Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem okazję oglądać dzisiaj ten kanał po 15:00. Dobrze, że powiedziano o zmianach w egzaminach na prawo jazdy, to były przydatne informacje. Natomiast zauważam dwie wady. Pierwsza - brak belek z opisem tematu, o którym w tej chwili się mówi. Druga - brak oznaczenia "na żywo", gdy nadawano konferencję marszałka Hołowni. Uważam, że choćby ten element powinien być wprowadzony, bo ktoś, kto włączyłby kanał w trakcie, byłby teraz nieco zdezorientowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak belek z tematem o którym się mówi jest uzasadniony. TVP Info woli skupiać się na treści zamiast na paskach które to za czasów PiSu miały wyjątkowo groźny charakter. Po prostu chcą dać widzom komfort oglądania którego to dawniej nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Poland napisał(a):

Brak belek z tematem o którym się mówi jest uzasadniony. TVP Info woli skupiać się na treści zamiast na paskach które to za czasów PiSu miały wyjątkowo groźny charakter. Po prostu chcą dać widzom komfort oglądania którego to dawniej nie było. 

Ale równie dobrze można emitować te materiały z neutralnym tekstem na belce, na przykład "Prawo jazdy - zmiany dla kursantów" czy coś takiego, więc ten brak nie jest zbyt uzasadniony. Poza tym jak ktoś włączy w trakcie danego materiału to teraz się aż tak szybko nie zorientuje, o czym jest mowa, właśnie z racji braku belek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kiedyś czytałem to belki mają wrócić ale jeszcze nie teraz. Sam szef TAI był kiedyś paskowym więc rozumiem dlaczego nie chce on na razie przywracać tego elementu. Tymczasem fajny patent zawarło TVP Info w czołówce serwisu informacyjnego - skrót publicznego nadawcy w alfabecie Morse'a:

Przyznam że nawet to jest dosyć oryginalny pomysł ze strony stacji :)

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateusz2006- a, faktycznie. Ale tutaj z kolei się też pomyliłeś, bo ta czołówka funkcjonuje od 2021 roku, a i tak to już raczej nie jest ten wariant z dokładnym nadaniem wyrazu "heute". Wracając do meritum - element w sumie drobny, sam nawet nie przypuszczałem, że ktoś faktycznie się tym zajmie i znajdzie tam wiadomość.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kirk napisał(a):

Miałem okazję oglądać dzisiaj ten kanał po 15:00. Dobrze, że powiedziano o zmianach w egzaminach na prawo jazdy, to były przydatne informacje. Natomiast zauważam dwie wady. Pierwsza - brak belek z opisem tematu, o którym w tej chwili się mówi. Druga - brak oznaczenia "na żywo", gdy nadawano konferencję marszałka Hołowni. Uważam, że choćby ten element powinien być wprowadzony, bo ktoś, kto włączyłby kanał w trakcie, byłby teraz nieco zdezorientowany.

W tym artykule Onetu Pan Grzegorz Sajór czyli szef TAI dosyć obszernie wyjaśnił brak belek w TVP Info: https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/pisal-o-zamachu-tuska-wiemy-co-dzis-robi-slynny-paskowy-tvp-info/cgzhr9h,681c1dfa

W sumie to jestem w stanie zgodzić się z przytoczoną opinią choć paski narzucane przez poprzednie władze (często przez telefon) niestety źle się kojarzyły. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na oświadczenia Adamskiego w fornie materiałów video myślę że oni siedzą gdzie indziej a mianowicie tam gdzie jest logo Telewizyjnej Agencji Informacyjnej czyli w bodajze sali konferencyjnej. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ten Prezes (nie wiem czy to był Adamczyk czy jednak Matyszkowicz) takiej deklaracji nie wydał to miałby jeszcze bardziej przechlapane bo podstawa do interwencji siłowej by była. W moim odczuciu Woronicza powinna zamknąć nie tylko newsroom ale i wszystkie inne pomieszczenia na Placu Powstańców tak by zepchnąć okupantów tylko do jednego pomieszczenia. 

Tak swoją drogą ciekawe co będzie gdy okupacja Placu Powstańców się zakończy? Chyba studia będą dodatkowych wymagały remontów by były dostowane do nowych opraw programów informacyjnych TVP. Trochę też zajmie urządzanie się w newsroomie. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się w nowym TVP Info, że jest mniej polityków, a więcej ekspertów. 

 

Już od dawna jest tak, że politycy nie odpowiadają na pytania prowadzącego tylko gadają to co chcą, zgodnie z "przekazem dnia". 

A ekspert potrafi podać "za" i "przeciw" danego rozwiązania, spojrzeć na daną sprawę bardziej obiektywnie. 

 

Chociaż początkowe wyniki oglądalności nie wskazują na to, że ta zmiana podoba się widzom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieje nudą, a widzowie chcą pojedynku na ringu polityków z przeciwnych opcji. Brak "ja Panu nie przerywałem, proszę pozwolić mi dokończyć zdanie".

Komentatorzy i publicyści w 95% z jednej strony barykady (dziennikarze z mediów wspieranych przez Fundację Sorosa). Piją sobie z dziubków i wzajemnie sobie przytakują. Nudne jak u cioci na imieninach.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś oglądałem regularnie "Kawę na ławę", "Forum" czy "Woronicza 17". Ale teraz jest to ciężkie do zniesienia. Tak, jak pisałem - politycy nie odpowiadają na pytania tylko gadają przekazem dnia. A jak już coś się im zarzuca to od razu odpowiadają na zasadzie: "A tamta strona to robiła to i tamto". Szkoda czasu na oglądanie. 

 

Są programy, gdzie zaprasza się różne strony dyskusji. Na przykład w "Czterech stronach prasy" w Polsat News przy jednym stole może usiąść i ktoś z "Przeglądu" i "Polityki" oraz i z "Do rzeczy" i "Sieci". I można poznać poglądy różnych stron. Co więcej. Uważam, że takie dopasowanie rozmówców wpływa na bardziej wyważone opinie gości, czyli nie ma przesady w "właściwą" dla siebie stronę. 

 

Co do TVP Info - oglądałem ostatnio dyskusje o kredycie mieszkaniowym 0%. Wśród gości był prawnik i ekspert rynku mieszkaniowego oraz dziennikarz "Dziennika Gazety Prawnej" (trudno temu tytułowi zarzucić przynależność polityczną). I oboje ten pomysł nowej koalicji rządzącej skrytykowali. 

Więc chyba to "spijanie z dziubków" to jak widać powyżej - nie zawsze i nie do końca. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2024 o 23:24, swordfish napisał(a):

I jak łączą się z kimś w terenie niech dadzą pasek z podpisem z jakiego miasta jest relacja. Przy Hołowni dałbym w górnym rogu napis "Sejm RP - na żywo". Ewentualnie "Warszawa - na żywo".

Właśnie dodali te napisy:

file.php?id=16930&mode=view

file.php?id=16931&mode=view

Moim zdaniem te napisy mogłyby być nieco wyżej :)

 

Źródło: Forum Media2.

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Dodano źródło zrzutów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...