Skocz do zawartości
  • 1

Rozbudowa o zeza lub zezy


piotr7
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Jastem posiadaczem CP + Echostar616 + antena 70 cm (chyba Corab) ustawiona siłą rzeczy na Hotbirda.

Planuję dolożenie zeza na astrę i tu moje pytania:

- jak już kupuję przełącznik Diseq to może na 4 konwertery?

- na które satelity warto jeszcze zezować w moim przypadku?

- jak w taki wypadku wygląda "uchwytologia" do większej liczby konwerterów i różnych kątów zezowania?

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Witam a czy jest możliwośc ustawienia 4 satelit na antenie 80cm w takiej samej konfiuracji

tak jak

Witam i proszę o krótką rade...

 

Obecnie na satelicie Famavala 100 cm. mam takie ustawienie 26.0°E, 19.2°E, 13.0°E (ognisko) i odbiór jest super

Jestem ciekawy czy przy ustawieniu 26.0°E, 19.2°E, 13.0°E nie pogorszy się obraz na satelicie Badr?

Bo jeśli nie to za tydzień mam zamiar kupić kolejny (6) konwerter by odbierać 9.0°E :D

Kolejny problem to brak miejsca w przełączniku DiSEqC :/ a mam w planach kupić Diseqc 8/1 P.168-W i proszę o rade czy to dobry przełącznik do tunera Ariva 100E?

 

Na satelicie 80cm udało mi się tylko zrobić takiego zeza:

13.0°E, 19.2°E, 23.5°E, 28.2°E

 

Sprawdzałem ostatnio 26.0°E, 19.2°E, 13.0°E na 100cm i lipa

Kupiłem tez przełącznik Diseqc 8/1 P.168-W i wszystko chodzi super :D

W sobotę będę zakładał kolejne 2 konwertery ....na jakie satelity? w niedzielę pewnie napiszę :D

 

pozdROWienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

w jaki sposób ustawić 5 konwerterów,od którego zacząć, na antenie triax 115cm na listwie montażowej, konwertery single inverto black ultra multifeed, nie interesuja mnie pozycje 13E i 19,2E które mam na innej antenie,zależy mi na pozycjach 42E ,26E, 28,2E i to co się da,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kombinacji i konfiguracji jest bardzo dużo dlatego określenie "co się da" jest bardzo mało precyzyjne. Co do pozycji, które wymieniłeś to z odbiorem 42 E i 28,2 E może być ciężko ponieważ te pozycje mają inny kąt elewacji. Z kolei 26 E i 28,2 E są zbyt blisko siebie i o odbiór będzie trudno nawet na cienkich gabarytowo konwerterach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Satelity blisko, ale antena trochę większa (115 cm), więc konwertery nie muszą być tak blisko siebie jak na standardowych

80-90 cm.

Ja bym zaczął od pozycji 26°E, bo tam sygnał jest najsłabszy. Następnie po zachodniej stronie konwertera "doklejam" drugi na 28°E — jeśli to nie Polska Wschodnia, to powinno dać radę złapać obie pozycje. Z wiązką zachodnią Turksata (42°E) raczej nie będzie problemów; z innymi może być różnie. Pozostałe dwa konwertery można próbować ustawiać na 39°E, 36°E, 31°E,

23°E, 16°E, 9/10°E, 7°E lub 5°E (dalej mogą być większe problemy — za duży zez). Ja bym wybrał 16°E i 7°E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ostatnio próbowałem na famaval 100cm. ustawienie 13.0°E, 19.2°E,26.0°E, 28.2°E i Eurobird chodził idealnie tylko problem był taki że trochę przysłaniał mi ognisko i badr był słabszy

Myślę że na antenie triax 115 cm. jest to wykonalne.

Co do ustawienia 13.0°E, 19.2°E, 28.2°E, 26.0°E, 42.0°E też się udało tylko nie złapałem kilka ciekawych kanałów z turksata takich jak NTV Spor, Rustavi, Idman TV i kilka innych

 

Edit:

Bardzo mądre słowa pana @mprw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli chodzi o kanały sportowe (FTA) to zdecydowanie Badr 4 tam jest wiele transmisji na żywo (tenis, boks, siatkówka, kolarstwo, piłka nożna - liga niemiecka, szkocka i inne) które znajdziesz na kanałach Dubai Sports 1, Dubai Sports 2, Dubai Sports HD, JSC Sports, Bahrain Sport 1, Bahrain Sport 2, KTV Sport 3, KTV Sport Plus 3 i kanały Al Kass HD do tego jest wiele innych sportowych kanałów.

Dobra muzyka to tylko na Eurobirdzie 28.2°E gdzie znajdzie się też coś dla fanów sportu.

Trzeci "mikrofon" to Turksat 42.0°E jest tu wiele sportu na żywo

Co do reszty to polecam coś z tego: 16.0°E, 10.0°E, 9.0°E, 7.0°E

2d0gpba.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na Badr4 rzeczywiście sporo jest dobrych sportowych kanałów, ale na antenie 115cm mogą być problemy z odbiorem części z nich, np. nie będziesz mieć do nich dostępu 24/7, a do niektórych być możę nawet wcale, ale póki nie spróbujesz, nie dowiesz się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam pytanie ponieważ planuje zrobic zez na 3 stopnie. I jak ułoże zez na jedną satelite to zasłaniam drugą bo konwerter zasłania. A zez planuje na konwerterze GOLDEN GI 201. I mój pomysł jest taki aby np. przypiłowac obudowe plastikową tego konwertera aby nie zasłaniał drugiego. Pytanie dotyczy czy jest taka możliwośc aby to pomogło i przedewszystkim nie uszkodziło konwertera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam Was,

Chcialbym na jednej antenie 90cm odbierac hotbirda jak i eutelsat z 7E lecz tu rodzi się problem, nie wiem jak, proszę pomóżcie mi co i jak mam kupic zamontować etc.

Pozdrawiam

Antenę zostaw na Hotbirdzie i zezuj na Eutelsata 7*E (konwerter z 7*E będzie obok 13*E)

Kupisz uchwyt "zez" na drugi konwerter, Przełącznik Diseqc i oczywiście konwerter

Tu masz kalkulator ZEZA i kilka zdjęć http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/satel/az/zez.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To mój debiut na forum, witam wszystkich :)

Mam antenę 80cm z centralnym konwerterem na Astrę 19,2. Jeden zez 13E, drugi na 28,2E. Wszystko ładnie odbiera (bez Astry 2D oczywiście), oprócz kilku programów z Eurobirda. Konkretnie Men & Movies, Travel Channel i inne z tego samego transpondera są na granicy oglądalności. Zależnie od pory dnia coś widać albo nie. No i pytanie mam takie: czy zmiana anteny na 100cm, przy identycznym ustawieniu zezów, załatwi sprawę, czy lepiej kupić większą? Ewentualnie może wycelować setkę gdzieś pomiędzy 19 a 28 i wszystkie trzy pozycje ustawić na zezie?

 

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chyba jednak zdecyduję się na większą. Skoro na 80 przeważnie szatkuje (a jak sprawdziłem przed chwilą, teraz w ogóle nie łapie), to 100 nie da wystarczającego zapasu sygnału na gorsze warunki. Wezmę 115.

A Badr - cóż, 28,2 muszę mieć, więc dołożenie zeza na 26 będzie wymagało zakupu dwóch wąskich konwerterów. Ewentualnie na początek dokupię jeden i spróbuję pokombinować. Na antenie 115 może będzie ok. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...