Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Lepszy letterbox niż 4:3. Jest takie coś jak zoom w telewizorze, nawet telewizory potrafią sztucznie "dorobic" brakujące linie aby nie stracić jakości (mój kineskop 16;9 tak ma). Nie mogli dać pełnego 16:9 jak np. Polsat News bo program jest nadawany także analogowo naziemnie i posiadacze starszych odbiorników mieliby problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego letterbox.Mam telewizor Panasomic Viera 32 format 16/9 i jak nadają program w letterbox tv automatycznie zmienia na Zoom 1 i nie ma pasków ale także przycina pasek info od dekodera.Da sie tak zrobic aby ogladac letterbox na pełnym ekranie a pasek info tez byl jak podczas oglądania 4/3 lub 16/9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy letterbox niż 4:3. Jest takie coś jak zoom w telewizorze, nawet telewizory potrafią sztucznie "dorobic" brakujące linie aby nie stracić jakości (mój kineskop 16;9 tak ma). Nie mogli dać pełnego 16:9 jak np. Polsat News bo program jest nadawany także analogowo naziemnie i posiadacze starszych odbiorników mieliby problemy.

To by sobie w naziemnych stacjach zrobili letterbox i już, też mi problem, to samo w kablówkach analogowych. TVN i Polsat mają taki sam problem, ale taki Canal+ nie, pomimo że ich kanały nadawane są także w analogu (kabel), a jakoś nadają w 16:9, taki powód to nie powód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile linii jest wyswietlanych? Rano widzialem czarne pasy na wywiadzie z Tuskiem i 400 linii wyswietlanych.

Rozumiem że widzisz różnicę, pogorszenie jakości obrazu pomiędzy tym

87b3a29c27095a64m.jpg

a tym

5c97aaf3018ed728m.jpg

Ja nie widzę pogorszenia jakości. Zresztą jakość obrazu w programie informacyjnym ma raczej drugorzędne znaczenie. Ważniejsza jest jakość przekazywanych informacji.

 

brawo dla "nowoczesnosci", za pieniadze abonentow wybudowano nowe studio a w zamian dostana gorsza jakosc, najwyzszy czas zlikwidowac abonament.

Masz gdzieś pod ręką skan ostatniej wpłaty za abonament? Bo na wszelkich forach najgłośniej o abonamencie krzyczą ci którzy go nie płacą. Było stare studio to były narzekania gdzie idą nasze pieniądze z abonamentu. Jest nowe studio, znowu narzekania że na takie coś wydawane są pieniądze z naszego abonamentu. Tak w ogóle to skąd ta wiedza że studio powstało za pieniądze z abonamentu? TVP ma tez inne źródła dochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GTV - a Ty nie widzisz roznicy w jakosci 576 linii a 400 linii ?? Puszczanie czarnych pasow powinno byc zakazane powinni sie uczyc od Niemcow i Austriakow jak puszcza anamorfic.

 

Mi wystarczy ze napisy na pasku staja sie nieczytelne a to wystarczajacy powod zeby tego programu nie ogladac bo ja zamiast sluchac wole czytac paski informacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GTV - a Ty nie widzisz roznicy w jakosci 576 linii a 400 linii ??

Na tv 4:3 nie widzę różnicy :) Nawet jakoś lepiej mi się patrzy na 400 linii, panorama to bardziej naturalny obraz dla ludzkiego oka.

Na TVN-ie kiedy lecą np. Detektywi (nie oglądam, tylko czasem rzucę okiem) mimo 400 linii obraz jest równie piękny jak podczas Faktów (które zresztą też oglądam sporadycznie :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy nadają filmy z pasami aż miło (patrz prywatne stacje RTL, Sat1, Pro7 itp.) jedynie publiczne ARD i ZDF nie. Myślę że dopóki nie uruchomią pierwszego multiplexu DVB-T w całym kraju to sytuacja się nie zmieni jeśli chodzi o kanały TVP1,2,3, Polsat i TVN. Technicznie wszyscy już mogą nadawać 16:9 ale ze względu na niepełną kompatybilność z odbiornikami nie chcą. My możemy najwyżej pisać petycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GTV - a Ty nie widzisz roznicy w jakosci 576 linii a 400 linii ??

Na tv 4:3 nie widzę różnicy :) Nawet jakoś lepiej mi się patrzy na 400 linii, panorama to bardziej naturalny obraz dla ludzkiego oka.

 

Ludzie walcza o HD i kolejne linie a tu prosze - mozna zejsc do 400 i sa zadowoleni ;-) Nawet SD 576 linii okazuje sie przesadnym wymaganiem...

 

Co do Niemcow widzialem zarowno programy publiczne jak i komercyjne nadawane anamorficznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym stwierdzeniem Ludzie walczą to lekka przesada. Walczy setka góra dwie pojedynczych ludziów :) Jeśli będę miał dużego LCD-eka, tuner HD to mogę narzekać na jakość. Mam tuner jaki mam, tv CRT 28" 4:3 nie najnowszy i bardziej od 400 linii drażni mnie niski bitrate i mała ilość linii ale z szerokości a nie wysokości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o musze powiedziec ze dzis ogladalem z rana tvp info i powiem tak slaba kopia tvn24 jesli chodzi o poranek tvp co prawda widac wiele podobienstw stółobrotowy plazmy na scianach wielki ekran w studio nawet sposob prowadzenia jakis reporter chodzi jak w tvn24 jak nie do pogodynki to do przegladu prasy jednak powiem prawde ze robi to w sposb nie udolny tvn24 to profesjonaliscie jak jakub porada i inni z poranku, warto tez dodac ze kiepskie kadrowanie prezenterow jak rozmawiali ze soba to obraz na antenie byl z boku i ogolnie to kiepsko wyglada

 

nic zycze im pwoodzenia i nie kopiowania innych kanałow ale narazie to kiepsko im to idzie

no i zapomnialem dodac najwazniejsza rzecz w ciagu 15 minut byly 4 reklamy to nawet w tvn24 jest o polowe mniej po wiadomosciach potem byly zapowiedzi programu przed pogoda przed sportem i przed biznesem i po biznesie

dno!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, format obrazu to porażka, mam nadzieję że to zmienią. Ni to letterbox ni to 4:3 jeszcze dodatkowo co chwilę to zmieniają, nie da się na stałe zrobić zoomu bo raz traci się pasek a raz kawał obrazu. Ani posiadacze TV normalnych ani panoramicznych nie będą zadowoleni. :twisted:

Ale za to jakość obrazu zrobiła się miodzio 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w żaden sposób nie mogę tego zrozumieć dlaczego stacje TV męczą nas nadawaniem obrazu z pasami na górze i dole ekranu. Mógłbym to zrozumiec gdyby posiadacze TV w formacie 4:3 w czasie takiego nadawania ogladali pełny obraz, ale tak nie jest. Uszczęśliwiono by chociaż jedną grupe odbiorców.Nadawanie z pasami męczy posiadaczy TV 4:3 i tych co mają 16/9. Jaki jest zatem cel takiego nadawania? Trzy lata temu zacząłem dróżyć ten temat. Napisałem kilka pism do KRRiTV. Odpisywami mi wówczas że TV publiczna przygotowuje się do nadawania w HD a jak wiadomo HD nadaje w formacie 16/9. Minęło trochę czasu a o nadawaniu np. TVP Info w HD nikomu się nawet nie sni ale włączenie dziwnego formatu owszem kogoś rajcuje. Rozciągnąć obraz zwasze można ale traci się wówczas pasek informacyjny. Czemu to służy? Może TVP Info chciała się zapatrzeć na Polsat Nevs ale nie wiem czy zauważyli ,że ta stacja nadaje w formacie 16/9.Uważam że stacje TV zgłupiały. Zgłupiały naszym kosztem.

Może zatem Satkurier upomni się za nami -widzami i poruszy ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To nic innego, jak wynik zmowy producentów telewizorów ze stacjami telewizyjnymi. Tym pierwszym zależy, żeby zmusić ludzi do zakupu nowych odbiorników, ci drudzy otrzymują od tych pierwszych odpowiednie wynagrodzenie za zmianę formatu obrazu. i obie strony są zadowolone. A kto jest przegrany? Oczywiście widzowie :cry:

 

Założę się, że jak już większość ludzi będzie miało telewizory w formacie 16/9, to okaże się, że ten format jednak jest niedobry i stacje zaczną nadawać w jakimś innym, np. 16/6 lub 17/8... i cała zabawa zacznie się od początku :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale format obrazu nie ma zwiazku z porzadnym przeslaniem obrazu utrzymujacym wysoka jakosc - jak ktos chce format 16:9 - ok niech tak nadaje ale nigdy w zyciu czarne pasy nie sa formatem 16:9! Mozna nadawac 16:9 anamorficznie i wowczas nie traci sie rozdzielczosci a format w odbiorniku moze byc odtworzony - chodzi o to by wykorzystac kanal transmisyjny na transmisje obrazu a nie czarnych pasow. Nasi nadawcy chcac nas uszczesliwic 16:9 uparli sie na czarne pasy i nie sa w stanie zrozumiec ze robia z jakosci kaszane a nie porzadny program. Chwala TVP Info ze szybko dodala pasek z napisami w obszarze czarnych pasow - ja moge w koncu przeczytac napisy, gorzej z widzami co dopasowuja obraz do 16:9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak piszecie. Ktoś komuś nabija kabzę naszym kosztem. Bo jeśli TV nadaje film z pasami to jestem w stanie zrozumieć. Wszak obraz kinowy to 2.35:1. Na telewizorach panoramicznych wyświetlany bez zniekształceń z pasami na górze i dole ekranu.

Obecnie prawie wszystkie stacje eksperyentują. Tylko na kim? Polsat News,TV Silesia, Polsat 2,Canal+film,Ale kino mogą i potrafią nadawać w formacie 16/9. Nasza ukochana TV publiczna nie umie czy nie chce? TVN także. Gro programów tej stacji nadawane jest z pasami. Tłumaczenie tej stacji to takie że jest jeszcze bardzo dużo starych TV w formacie 4:3. Tylko nie raczyli zauważyć że takim nadawaniem z pasami krzywdzą i jednych i drugich.A to co zrobiła TVP Info przebija wszystkie dotychczasowe eksperymenty.Gdyby ustawić Tv na autoformatowanie obrazu to odbiornik by chyba zgłupiał bo co chwila musiałby się przełączać.

Gdzie zatem jest nasza KRRiTV? Biorą ciężką kasę a nie interesuje ich co wyczynianią stacje telewizyjne i czyim kosztem się bawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi kto wymyślił w monitorach format 16:10? Jakiś [beep]. Nie można było już minimalnie go rozszerzyć i format 16:9 byłby normą wszędzie?

Zapewne przy 16/9 mielibyśmy wybór: touchpad albo głośniki ;)

a co do formatów to naprawdę ... po kupnie lcd 16/9 dopiero widzę jak bogatą ofertą formatów nadawania dysponują stacje telewizyjne ;)

BTW czy ktoś wie co powinienem ustawić na polsatowskim samsungu? 16:9 napewno skoro TV jest taki ale co z dostosowywaniem czy czymś takim? Jest do wyboru letterbox itd... ale nie ma czegoś w stylu "pozostaw bez zmian".

 

A TVP Info... cóż... generalnie to jeżeli chodzi o treść to są wg mnie w porządku (w końcu nie pisano o nich Tusk Vision Network czy Clinton News Network ;) ) Cenię ich odtąd jak mogłem ich oglądać w internecie bo akurat niemiałem tv pod ręką - wielki plus za to dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem do nich zapytanie dlaczego nadają w taki dziwnym formacie. Oczywiście nie odpowiadają. Mają w ten sposób jednego widza mniej. Mam dosyć ogladania obrazu z pasami i w dadatku co chwila się zmieniającego. Raz z pasami , za chwilę bez. Wariacji mozna dostać.Generalnie w naszej ukochanej TV publicznej coraz więcej pozycji nadają z pasami. Do czego ta głupota zmierza? Czy ktos to wie? Zapewne nikt z władz TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...