Skocz do zawartości
  • 1

Rozbudowa o zeza lub zezy


piotr7
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Jastem posiadaczem CP + Echostar616 + antena 70 cm (chyba Corab) ustawiona siłą rzeczy na Hotbirda.

Planuję dolożenie zeza na astrę i tu moje pytania:

- jak już kupuję przełącznik Diseq to może na 4 konwertery?

- na które satelity warto jeszcze zezować w moim przypadku?

- jak w taki wypadku wygląda "uchwytologia" do większej liczby konwerterów i różnych kątów zezowania?

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

jasne,że działa nie ma wyjścia :D .antena 90 .wbrew pozorom nie jest to trudne,przy czwartym konwenterze uchwyt trzeba tylko rozgiąć,żeby szyna powstała,ta z lewej strony.Najważniejsze,że konwentery zewnętrzne trzeba unieść parę centymetrów.jakość sygnału mam od 50 paru% do 70% tyle co na astrze i hotbirdzie,także wystarczająco.Astra u mnie kierunek główny.Przełącznik na cztery konwentery - golden interstar.Cztery konwentery na jednej antenie.wszystko ładnie działa.Jak dobrze ustawisz konwentery będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

kosmos2011 - jaki masz odbiór kanałów z 4,8E jeśli na tym samym konwerterze odbierasz również 7E? Interesują mnie głównie dwie częstotliwości, które u mnie nie działają pomimo ustawienia tylko na 4,8E: 12.693 V 3333 oraz 12.705 H 6111. Również zezuję z 19,2E ale na antenie 115 cm. Jak u Ciebie z odbiorem tych częstotliwości i czy pozostałe częstotliwości z 4,8E również działają wszystkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

z timisoara i + tv nie łapię na zezie i jak pamiętam chyba nie łapałem nawet jak na głównym siriusa4 nastawiłem.Na 100% nie jestem pewin ale chyba nie.Jeśli chodzi o resztę dostroiłem konwenter dodatkowo na lcd , żeby łapać jak najwięcej programów i jak najwięcej % jakości.najsłabiej z serii trt na poziomie 40% łapię wystarczy lekko przesunąc konw. i 10% więcej ,ale uciekaja powoli inne ,także do swoich potrzeb sobie poustawiałem.12674V i 12681H nie łapię,pozostałe tak.Może jakbym pokombinował.Poza tym czy one nie są szyfrowane w jakiś sposób?Wszystko wg zawiera się w odpowidniej wysokości konw.czyli ustawienie odpowiednie.Smiać mi się chce z z tzw."fachwców" w sklepach z sat,że na corabie 80(przedtem miałem ten sam układ)niemożliwe zezowanie jest w ogóle.Fachowcy :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Czy one nie są szyfrowane w jakiś sposób?

Nie są szyfrowane. Z powodu braku ciekawych kanałów na 7E postawiłbym jednak na ustawienie konwertera tylko na 4,8E. Powoduje to stabilniejszy odbiór z Siriusa i dostęp do prawie wszystkich częstotliwości. Jak już wspomniałem u mnie nie działają dwie. Ale to już zależy jakie kto ma potrzeby dlatego nie chcę z góry krytykować takiego układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jasne.Ja nie bedę się bawił dla dwóch programów z ustawieniem.Po co mam odbierać tylko siriusa4 jak mogę cos wiecej.skanowałem niedawno konw. i jest nowy program tv chile na 11996H u mnie koło 70%jakość.dzięki twojemu postowi go znalazłem,bo dawno nie skanowałem tego konw..Na tym transpon.co są te norweskie .Poza tym różnica jest między anteną 80 a 90cm.trudniej zezować w sensie złapania dwóch satelit na jednym konw,bo sygnał bardziej skupiony.To z mojej praktyki.Próbowałem też niedawno szynę wydłużyć o 10 cm. i amosa złapałem,czyli jakieś 25 stobni wzgledem astry1.Ciekawe co na to fachowcy.Można pewnie i dalej.na satlex.net są fajne przykłady w zakładce społeczność sat fotki sat maniakówz masą konwerterów na antenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli chodzi o konwerter to może Sharp się zmieści.

Uchwyt - przejrzyj wszystkie dostępne modele i pomyśl z którym można spróbować, ewentualnie który można "przerobić" i dostosować do swoich wymagań. Zerknij też na multifeed i jak wyżej - z możliwością ewentualnej przeróbki.

 

Jeśli będzie za mało miejsca na kolejny konwerter to można rozważyć przeniesienie zeza 19E na antenę która jest wycelowana w 28E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Czy z anteny 90cm ustawionej centralnie na satelitę Eurobird 28,5,jest możliwy do zrobienia zez na pozycje 16E?
Prawdopodobnie nie będziesz miał sygnału ze słabszych transponderów.

Zez jest możliwy. Na 115 cm antenie wszystko działa prawidłowo i na dodatek ze sporym zapasem sygnału na gorszą pogodę. Podejrzewam, że na antenie 90 cm taki zez nie sprawiałby żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ponownie.Obecnie mam układ :antena TD 100 (88)pomiędzy 19.2E a 13 E.Odbiór 13E,19.2E,23.5E,28.2E.Chciałbym się zapytać co jeszcze mogę złapać. Na pewno Siriusa 4.8 E bo sprawdzałem.Ale co jeszcze z Zachodu ?Thora ,Atlantic Bird ?Czy dojdę na tej antenie do Telstara 15W ,pewno na Hispasat osobna antena.@jarek999:czy Ty na antenie 110cm łapiesz i pozycje ze Wschodu i dalekie pozycje z Zachodu (Telstar ) czy masz 2 anteny?

Czy lepiej będzie założyć obrotnicę czy drugą antenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To zależy co chcesz oglądać. Jeśli chcesz mieć dostęp do pełnej orbity i odbierać wiele pozycji to z pewnością lepsza jest obrotnica. Jeśli masz upatrzonych kilka pozycji i tylko te Cię interesują to skłaniałbym się bardziej do zezów lub drugiej anteny chociaż to już zależy jak kto woli i czy na drugą antenę jest miejsce. Osobiście mam dwie anteny: Triax TD 110 cm i starą 115 cm od zestawu z analogowym Amstradem SRX350. Na 110 cm jest tylko Turksat 42E. Cała reszta zalega na 115 cm. Z Astry 19,2E najdalej zezuję na Thora 1W i dalej się chyba nie da. Z drugiej strony najdalej mam tak jak Ty 28,2E. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do Telstara 15W to musiałbyś mieć ustawioną antenę co najmniej na Thora 1W. U mnie wygląda to tak: 1W + 4,8E + 13E + 19,2 E (centralny) + 23,5E + 28,5E oraz z osobnej anteny 42E, zatem tak się da na pewno ale jest pewne ale... Ja u siebie mam porobione dziwne własnoręczne wygibasy, które są niezwykle praktyczne i pozwalają na dowolną regulację. Wygląda to tak:

c0591f39ce402992med.jpg

Antena ma już 15 lat co widać. Ani to ładnie nie wygląda, tym bardziej estetycznie ale nie zamieniłbym tego na te nowoczesne wynalazki, które są w sprzedaży. Poza tym rura w mojej antenie jest wypełniona i stabilna. W Triaksie jest tylko cienki, pusty w środku i delikatny płaskownik, który łatwo może się wygiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Osobiście nie miałem tego Inverto w ręku to nie wiem, zasugerowałem się opisem z Holleksu. Zez 4,8E i 1W u mnie jest na wielgaśnych Golden Interstarach i działa więc tu wąskie feedy nie są aż tak bardzo potrzebne. Wąskie feedy są niezbędne do zeza 1W i 4W - da się ale proste to nie będzie. Musisz też wziąć poprawkę na to, że masz mniejszą antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A się uśmiałem :) ...Z tym że jak sam zauważyłeś "W Triaksie jest tylko cienki, pusty w środku i delikatny płaskownik, który łatwo może się wygiąć." a ja mam na nim przymocowany uchwyt na 2 konwertery zezujące i jeśli zastosuję tę samę "technologię" z lewej strony to w końcu zacznie się miażdżyć..Do konwertera quad od HB nie mogę przymocować uchwytu 257.jpg bo nie wejdzie.Stąd dylematy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
A się uśmiałem :) ...Z tym że jak sam zauważyłeś "W Triaksie jest tylko cienki, pusty w środku i delikatny płaskownik, który łatwo może się wygiąć."

W porównaniu do rury jaka jest w drugiej mojej antenie to Triax jest delikatny ale to standard jak na dzisiejsze czasy. Tylko ostrzegam by nie było, że nie mówiłem. Jak nie ma innego wyjścia jak zastosowanie szyny by powiększyć ilość konwerterów na antenie to ją kup - nie jest to aż tak straszny patent ale lepsze osiągi uzyskać można na zwykłych zezach. Jeśli nie masz możliwości zastosowania wspomnianego przez Ciebie uchwytu to sam musisz coś wykombinować. Zdjęcie przez Ciebie zamieszczone potwierdza, że potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...