Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam że pisze post pod postem (ten u góry można usunąć) ale chciałbym powiedzieć że już za tydzień zmiany w TVP INFO. Tymczasem chyba TVP na stronie będzie informować po częściach o zmianach bo w centrum prasowym napisali co się zmieni w części biznesowej :

Pasmo biznesowe TVP Info w nowym kształcie

Od 1 sierpnia br. wszystkie serwisy biznesowe TVP Info będą miały taką samą wizualizację, wspólnych prowadzących i reporterów.

 

10-minutowe programy będą emitowane o godz. 9:55, 14:07, 16:05 i 22:50. Przegląd prasy ekonomicznej z udziałem dziennikarzy serwisów biznesowych TVP Info będzie nadawany o godz. 6:55. Odpowiedzialnym za sformatowanie pasma biznesowego TVP INFO został Tomasz Sańpruch.

 

Ciekawe kiedy pojawi się informacja na temat reszty zmian.

 

Popatrz sobie w internecie. Można znaleźć program na ponad tydzień wprzód. Np. http://www.telemagazyn.pl/?p=1&dzien=2008-08-01&godzina=3&nadawca=REGI&kategoria=0&x=70&y=10

Wiem o tym tylko mi się niechcąco dwa pytajniki wpisały :/ Zdanie jest wiec twierdzące :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a_klarenbach1.jpg

fot: dziennikarze.info

Na zdjęciu powyżej to najprawdopodobniej nowe studio TVP Info.

 

Na stronie http://www.dziennikarze.info znajduje się wywiad z Adrianem Klarenbachem. Z tego co widać na zdjęciu to studio wygląda bardzo dobrze. Teraz pozostaje już tylko czekać do 1.08 do 6:00. Osobiście uważam, że jako prowadzącego pierwszy serwis z nowego studia zobaczymy właśnie Adriana Klarenbacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drodze oczywiście zobaczmy konferencje która będzie jutro choć nie wiadomo czy ją pokażą (bo pani od konferencji mówi że nie będzie jej w TVP INFO).

Mamy nowe wiadomości na temat TVP INFO od 1 sierpnia

Nowe studio TVP Info

 

Zmiany na wizji. Od 1 sierpnia w TVP Info zobaczymy m.in. obrotowy podest z prowadzącymi

Studio mieści się na pierwszym piętrze budynku przy warszawskim pl. Powstańców, w dawnej redakcji „Wiadomości”. Scenografia i sprzęt będą jednak nowe. Spośród nowinek technicznych widzowie zobaczą m.in. zmieniające się tła, obrotowy podest oraz ścianę z ekranami plazmowymi. – To dla nas wielki technologiczny skok do przodu – mówi „Rz” Grzegorz Pawelczyk, szef działu informacji TVP Info.

 

Telewizja Polska przygotowywała studio od przeszło pół roku.

 

Do nowego studia zostaną przeniesione wszystkie programy informacyjne. Krótkie serwisy będą nadawane z połączonego ze studiem newsroomu. Z dotychczasowymi siedzibami pożegna się także większość programów publicystycznych. Jedynie programy Rafała Ziemkiewicza „O co chodzi?”, „Minęła 20”, a także „Młodzież kontra... czyli pod obstrzałem” Tomasza Czeczótki i Sławomira Mokrzyckiego oraz „Rozmowa dnia” pozostaną w dawnych lokalizacjach.

 

Zmiany nie ominą również ramówki. Dotychczasowe bloki tematyczne zostaną zastąpione przez luźniejszą formułę trzech pasm: „Poranek TVP Info”, „Info dzień” oraz pasma wieczornego. – Zamierzamy stać się nowoczesną telewizją informacyjną – tłumaczy Pawelczyk.

 

Natomiast we wtorek o 11 może będzie (choć pani od konferencji zapowiada że nie) konferencja na temat zmian w TVP INFO. Źródło informacji : http://kalendarium.mediarun.pl/event/No ... Info,id159

 

Z kolei Wirtualnemedia piszą o Biznesie :

Od 1 sierpnia br. na antenie TVP info emitowany będzie nowy serwis gospodarczy zatytułowany "Biznes". Zastąpi on dotychczasowe programy biznesowe stacji: "Plus-minus", "Ekonomia i rynek" oraz serwis ekonomiczny.

 

"Biznes" nadawany będzie w TVP Info cztery razy dziennie, o godz. 9.55, 14.07, 16.05 i 22.50. Poza tym o 6.55 w ramówce kanału znajdzie się przegląd prasy gospodarczej z udziałem dziennikarzy biznesowych stacji.

 

Nowy serwis będzie emitowany z nowego studia TVP Info oraz ze studia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Gospodarzami programu będzie większość dotychczasowych prezenterów audycji biznesowych TVP Info oraz osoby, które pracowały przy programach ekonomicznych stacji, ale nie pojawiały się do tej pory na wizji.

Jak widać pożegnamy się z Plus Minus ale co najważniejsze chyba nikt stamtąd nie zniknie nam z oczu.

 

Oto kolejna fotka z nowego studia (pochodzi z rp.pl) :

168535,176089,9.jpg

 

(Edytowałem dzień później)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym linkiem : http://www.tvp.info/news.html?directory=2788&news=761790 znalazłem nowe fotki dotyczące nowego studia TVP INFO a oto one :

y_2008_m_07_d_29_uid_920990_width_268_gs_0.jpg

y_2008_m_07_d_29_uid_920994_width_198_gs_0.jpg

Tu zaś studio w nieco większym rozmiarze

http://img.v2.itvp.pl/news_new/images/92/y_2008_m_07_d_29_uid_920989_width_1600_gs_0.jpg

 

A oto kolejne informacje na ten temat także z tej strony :

1 sierpnia ruszy nowe studio TVP Info

Rusza nowoczesne, w pełni cyfrowe studio TVP Info. Kanał informacyjny telewizji publicznej będzie nadawał ze studia wyposażonego m.in. w obrotowy podest, ścianę bezszfową zbudowaną z 16 plazmowych monitorów i oświetlenia zmieniającego tło.

– Dajemy widzom nowoczesny typ przekazu: non stop na żywo, szybciej reagując na wydarzenia, częściej łącząc się z reporterami zagranicznymi i z regionów. To kolejny, ale nie ostatni etap rozwoju – zapowiada Aleksandra Zawłocka, dyrektor Agencji Informacji.

 

Prace nad studiem trwały ponad pół roku. Przygotowano nową oprawę graficzną oraz muzyczną autorstwa Jean Michaela Jarre’a. Zmiany dotyczą także ramówki. Dotychczasową formułę zastąpią trzy pasma: „Poranek TVP Info”, „Info dzień” oraz wieczorne „Minął dzień”.

 

W nowym studiu będą tworzone wszystkie krótkie programy informacyjne. Stąd także będą nadawane programy publicystyczne. W studiu znajduje się również 37 stanowisk dziennikarskich. Wszystkie dostosowane do montażu dziennikarskiego – dzięki temu reporterzy mają możliwość samodzielnego przygotowywania materiałów i grafiki.

 

Start nowego studia TVP Info zbiegnie się olimpiadą. TVP ma wyłączność do relacji z igrzysk. – Nowe studio to nowe możliwości pokazywania informacji. Dlatego ruszamy razem z olimpiadą – mówi Beata Jakoniuk-Wojcieszak, zastępca dyrektora AI ds. TVP Info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo. Wiadomo tylko że jest ich 6. Nie wiem jak wy ale ja się już się nie mogę doczekać pojutrza.

a m,oże bedzie to kolejny nie dopracowany newsroom??

 

najlepiej jak by był podobny do BBC News :)

 

Racja, zwłaszcza mnie niepokoi to, że autorem oprawy graficznej jest Jean Michelle Jarre. Przecież są lepsi specjaliści w tej dziedzinie..

 

Za to w drugim materiale widać podgląd z monitora kamery, a nie trudno zauważyć, że obraz jest panoramiczny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec kolejna stacja ktora pod pretekstem "unowoczesniania" zmniejsza jakosc obrazu dla wszystkich widzow z 576 do 400 linii.... "Uciesza" sie wszyscy zwlaszcza ci co beda probowac czytac napisy na pasku... Cale szczescie ze sa takie stacje jak TVN24 ja do TVP Info zagladac juz nie zamierzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...