Skocz do zawartości
  • 0
piotr7

Rozbudowa o zeza lub zezy

Pytanie

Witam,

Jastem posiadaczem CP + Echostar616 + antena 70 cm (chyba Corab) ustawiona siłą rzeczy na Hotbirda.

Planuję dolożenie zeza na astrę i tu moje pytania:

- jak już kupuję przełącznik Diseq to może na 4 konwertery?

- na które satelity warto jeszcze zezować w moim przypadku?

- jak w taki wypadku wygląda "uchwytologia" do większej liczby konwerterów i różnych kątów zezowania?

P.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

No to teraz pytanie estetyczne, to miało by wyglądać tak: trzy konwertery quad i cztery przełączniki DiSEqC 4/1. Jak te przełączniki ładnie schować za anteną by to w miarę ładnie wyglądało?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Jeśli chcesz doprowadzić sygnał do trzech odbiorników to potrzebujesz trzech przełączników. Ja mam schowane za anteną, przymocowane opaską zaciskową to mocowania anteny. Kwestia gustu i estetyki indywidualnej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Napisano (edytowane)

Odbiorniki trzy, ale jeden z nich to PVR z dwiema głowicami. Z Astrą i Hotbirdem sobie poradzę a jak jest z 28.2 ? Trudno ją złapać? Póki co to zbieram informacje i będę kupował sprzęt, sama modyfikacja to dopiero w grudniu/styczniu zrobię jak zmienię sprzęt na Evoboxa.

Edytowane przez Ozzy666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Mam małą prośbę o doradzenie ;)

Przy takiej antenie:

https://www.dmtrade.pl/p8103,antena-satelitarna-inverto-idlb-td-80-biala.html

chciałbym dołożyć zeza na popularną Astrę 19,2E.

Dedykowane uchwyty do tej anteny niestety nie mają opcji aby Hot Bird 13E był centralnie, a na tym zależy mi najbardziej, aby nie pogarszać odbioru z Hot Birda (z ciekawości, o ile traci się sygnał w przypadku niecentralnego ustawienia ? Może ktoś testował? Trochę zastanawiające dla mnie, że firma Inverto nie stworzyła (nie dedykuje) uchwytu z opcją centralną).

Znalazłem taki uchwyt:

https://www.dmtrade.pl/p2813,uchwyt-drugiego-konwentera-zez-kwadrat.html

Czy z tym uchwytem nie będzie żadnych problemów, przy powyższej antenie ? Czy jest to solidne rozwiązanie ?

Byłbym wdzięczny za podzielenie się Waszą wiedzą na ten temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Ten uchwyt będzie w sam raz.Pamiętaj żeby tylko dokładnie ustawić konwerter i jego skos według osi pod właściwym kątem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Hejka  a powiedzcie mi czy nie będzie problemu ustawić centralnie 5W z zezem na 12.5 i może coś by jeszcze łapło ? Antena 110

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Miałem konfigurację 4W + 15W na antenie Triax TD110 z szyną. 15W działało ale problemem była znaczna różnica w kącie elewacji. Brakowało regulacji na szynie więc naciągnąłem ją siłą i przywiązałem sznurkiem do balustrady. Rozwiązanie ryzykowne bo można zniszczyć wysięgnik anteny ale działały chyba wszystkie kanały z Telstara 15W działały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi