Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Moim zdaniem utworzenie 16 kanałów lokalnych, tak jak było kiedyś to dobry pomysł. Teraz większość programu leci "z góry". Kiedyś było więcej audycji lokalnych. Kanałów informacyjnych w Polsce wystarczy, tym bardziej że TVP Info to nie jest według mnie dobra stacja informacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

TVP Info podobnie jak i pozostałe kanały tematyczne TVP powinny zostać. Nie wyobrażam sobie Telewizji Publicznej bez kanału informacyjnego. Co do pozostałych kanałów tematycznych, to uważam, że trafiają one do określonej grupy odbiorców, która nie jest wcale taka mała. Gdyby jednak zlikwidowano te kanały automatycznie zostałby rozwiązany problem TVP Sport w CP i C+, :lol: a abonenci TNK i N-ki zostaliby bez kanału do którego chyba się już przyzwyczaili. :cry:

 

Gdyby jeszcze te 16 kanałów lokalnych umieszczono na satelicie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andyg@ ja nie mam nic do TVP INFO ale uważam że lokalności tam jak na lekarstwo to powinien byc kanał typowo Informacyjny bez rozszczepień lokalnych ,a oprócz niego powinny istniec lokalne TV z lokalnym programem z danego regionu. :roll:

 

takie samo zdanie mam do kanałów tematycznych TVP powinny zostac napewno mają swoją rzeszę widzów 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Politycy zmieniają zdanie. Wiele wskazuje na to, że po wprowadzeniu nowej ustawy medialnej kanał TVP Info pozostanie na rynku. Powstanie także informacyjny kanał radiowy. Co z kanałami tematycznymi TVP?

źródło TUTAJ

Z tego wynika że TVP info pozostanie moim zdaniem i tak powinni wydłużyć pasma regionalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko, że pasma regionalne i tak zajmują już sporo miejsca w TVP INFO i koliduje z ogólnym założeniem kanału. Nic się nie zmieni na tej antenie pod tym względem. I myślę, że dobrze.

 

A o tym, że TVP INFO pozostanie - wiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@godunow

Sam się zamknij :lol2: TVP Info ma najwyższą oglądalność spośród tych trzech kanałów, które wymieniłeś i to nie z byle powodu. A o ile mi wiadomo to te wszystkie kanały są FTA, więc nie ma żadnych ograniczeń z żadnej ze stron. Liczby po prostu mówią prawdę, a jeśli ktoś nie potrafi się pogodzić z tym, że TVP Info jest lepszy od konkurencji to niech nie wypisuje głupot. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś nie potrafi się pogodzić z tym, że TVP Info jest lepszy od konkurencji to niech nie wypisuje głupot

W którym miejscu? TVP Info w porównaniu do "informacyjnej" konkurencji wypada blado - niesamowicie nudny sposób prezentacji informacji, "skręcanie" ku pewnym opcjom politycznym. TVN24, Polsat News są zdecydowanie lepsze.

 

TVP Info ma najwyższą oglądalność spośród tych trzech kanałów, które wymieniłeś i to nie z byle powodu.

Głównym powodem jest zasięg - TVS i TVN Warszawa są dostępne tylko w platformach cyfrowych i kablówkach (co prawda przekaz nie jest kodowany), w przypadku TVP Info do tego dochodzi duży zasięg w telewizji naziemnej. Zresztą, porównywanie tych trzech kanałów jest trochę nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepsze są TVP INFO i Polsat News. To tyle w ot.

TVP Info powinno zostać - im większa konkurencja wśród kanałów informacyjnych, tym lepiej. Jeśli chodzi o sport, jest to zdecydowanie najlepsza stacja informacyjna, za INFO jest nawet Polsat News. Na dodatek jest to jedyny polski kanał informacyjny FTA :shock: (za granicą nie do pomyślenia). Pasma regionalne możnaby ewentualnie nieco rozszerzyć, ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@godunow

Sam się zamknij :lol2: TVP Info ma najwyższą oglądalność spośród tych trzech kanałów, które wymieniłeś i to nie z byle powodu. A o ile mi wiadomo to te wszystkie kanały są FTA, więc nie ma żadnych ograniczeń z żadnej ze stron. Liczby po prostu mówią prawdę, a jeśli ktoś nie potrafi się pogodzić z tym, że TVP Info jest lepszy od konkurencji to niech nie wypisuje głupot.

]

A jakich trzech ?? tej klasy..??

 

 

1. tvn24

i potem dłuuugo i nic

2. TVP info a to tylko dlatego , ze jest dostępny z anten naziemnych jedyny w tej klasie programów..

3. Polsat News ( o niebo lepszy od TVP info ) jedynie zasięg marny bo jedyny zasięg z CP.

Na końcu

Ty Chyba jesteś wyznawcą jedynie słusznej stacji czyli TV Trwam bo tylko tam można usłyszeć podobne dyrdymały i prawdy objawione jakie Waść prezentujesz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu? TVP Info w porównaniu do "informacyjnej" konkurencji wypada blado - niesamowicie nudny sposób prezentacji informacji, "skręcanie" ku pewnym opcjom politycznym. TVN24, Polsat News są zdecydowanie lepsze.

 

A która stacja informacyjna nie skręca ku pewnym opcjom politycznym? No właśnie. TVP INFO bardzo mi się podoba, głównie dzięki ciągłym zmianom, oczywiście tym pozytywnym. Dawniej na ten kanał nawet bym nie splunął.

 

Poza tym wpienia mnie to jak czytam Wasze posty, że wciskacie każdemu co jest dobre, co słabe, co złe itd. I tak każdy ma swoją opinię a posty powyżej równają się z poziomem wypowiedzi z piaskownicy. :);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za granicą nie do pomyślenia? Tam jest pełno kanałów informacyjnych FTA 8)

Miałem na myśli to, że w wielu krajach nie do pomyślenia jest kodowanie stacji informacyjnych ;)

Oglądaliście wczorajszą debatę? Mnie od telewizora odrzucił tekst "Nie będziemy likwidować TVP3" :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to z rebrandingiem TVP3 na Info jest podobnie jak z Ideą na Orange - pomimo przejścia, nawyk pozostał. I nie tylko nawyk. Wszystkie oddziały regionalne z powodzeniem korzystają z kamer z zieloną nalepką "TVP3", a reporterzy mają podkładki pod dokumenty z tym logo. Dostali chyba tylko nowe kostki na mikrofony, bo to najbardziej rzuca się w oczy. Poza tym czy w rozmowach nad DVB-T nie operuje się ciągle zapisem "TVP3"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karol91 Nie porównuj zmiany nazwy TVP 3 na TVP Info do zmiany z Idea na Orange, bo to dwa różne przypadki. W pierwszym przypadku (TVP 3 - TVP Info) nazwa została zmieniona, ponieważ kanał przestał pełnić funkcje kanału ogólnopolskiego, a stał się kanałem informacyjnym. Kanał jednak należał nadal do tej samej instytucji - TVP. Natomiast w drugim przypadku (Idea - Orange) zmiana nazwy nastąpiła, gdyż polski operator Idea został wykupiony przez zagranicznego operatora Orange. Zmiana nazwy miała służyć głównie ujednoliceniu nazwy owej firmy na wszystkich rynkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja porównuję? Należy czytać dokładnie co inni piszą. Napisałem wyraźnie, że chodziło mi o nawyk nazywania Orange - Ideą, a TVP Info - TVP3. Przynajmniej tak było do niedawna. W czym masz telefon? W Plusie. A ty? W Idei. Do dzisiaj na komórce mam napis "PL IDEA", a nie "Orange" i podobnie jest z TVP - do dzisiaj kamery, podkładki czy nawet samochody mają napisy "TVP3", a nie "TVP Info".

 

Przytoczę tu również Monitor Polski z 27 lutego 2009 Nr 12 poz. 153:

4. Poza 4 programami rozpowszechnianymi na podstawie zmienianych koncesji, sygnał multipleksu pierwszego będą dodatkowo tworzyć następujące programy: TVP 1, TVP 2 oraz TVP 3, rozpowszechniane przez spółkę Telewizja Polska SA. Uporządkowanie audiowizualnych składników multipleksu pierwszego będzie następujące: TVP1, TVP2, TVP3, programy rozpowszechniane przez podmioty, na podstawie zmienianych koncesji, w kolejności wynikającej z liczby (od największej do najmniejszej) wykorzystywanych w dniu opublikowania niniejszego ogłoszenia przez te podmioty stacji nadawczych przeznaczonych do rozpowszechniania programu drogą rozsiewczą naziemną w sposób analogowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast w drugim przypadku (Idea - Orange) zmiana nazwy nastąpiła, gdyż polski operator Idea został wykupiony przez zagranicznego operatora Orange. Zmiana nazwy miała służyć głównie ujednoliceniu nazwy owej firmy na wszystkich rynkach.

Kolejny znawca, a nawet nie jest w stanie zweryfikować swoich informacji. PTK Centertel za możliwość używania nazwy oraz logo Orange płaci kupę kasy operatorowi France Telecom, który jest właścicielem Telekomunikacji Polskiej jak również samego PTK. Nazwa Orange to tylko prestiż i w pewnym sensie ujednolicenie marki, by ta była bardziej rozpoznawalna na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka: Przed chwilą podczas łączenia studia TVP Info z wysłannikiem na GPW, pod nim wyświetlił się podpis "TVP Biznes", ale szybko został zdjęty. Czyżby chodziło o "TV Biznes"?

Raczej był to podpis do studia biznesowego TVP na GPW. Myślę, że to jakaś wersja robocza, której nikt nie poprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...