 1.0W,4.8E,9.0E,13.0E,19.2E,23.5E,28.2E.

Nie działa:

- z 1.0W 12735V 8800 5/6 i parę z Thor6

- z 4.8E 12694V ,12698V,12703V,12718V (część wiązki European)

-nie łapię prawie wcale 10.0E

-konwerter na 28.2E na samym końcu szyny-najsłabszy 12560H Music India na poziomie 40%

 

Zauważyłem że często wieczorem i w nocy na 12597V na 13.0E (CNN -tp GlobeCast) skacze jakość sygnału z 99% na 60% niezależnie od ustawienia konwertera.Reszta tp z 13.0E na najwyższym poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, masz problem przy konwerterach.. ten od HotBirda jest zdecydowanie za duży. Musisz użyć takiego jak dla Eurobirda 9A 9.0E(albo zamienić z tym na Thora 0.8W). Wtedy pierwszy konwerter z wąskim promiennikiem będzie na pozycję 13.0E, drugi na 10.0E i na nim też złapiesz Eurobirda 9A. Ten na Astrę 4A możesz spróbować ustawić na Eurobird 4A 4.0E (Al Jazeera Sports Channel HD 1,2). Jak to zrobisz to druga sprawa: ich układ.. te z boku powinny być nieco wyżej, wtedy będzie na nich lepszy sygnał. Popraw koniecznie skręcenie wszystkich konwerterów (HB jest dobrze)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam mam antene 70 ustawiona na hotbird 13e. Planuje dokupic drugi konwerter i chcialbym ustawic go na eurobird 9a 9E. Miedzy konwerterami bedzie 4 stopnie roznicy, czy da sie to ustawic? Czytalem ze tak, ale jak z odbiorem i jaki sprzet musze do tego kupic?

Czy taki konwerter maximum bedzie dobry czy lepiej kupic inny konwerter i oddzielnie diseqc ? :arrow:http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/si ... iseqc-v-11

Nie wiem tez jaki uchwyt wybrac zebym mogl ustawic rozstaw 4 stopni, czy taki uchwyt uniwersalny jaki widnieje na zdjeciu @markarpiec postow wyzej ten pierwszy od lewej strony bedzie dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Posiadam antenę 80 cm (na tunerach Ferguson AF-3018SE i Cyfrowym Polsacie HD5000) i odbieram programy z trzech satelit przez "zeza".Główny konwerter ustawiony jest na 19,2 E i dwa boczne na 13 E i 28,2.

Teraz chce dodac czwarty konwerter tylko nie wiem na jakiej satelicie jest najwięcej programów sportowych lub kanałów z transmisjami sportowymi na żywo?

 

Wszystkie odpowiedzi mile widziane pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobre pytanie..

Wydaje mi się że takim satelitą jest arabski Badr-4, ale do tego żeby konwertery zmieścić obok siebie musiałbyś mieć czaszę 120cm.

Można jeszcze kombinować z Eutelsatem W2A na 10E. W obu przypadkach musiałbyś użyć konwerterów z wąskim promiennikiem.

Na reszcie niekodowane kanały sportowe to rzadkość i można wyliczać na palcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzieki za info

Dobre pytanie..

Wydaje mi się że takim satelitą jest arabski Badr-4, ale do tego żeby konwertery zmieścić obok siebie musiałbyś mieć czaszę 120cm.

Myślę że pod koniec maja kupię tą 120cm. bo widze tu sporo sportowych kanałów FTA:

Arab Motors TV

Al Jazeera Sports 1

Alkass Channel

Libya Sport

Al Iraqiya 3 Sports

Trace Sport HD

Abu Dhabi Sports

Abu Dhabi Sports 3

Abu Dhabi Sports 2

Modern Sports

Al Riyadiah Satellite

Dubai Sports 2

Dubai Sports Channel

Dubai Sports HD

Bahrain Sports

Bahrain Sports 2

Al Kass Plus

Alkass Channel

Al Kass HD

Al Kass HD+

Saudi Sport 2 HD

KTV 3 Youth Sport

Kuwait Sports Plus

 

...Wtedy mi zostanie ta "80" i ustawie "zeza" na Eutelsat W3A 7.0°E i Eutelsat W2A 10.0°E (Całe życie z wariatami)

 

Mam jeszcze jedno pytanko, czemu nie umie złapać Astre 3B i 3A z 23.5°E?

Na jakiej częstotliwości najlepiej szukać sygnału?

 

Jeszcze raz dziękuje wszystkim za pomoc... pozdROWienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wysłąłem ci PW z inną propozycją.

Odnośnie tychże kanałów to częsci tych kanałów to jest dno a np. kanały ADS prawdopodobnie są kodowane bo mają prawa do ligii angielskiej i jest kodowana ta lige przez ten kanał.

Jakich sportów jestes fanem bo ja też długo myślałem o 26E ale zmieniłem zdanie i nie załuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Jakich sportów jestes fanem bo ja też długo myślałem o 26E ale zmieniłem zdanie i nie załuje

 

Sztuki walki MMA, box, żużel, F1 i Piłka nożna wszystkie ligi (ale głównie Polska, Czeska, Chorwacka, Niemiecka, Angielska, Holenderska, Hiszpańska i Włoska)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

MMA chyba nie ma jest WWE na sport1 chyba

BOKS- zdaża sie że widze boks na idman tv i niemieckich stacjach z 19,2E

F1- możesz miec jak zrobisz zeza z 42E na 28E tam na kanałach BBC wyścig jest pokazywany na kilku kanałach

Żużel z tym jes kłopot aby oglądac FTA.(najlepszą i najtańszą opcją była by TNK SD gdzie jest TVP Sport i pokazują polską lige

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myśle że tak bo ja na swojej antenie o srednicy 80-75 odbieram zez z 14Stopniami wiec przy większej antenie powinno to byc wykonalne. Nawet myśleże masz szanse aby złapac kanały FRANCE z 5.0W. Ja bym próbował bo według mnie są duże szanse na sukces tym barrdziej ze z 4.0W jest mocny sygnał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy mając antenę 80cm z monoblockiem lemon (13e+19,2e) mogę do tego zestawu przytulić konwerter gi-201 na pozycję 9e ?

 

Chodzi mi tylko o rozmiar (czy doklejając do zwykłego konwertera kolejny zwykły, tzn. o normalnej główce, zmieszczę się w 4st. różnicy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

sonik79 - zezy można robić tylko na pojedynczych konwerterach. Jeśli masz monoblocka to do niego już nic nie możesz dobrać bo ma wbudowany w środku przełącznik. Jeśli chcesz mieć 3 pozycje musisz wymienić monoblocka na 2 pojedyncze konwertery i wtedy jak najbardziej się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...