Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem chwilę rano. Nie jest źle. Wiele zależy od kadrowania, nawet niewielkie studio może wyglądać na dużo większe wówczas.

Zobaczę z ciekawości wieczorem dłużej jak będzie się prezentować w innych audycjach. Widzę mają dwa stoły przygotowane.

9 godzin temu, fanbonda napisał(a):

Media donosiły, ze nowym pracownikom proponowano stawki znacząco odbiegające od rynkowych i fakt licznych transferów z telewizji najbogatszego Polaka  to potwierdza.

 

Niczego to nie potwierdza. Może równie dobrze potwierdzać bardzo niskie stawki w tamtej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie wiemy jakie są stawki u prywatnych nadawców, zatem to dyskusja akademicka. Nie jest natomiast tajemnicą, bo były o tym materiały prasowe ile płaci się u tego konkretnego nadawcy

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/polsat-news-wydarzenia-wydarzenia24-podwyzki-inflacja-dziennikarze-operatorzy-dzwiekowcy

Artykuł z 2022-06-24

Cytat

Z naszych informacji wynika, że więcej zarabiać nie będą na razie kierownicy produkcji kanałów Polsat News, Wydarzenia24 i programu „Wydarzenia”. Jeden z nich zrezygnował z pracy. Po podwyżkach edytorzy (dziennikarze newsroomowi) kanału informacyjnego, którzy zarabiali 3,5 tys. zł netto miesięcznie, teraz będą zarabiać 4,5 tys. zł miesięcznie.

Czy to są duże stawki? Oceń @fanbonda sam.

Przy takich stawkach wystarczy zaproponować 2000 tys. więcej i już jest powód do zmiany pracy.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając: musieli czymś zachęcić prezenterów takich jak Jędrzejek, Wramba itd. (nie pamiętam kto jeszcze przeszedł od "Słoneczka"). Tym bardziej że początkowo musieli pracować w spartańskich warunkach, dodatkowo narażają się na ryzyko że obecne władze TVP zostaną uznane za nielegalne i wtedy prezenterzy w ogóle nie dostaną swoich wynagrodzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan likwidacji nie oznacza cięcie kosztów na osobach niezbędnych do funkcjonowania spółki, a szukania oszczędności zbędnych, czyli likwidacja kominów płacowych dla milionerów.

 

Wypływają kolejne zarobki. Tym razem dla Jarosława Jakimowicza.

https://kultura.onet.pl/telewizja/aktualnosci/afera-w-pisowskiej-tvp-dotarlem-do-zarobkow-jaroslawa-jakimowicza/7ndcdwp

Cytat

O tym, ile zarobił słynący ze skandalicznych wypowiedzi Jarosław Jakimowicz, informuje pisarz i dziennikarz Piotr Krysiak, który wygrał z Jakimowiczem sprawę sądową.

"2020 — 204.200 PLN; 2021 — 363.600 PLN; 2022 — 473.400 PLN: 2023 — 233.705 PLN (styczeń— czerwiec)" — wylicza, dodając do tego "Pytanie na śniadanie". "Do tej kwoty należy dodać kąciki Jakimowicza. Według jednego z serwisów za każdy "kącik" "Gwiazdor" Kurskiego zgarniał 2000 PLN. Za 200 kącików, do których przyznał się Jakimowicz wychodzi plus 400.000 PLN" — podkreśla.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Stan likwidacji nie oznacza cięcie kosztów na osobach niezbędnych do funkcjonowania spółki, a szukania oszczędności zbędnych, czyli likwidacja kominów płacowych dla milionerów.

 

Wypływają kolejne zarobki. Tym razem dla Jarosława Jakimowicza.

https://kultura.onet.pl/telewizja/aktualnosci/afera-w-pisowskiej-tvp-dotarlem-do-zarobkow-jaroslawa-jakimowicza/7ndcdwp

To ciecie wyglada tsk, ze utworzono nowe stanowisko -dyrektor generalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie zlikwidowano tych stanowisk, a przyszły nowe osoby. Tymczasem pojawilo się dementi Joanny Kurskiej dotyczace zarobków

Cytat

Moje wynagrodzenie było zawsze zgodne z widełkami siatki wynagrodzeń pracowników TVP. Nie zarabiałam nigdy więcej niż moi poprzednicy. Jako dyrektor programowa zarabiałam 23 tysiące złotych brutto miesięcznie, tyle ile zarabiał mój poprzednik Sławomir Zieliński. Swoją drogą ciekawe, ile teraz zarabia ponownie na tym samym stanowisku. Sławku, może odpowiesz, jaki masz kontrakt?"

https://rozrywka.dorzeczy.pl/film-i-telewizja/539415/zarobki-kurskich-joanna-kurska-wydala-oswiadczenie.html

Panie Sławomirze doczekamy się na odpowiedź? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wojtekmedia2 napisał(a):

Studio wiadomo szału nie robi. Ale lepsze to niż kanciapa którą się ratowali ostatnio  

W dodatku rano Maciek z Wiolą mówili że to jeszcze nie koniec. 

Nie jestem pewny ale ta kanciapa była chyba wcześniej studiem „Alarmu!". Dzisiaj natomiast zmieniono czołówkę pogody przez co teraz pasuje ona do reszty oprawy stacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2024 o 08:00, mastano napisał(a):

Dobrze, że w nowym studiu nie straszą paskami na czerwono. Gdyby rządziło stare kierownictwo to większość z pokazywanych w serwisie informacji leciałaby z czerwoną belką, co złudnie wciskałoby widzowi że to coś serio pilnego. Super, że wracają do stylu sprzed 2016 r.

Dodatkowo te czerwono-niebieskie belki powodowały wypalanie ekranu na na starszych telewizorach nie dało się tego w ogóle oglądać. Osobiście myślę że w przypadku pilnych treści zamiast belek można zmienić kolor liter z czarnego na czerwony. 

W dniu 19.01.2024 o 12:20, wojtekmedia2 napisał(a):

Studio wiadomo szału nie robi. Ale lepsze to niż kanciapa którą się ratowali ostatnio  

W dodatku rano Maciek z Wiolą mówili że to jeszcze nie koniec. 

To jeszcze nie koniec bo za jakiś czas będzie jeszcze przeprowadzka na Plac Powstańców i kolejne zmiany graficzno-programowe z tym związane. 

W dniu 19.01.2024 o 02:25, Ipo napisał(a):

Nie podoba mi sie to studio. Jakieś takie malutkie i właściwie wszystko wygląda tak samo w sensie Teleexpress, 19:30 i Panorama.

Z tego co piszą na forum Media2 informacyjna stacja TVP ma inne studio niż te użytkowane przez oba programy. 

Tymczasem mniej więcej od 2 lutego  ma wrócić program „Forum" zaś od 4 lutego program „Woronicza 17". Pory emisji obu programów to:

- piątek 20:20 (Forum)

- niedziela 09:30 (Woronicza 17)

Zastanawiam się przy okazji czy te dokumenty w weekend oraz „Telekurier" w dni powszednie są tymczasowo bo faktycznie te programy pasują do TVP Info jak pięść do oka choć „Telekurier" mógłby być emitowany ale nocą. Jeżeli „Telekurier" jednak zostanie na stałe o 19:00 to podejrzewam że będzie zamiast „Alarmu" w ramówce TVP Info. 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NeoTVP Info wygląda jak grupa rekonstrukcyjna z przed 2016 roku. Przywracając stare i skompromitowane twarze do neoTVP Info, tylko wzmocnią mizerną oglądalność tej rządowej telewizji. (osobiście mnie to cieszy😆). No cóż, wierni widzowie TVN 24 będą "zmuszeni" do "rotacyjnego" śledzenia TVN 24 i jej bliźniaczki TVN Info 24/TVP Info

Edytowane przez Kirk
Nie spamuj emotkami.
  • Popieram 2
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za wykład i troskę. Jako wierny widz rzetelnej i spokojnej debaty wreszcie z rodziną zaczęliśmy zaglądać na TVP Info. 

 

Co do belek. Myślę że dobrze że wróciły. Moim zdaniem są ok. Przeźroczyste białe tło jest neutralne. Belka informuje o temacie dyskusji. Tego mi brakowało. Informacja na belce jest neutralna, bez hejtu jak to było poorzednio i za to duży plus. 

 

Mam jedynie uwagę do przewijanego paska. Mogliby użyć pogrubionej czcionki. Obecna z oddali jest słabo widoczna. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, prysiu86 napisał(a):

NeoTVP Info wygląda jak grupa rekonstrukcyjna z przed 2016 roku. Przywracając stare i skompromitowane twarze do neoTVP Info, tylko wzmocnią mizerną oglądalność tej rządowej telewizji. (osobiście mnie to cieszy😆). No cóż, wierni widzowie TVN 24 będą "zmuszeni" do "rotacyjnego" śledzenia TVN 24 i jej bliźniaczki TVN Info 24/TVP Info. 😎😎😎😎😎😎

Czym te twarze są skompromitowane? Oświeć nas. Miliony dla Jakimowicza, Pereiry nie raziły?

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem niedawno na forum Media2 (pod niniejszym linkiem: https://forum.media2.pl/viewtopic.php?t=962&start=23580&nbsp) pojawiły się ciekawe wątki do których to chciałbym się odnieść:

Cytat

Już mam dość słuchania o postępie technologicznym TAI i biadoleniu, że studia na Placu stoją puste.

 


Studio Info na PP jest nudne, nie ma w nim nic poza bimem i stołem, już obecne studio na Woronicza ma większe możliwości prowadzenia programów.

Dalej – studio VV jest brzydkie i staromodne.

Studio Panoramy prawie niczym nie różni się od obecnego 19.30. A już na pewno nie stylem.

Teleexpress lepiej wyglada w obecnym miejscu, podobnie jak 19.30 bije na głowę błyskotki Wiadomości Kurskiego.

Nie wspominając o oprawie z Info, która do tej pory raziła po oczach, a teraz jest przyjemna. Przecież te wszystkie graficzki na bimie w ciągu serwisów Info Dnia powodowały wypalenie oczu. 

Więc bez przesady z tym płakaniem za tą siedzibą TAI.

Co do dzisiejszej wieczoru w Info: ciekawa odmiana, już dawno myślałem o „poranku” w wersji wieczornej. Może warto zapraszać więcej gości i będzie fajne pasmo, trochę odpoczynku od gadających głów.

Ciekaw jestem, czy planują jakiś dziennik na koniec dnia, czy Panorama blokuje pasmo, przez co wieczorny program po 20 ma to w jakimś stopniu rekompensować.

A, i rozmowy z antresoli wyglądają świetnie - super klimat.

 

Cytat

Przede wszystkim to studio jest PRAKTYCZNE. Jest przestronne, posiada duży, wysokiej jakości ekran(!) i kilka miejsc do realizacji programów. Jest nudne, przezroczyste ale plastyczne. Obecny "ocean czarny na Woronicza" jest po prostu strasznie ciemny. Ekran jest kiepskiej jakości - widać na zbliżeniach na wall, że elementy graficzne mają jakieś dziwne ziarno. Nie wyważa się otwartych drzwi.

 

Cytat

Studio na PP ma technologie by zmienić oprawę programu i studia. Przecież nie raz zasłaniano tam stół animacją lub ekranikiem podczas programu Rachonia "Jedziemy/Jedziemy Dalej", u Rachonia szły rozmowy polityczne z małego bimu że stolikiem na przeciwko bimu, korzystano z drugiego stolika tez przy Bimie. Każdy program inaczej się zaczynał i miał inne kadrowanie. A było to jedno studio. Poprzednia ekipa wyciskała wszystko że studia z Bimem. Poza tym w czasie "Minęła 8/9/20" serwisy szły ze studia w newsroomie.

 

Cytat

Wszystko o paskach i oprawie zostało napisane. Nic nie muszę dodawać. Nowa ekipa cofnęła TVP INFO w rozwoju. Marnotrawstwo pieniędzy, nie korzystając ze studiów z Placu Powstanców. Tutaj sama obecna ekipa prosi się o CBA. Jaki to ma cel, stoi budynek gdzie sprzęt jest i zainwestowane pieniądze w studia. Nowa ekipa nie może foszyć, że tamci wyciągnęli technologicznie TAI.

 

Cytat

Tam prawdopodobnie wymagane są naprawy - przecież to prawdopodobne, że coś rozwalono by nowa ekipa miała problemy plus część sprzętu była na pewno nieużywana i mogła się popsuć, część sprzętu też pod wielką presją wyniesiono stamtąd przecież i podłączenie może trwać. Już nie wspomnę o tym, że sugerowana jest weryfikacja wszystkich urządzeń czy nie zawierają podsłuchów albo innych podobnych sprzętów. Sama zmiana scenografii też jest ważna, bo chyba raczej nie chcą być kojarzeni ze starym TVP Info.

Generalnie z tych wszystkich komentarzy skłaniam się ku temu ostatniemu gdyż na pewno przed powrotem TAI do siedziby na Placu Powstańców wymagane jest sprawdzenie czy to co tam jest (i to co zostało przeniesione na Woronicza) nadaje się jeszcze do użytku. 
Co do scenografii to nie wiem czy jej wymiana będzie konieczna zwłaszcza że jej budowa w przypadku samej „Panoramy" trwała blisko dwa lata. W przypadku studia po „Wiadomościach" oraz tego należącego do TVP Info wystarczyłaby tylko zmiana kolorystyki w oświetleniu i na bimach tak by dopasować oba miejsca do tego co mamy obecnie. 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, prysiu86 napisał(a):

NeoTVP Info wygląda jak grupa rekonstrukcyjna z przed 2016 roku. Przywracając stare i skompromitowane twarze do neoTVP Info, tylko wzmocnią mizerną oglądalność tej rządowej telewizji. (osobiście mnie to cieszy😆). No cóż, wierni widzowie TVN 24 będą "zmuszeni" do "rotacyjnego" śledzenia TVN 24 i jej bliźniaczki TVN Info 24/TVP Info. 😎😎😎😎😎😎

Mnie również cieszy ta oglądalność bo w końcu skupimy się na zawartości, a nie oglądalności. Nie było nic bardziej żenującego jak "piki" Kurskiego na Twitterze. Pisowska widownia ma Republikę, a tam szczuć sobie mogą bo nie za moje. A reszta ma do wyboru trzy kanały gdzie informacje przekazuje się w sposób inny, bardziej moim zdaniem rzetelny. Wszyscy są szczęśliwi. No może poza tymi co utracili kontrakty na setki tysięcy złotych rocznie. Ja też nie mam problemu z rotacyjnym oglądaniem bo ostatnio oglądam głównie TVP Info. 😎

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...