Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TVP nie ma zamiaru zmieniać czegoś na życzenie widza. Oni nie są prywatni i nie walczą zbytnio o widownie bo wiedzą ze niektórzy są skazani na telewizję publiczną. Gdyby skargi płynęly by do przykładowo TVN to jako prywaciaże zeby utrzymać się na rynku musieliby coś zmienic.

 

Paski paskami, nie są tak ważne w telewizji bo przeciez to nie gazeta do czytania tylko przekaz audio-video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzisiaj podczas serwisu o 9:00 można się było przekonać, w jaki sposób obraz na tvp info jest zmniejszany do 16:9. Wcale nie przez ustawienie odpowiedniego formatu w kamerze, a dokładnie tak, jak się spodziewałem - przez zakrycie części obrazu czarnymi paskami. Wyglądało to dokładnie w ten sposób, że na początku relacji obraz był w 4:3, po czym na górze i dole obrazu zostały wyświetlone czarne pasy. I w ten prosty sposób obraz w formacie 4:3 zmienił się w 16:9, a ludzie się cieszą (jakby było z czego), że kolejny kanał nadaje w 16:9 :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polko. To ja tym bardziej nie rozumiem o co tu chodzi. Celowe zasłanianie części obrazu? Strasznie dziwne. Zapewne chcieli się do czegoś upodobnic i takimi półsrodkami / rodem z lat osiemdziesiątych/ chcieli koniecznie coś zmienić. Zapytanie wysłałem we wtorek więc jest jeszczce trochę czasu. Poczekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP nie ma zamiaru zmieniać czegoś na życzenie widza. Oni nie są prywatni i nie walczą zbytnio o widownie bo wiedzą ze niektórzy są skazani na telewizję publiczną. Gdyby skargi płynęly by do przykładowo TVN to jako prywaciaże zeby utrzymać się na rynku musieliby coś zmienic.

 

Paski paskami, nie są tak ważne w telewizji bo przeciez to nie gazeta do czytania tylko przekaz audio-video.

 

Paski sa wazne bo zmniejszaja rozdzielczosc obrazu. Czy jest bez znaczenia czy aparat cyfrowy ma 4 czy 8 Mpixeli ?

 

Co do zmian na zyczenia to sprobujcie napisac do TVN - oni w ogole nie przejmuja sie widzem i nadaja np. "Kawe na lawe" z czarnymi paskami wciskajac napisy w obszar obcietego obrazu co sprawia ze wiekszosc ludzi (ponad 90% spoleczenstwa) ktora ma telewizory 4:3 nic z tych napisow nie jest w stanie odczytac. Ale TVN-owi to wisi. TVP przynajmniej puszcza podpisy w obszarze czarnego pasa co sprawia ze napisy sa czytelne mimo czarnego pasa u gory - jest to jednak duzo lepsze rozwiazanie niz TVN. Ale i tak zadna stacja (poza wysokoplatnymi wysokojakosciowymi Canal+ i HBO) nie stosuje porzadnej emisji anamorficznej ktora utrzymuje jakosc. Ale widac zeby miec jakosc i porzadna emisje trzeba slono placic Canal+ czy HBO a jak sie nie placi slono to ma sie to co daja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko osoby mające telewizor 16:9, oglądając kawę na lawę mogą sobie powiększyć obraz i maja pełna panoramę. A na TVP Info to nie wiadomo co to jest. Bo ani sie tego nie da powiększyć, bo zostaną obcięte dolne paski, a oglądanie w takiej formie jak jest, tez jest do bani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież przed ostatnimi zmianami nadawali w formacie 4/3 co zadawalało wszystkich. Ci ci posiadają TV w formacie 4/3 i ci co mają TV w formacie 16/9 nie mieli pasów na górze i dole ekranu. Nie trzeba było robić ręcznie żadnych sztuczek z powiększaniem obrazu. Telewizory posiadające funkcję "auto format obrazu" np. Panasonic też głupieją bo co chwila format się zmienia. Raz z pasami za chwilkę bez pasów. Obraz ciągle skacze. Zauważmy i to że posiadacze TV panoramicznych mogą ręcznie zmienić format obrazu ale posiadacze starszych TV w formacie 4/3 nic z obrazem zrobić nie mogą i ogladają zdeformowane twarze a dodatkowo czarne pasy na ekranie. Ale to podobno z myślą właśnie o tych posiadaczach TV nie przechodzi na format 16/9.Czy to nie paranoja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to w nowym studiu mają kamery 16:9, więc nie muszą dodawać dodatkowo czarnych pasów. Robią tak tylko przy łączeniach z reporterami z ośrodków, które nie mają kamer 16:9. Chcą poprostu relacje przystosować do wyglądu studia. Mam nadzieję, że niedługą dostosują belki do formatu 16:9, wskazuje na to między innymi częste znikanie loga i pasków, co w TVP Info zawsze zapowiadało zmiany grafki (tak też było gdy obniżali pasek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to w nowym studiu mają kamery 16:9, więc nie muszą dodawać dodatkowo czarnych pasów. Robią tak tylko przy łączeniach z reporterami z ośrodków, które nie mają kamer 16:9.

Wszystkie kamery TVP obsługują format 16:9, tylko żeby przełączyć je w ten tryb trzeba mieć minimalną wiedzę techniczną na ten temat, czego niektórym operatorom wyraźnie brakuje. Widziałem na własne oczy jak przypadkowo przełaczyli się w ten tryb i dzwonili przez komórkę do siedziby telewizji z prośbą o instrukcje jak to naprawić, bo coś się sp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po meczu polskich siatkarzy informacja, że mecz szczypiornistów leci na TVP Info. Więc przełączam. Oglądam pierwszą połowę, nagle Wenta bierze czas, a tu cyk i nie ma meczu :twisted: Pan prowadzący zapowiada rozmowę z jakąś miłą Panią. :shock: Żadnej informacji, czemu przerwali, ani nic, na TVP 2 wielka dwójka na cały ekran i tyle. Dobrze, że jest Eurosport. Dopiero po kilku minutach mecz dalej na TVP 2. Ale żadnych wyjaśnień, przeprosin, nic. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj rano natrafiłem na kolejny przejaw głupoty naszej TV publicznej. Program "Pytanie na śniadanie" w TVP 2 nadawany z pasami na dole i górze ekranu. Żeby było ciekawiej to logo TVP2 poza obrazem na górnym czarnym pasie zaś napisy dolne normalnie na obrazie. O co tu chodzi?

Pisałem wcześniej że wysłałem e-maila do TVP Info z zapytaniem dlaczego nadają w tak dziwnym i niezidentyfikowanym formacie. Minęło trzy tygodnie i odpowiedzi brak.

Oj przydała by się jakaś bąka personalna na Woronicza która wytrzebiła by wszystkich nie myślących w tej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem wstawkę przed wiadomościami, w której automat pokazywał pustą reżyserkę TVP Info. Na jednym z monitorów był obraz na żywo pokazywany aktualnie na antenie - czyli studio. Monitory mają tam w 4:3, więc u nich wszystko gra - studio z pasami, ale grafika ekranowa już na pasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oni tego mogą nie widzieć? Przecież na ekranach 4:3 też są czarne pasy.Właśnie całe nieszczęście polega na tym że gdyby takim nadawaniem uszczęśliwili choć jedną część społeczeństwa było by ok. Ale tak nie jest . Zarówno posiadacze TV 4:3 i Ci co mają TV 16/9 ogladają zwężony zniekształcony obraz z czarnymi pasami.

Przegladając programy dzisiaj po południu natrafiłem na serial "Klan"- także z pasami.Nie wiem co o takiej głupocie myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśleć można jedno - jedynie Polsat i Canal+ są nowoczesne. Nawet Grupa ITI nadaje swoje kanały w 4:3, a przecież ma najnowocześniejszą platformę w Polsce. Co się dzieje z tym TVP... Na EPG na Astrze każą nam czekać do 2009/2010 roku, w 16:9 pewnie będą nadawać dopiero na Euro 2012. Najśmieszniejsze jest to, że zapewne sami w studio mają telewizory panoramiczne, gdzie oglądają obraz spłaszczony z dodatkowymi pasami - im jakoś to nie przeszkadza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...