Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak ,tak jest w mojej kablówce , wiadomości lub panorama w TVP1 czy TVP2 są powiększone do 4/3 na TVP Info też teraz tak jest . 16/9 jest na satelicie . Szymon1999 ja mam TVP Info w 16/9 bo odbieram satelite ale moja mama korzysta w lokalnej kablówki ,a tam TVP Info ,TVP2 i 1 jest odbierane z anten kierunkowych (analogowo) ze ślęży . Mi się wydaje że analogowo dają w 4/3 dla starszych osób które wolą 4/3 niż 16/9 i odbierają TVP Info na zwykłej antenie jeszcze analogowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest juz ok, obie wersje lokalne sa w 16:9 letterbox. Tez mam dostep do TVP Info w 16:9 bo jest w Cyfrowej Vectrze (ale jak wyzej napisalem, jakoscia nie zachwyca).

 

EDIT: Reklamy i ogloszenie nadawcy w obu wersjach bylo w 16:9 letterbox, teraz leci program (Chyba powtorka "Minela 20-ta") i obciete na obu wersjach do 4:3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko kiedy jest taka okazja. Od 15:30 TVP Info nadawać będzie z zastępczego studia na Woronicza. W tej chwili trwa ostatni serwis z Placu Powstańców, gdzie trwa już ewakuacja. Utrudnienia mogą potrwać nawet do jutrzejszego poranka (ale nie muszą) więc serwisy TVP1 i TVP2 też mogą być z Woronicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Warto jeszcze dodać że początkowo będą jednak funkcjonować dwie wersje TVP Info (z okienkami regionalnymi, jak dotychczas i nowa wersja - bez żadnych okienek lokalnych).

 

Moim zdaniem ten pomysł jest możliwy do zrealizowania od razu bo TVP Warszawa w ramach TVP Info na satelicie jest w sumie nie potrzebna. Potem to wydzielanie może toczyć się wraz z etapowym wyłączaniem analogu na korzyść DVB-T a więc już od listopada tego roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie to bliżej wyjaśnić bo jakoś nie nadążam ,przecież TVP Info nadaje przez satelitę czyli będą dwa TVP Info ?

Podejrzewam że to zrobią

tak że na satelicie będzie TVP Info bez TVP Warszawa w paśmie lokalnym a na naziemnych TVP Info z pasmami lokalnymi i ewentualnie kopią pozbawioną pasm lokalnych i to właśnie na tej pierwszej wersji będą tworzyć się kanały lokalne TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzisiaj rano zauważyłem ciekawą rzecz, a mianowicie przekaz "TVP Info" z "Astry" był kodowany w czasie pasma regionalnego "TVP Warszawa" (kodowanie miało miejsce przed 8:30 i drugi raz przy następnym wejściu "TVP Warszawa"). Kodowanie wyłączali przed przełączeniem na "TVP Info".

 

Czy ktoś to jeszcze zauważył???

 

Ciekawe po co to robią, czyżby to były już przymiarki do uruchomienia całodobowego "TVP Info" i zmuszenie ludzi do odbioru ośrodków regionalnych z "DVB-T"???

 

Tak jak pisałem w innym wątku moim zdaniem "TVP" robi DUŻY błąd zdejmując ośrodki regionalne z satelity, a powinni zrobić odwrotnie, tzn. uruchomić dodatkowy transponder z kanałami wszystkich ośrodków regionalnych (oczywiście w przekazie "FTA"), ale jak zawsze w Polsce robi się na odwrót, niż się powinno robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale to niech uruchomią całodobowe "TVP Info" i zlikwidują wejścia ośrodków, tak jak zapowiadają, ale do tego czasu takie "szatkowanie" kanału kodowaniem co chwiła ma mało wspólnego z profesjonalizmem...

 

Żeby było jasne ja mogę odbierać kodowane "TVP Info" z "Hot Birda", ale chodzi mi o zasady :D!

 

A tak przy okazji czy "TVP Info" ma już osobną koncesję???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zmianie ulegnie grafika "Serwisu informacyjnego". Zaprojektowane zostały nowe belki. W kolorze niebieskim pojawi się "dobra informacja". Ten rodzaj belki będzie stosowany w przypadku pojawienia się newsa o szczególnym znaczeniu społecznym. Belka "pilna informacja" (w kolorze czerwonym) będzie w całości poświęcona ważnym wiadomościom z ostatniej chwili.

http://media2.pl/media/99379-Nowy-poran ... dzacy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...