Skocz do zawartości

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi - i w Krakowie?


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale Stochowi nic się nie stało i będzie jutro skakał na skoczni K140 .

Dzisiaj też. Potwierdził to B.Heller: Kamil Stoch weźmie udział w wieczornej sesji treningowej. To już pewne!

Justyna po zwycięstwie zamknęła usta krytykom świetną wypowiedzią: Dziękuje tym wszystkim, którzy nie chcieli żebym biegła, tym którzy we mnie nie wierzyli. W ten sposób mnie zmobilizowali do walki do tego startu

Ceremonia medalowa od ok.17:50 http://sport.tvp.pl/soczi/14000393/mazu ... zyk-o-1750

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały bieg Justyny Kowalczyk było widać, że narty ma znakomicie przygotowane a bieg rozegrała niezwykle mądrze i roztropnie, bo Bjoergen również do 8 kilometra biegła po medal jednak finisz w wykonaniu Norweżki nie był udany, jak widać Norweżkom chyba nie opłacało się dopuszczać Kalli do trenowania razem z nimi to teraz jest od nich lepsza i zabiera im medale. Brązowy medal Johaug to w zasadzie tylko uratowanie honoru bo dziś Justyna Kowalczyk dala wszystkim srogą lekcje biegania klasykiem, może i w maratonie na 30 km łyżwą uda się zdobyć jakiś medal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoczni K140 .

Od kiedy są skocznie k-140 ?? Skocznia olimpijska jest o 15 m mniejsza i ma k-125.

Justyna pokazała dzisiaj że mimo kontuzji można pokanać swoje słabości i okazać się najlepszym .Przypomina mi się Petra Majdić z Vancouver gdzie na rozgrzewce przed sprintem wpadła do dołu czy rzeki i połamała żebra ,a staneła na starcie doszła do finału i zdobyła Brązowy medal .Co do naszej mistrzyni coś czuje że może jeszcze być dobrze na 30 km .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

65d4c1d438ad6b9975be1af4b667e536.jpg

 

Marit Bjoergen: to niewiarygodne, co zrobiła Kowalczyk

- Walczyłam z Justyną Kowalczyk, ale ona była dzisiaj zdecydowanie mocniejsza ode mnie. Gratuluję jej. To niewiarygodne, co zrobiła - powiedziała Marit Bjoergen po biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną na zimowych igrzyskach olimpijskich w Soczi, w którym zajęła czwarte miejsce.

 

Bjoergen chwaliła przygotowanie nart: - Nie miałam z nimi wielkiego problemu. Były w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie z netu. Warto przeczytać.

~monika :

Pani Justyno. Pamietam, jak parę lat temu oglądałam wywiad z Panią po zwycięskim biegu na 30 km. Wtedy powiedziała Pani, że ostatnich kilometrów trasy po prostu nie pamięta bo już tylko walczyła Pani ze zmęczeniem i bólem. Tak samo jak dziś- powiedziała Pani też, że gdyby meta była dalej, to Pani po prostu padłaby przed nią i koniec. Ja dziś, tak jak parę lat temu, nie wierzę w te słowa. Wtedy pokazałam wywiad z Panią mojej Córce mówiąc, że Pani jest zbyt waleczna i ma Pani niezłomny charakter i niezależnie, gdzie byłaby meta, Pani by po prostu do niej dotarła. Wierzę w to do dziś. Gratuluję Pani niezwykłego zwycięstwa i dziękuję, że w dzisiejszym świecie "celebrytów" jest Ktoś, kogo mogę moim dzieciom podawać za wzór do naśladowania. Dziękuję także za wszystkie chwile radości, emocje i łzy, które dzięki Pani towarzyszą nam od lat.

~Anka :

To jest Mistrzyni, wielka kobieta. I nie tylko na lekcjach historii beda ja wspominac, a rowniez na lekcjach W-F, pokazac mlodemu pokoleniu ,ze sie da!! Jest idolka mlodego pokolenia, mam nadzieje ze za kilka lat znajdzie sie nastepczyni... A jest kogo nasladowac!!!

Takze juz 6 zlotych medali Pani MB miec nie bedzie, a swoja droga taka ogromna przewaga?!!!:-) A w pierwszym biegu ktos pisal o przepasci??!! Co teraz napisze??!! !!!

Bylam calym sercem wraz z moja rodzinka za Pania Justyna, teraz przesylam gorace pozdrowienia za jej WYCZYN, jestesmy pod ogromnym wrazeniem!!!Pozdrowienia dla Pani Justyny i jej sztabu, i duzo zdrowia ! Pozdrowienia serdeczne z UK

~RACOT na żywo z Soczi :

BYŁEM, WIDZIAŁEM, PRZEŻYWAŁEM. Widziałem Justynke na żywo to była rozkosz i dramat w jednym. Walczyła sama ze sobą, raz się śmiała na trasie, raz płakała. Wywaliłem kase na wyjazd do Soczi ale warto było. Pokazała wszystkim niedowiarkom kim jest dla samej siebie i dla nas. Dzieki Justynka, aż mnie zatykało w gardle jak krzyczałem i cię dopingowałem a później płakałem jak bóbr. Brawo jesteś wielka.

~Anka :

Jest Pani nie tylko wielkim sportowcem ale wielkim człowiekiem. Pokazuje Pani jak można przezwyciężyć ból , zmęczenie , lenistwo własne człowieka, naprawdę jest Pani dla mnie wzorem a sama też już mam swoje lata. Dziękuję za te wzruszenia i emocje tak cudownie zakończone. Wszystkiego najlepszego a przede wszystkim duuużo zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę na Justynę na 30 km i medal drużynowy w skokach (choć będzie ciężko ale szanse są ,walka rozegra się między :nami ,Słoweńcami ,Niemcami ,Austryjakami ,Norwegami i Japończykami ) pewien jestem ze Kamil jakiś medal będzie miał ( nie chcę zapeszać ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielkiej formie jest Dario Cologna, szwajcar dziś praktycznie bez wysiłku wygrał 15 km klasykiem, drugiego na mecie szweda Johana Olssona wyprzedził o 28,5 sekundy, zacięta walka była o brąz,Daniel Richardsson okazał się lepszy tylko o 0,2 sekundy od Fina Niskanena, klęska Norwegów najlepszy z nich Chris Andre Jespersen był szósty i był jedynym norwegiem w pierwszej dziesiątce. Jak widać po kontuzji Dario Cologna spisuje sie wyśmienicie, widać , że dobrze przygotował się do rywalizacji w IO. Drugi zloty medal w biathlonie zdobyła Daria Domraczewa, Białorusinka dziś wygrała w biegu na 15 km, mimo bezbłędnego strzelania Krystyna Pałka zajęła tylko 10 miejsce, Monika Hojnisz dwunaste i zapewne tylko ona pobiegnie w biegu masowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacje telewizyjne pewnie Bogu dziękują że Stoch urodził się w małej miejscowości i wychowywał w domku jednorodzinnym a nie na 9 piętrze jakiegoś blokowiska. Skąd by wtedy robili live-y :) Kogo pytali o dzieciństwo. W takich blokowiskach ludzie z jednej klatki ledwie się znają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoch mocny dobry Kot i Ziobro i jeden do brydża z "formą dnia " i jest medal

Żyła miał być pewniakiem, a jak skacze każdy widzi, gdyby był w formie o medal byłbym spokojny.

Jeśli chodzi o konkurs indywidualny, to chyba wszyscy liczą na kolejne złoto Stocha, chociaż każdy medal będzie sukcesem, swoje już osiągnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Koreańczyków- są oni bardzo dlugo już obecni w świecie skoków- mają ładne i nowoczesne skocznie u siebie i będa gospodarzami następnej olimpiady- to więc żadna egzotyka. Rumuni- mają jedną skocznie narciarską. Grecy....pasjonaci? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zawsze muszą komentować w parach? Przecież wyraźnie słychać że Szczęsny i Lechowska przeszkadzają sobie i się raczej nie lubią. Komentując pierwszy zjazd non stop sobie przerywali, zwłaszcza Szczęsny. Później już ustalili że komentują na zmianę. Kiedy jedno mówi to drugie milczy, a jak któreś się odezwie nie w swojej kolejce to zapada cisza. Podobnie jest w biathlonie. Wyrzykowski jest samcem alfa i Sobczyński od czasu do czasu coś tam sobie mówi a Wyrzykowski zupełnie nie zwraca na to uwagi. Przy skoku Stocha, Szaranowicz miał już gotowy tekścik by przejść do historii jak z "leć Adam, leć", to mu się wepchał Rudziński bo też chciał być cytowany. I w ten sposób nie mamy złotego tekstu. Niech komentują pojedynczo, TVP zaoszczędzi połowę kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzykowski to npznakomity fachowiec, Sobczynski [beep]y jak potłuczony, z reszta Szaranowicz jeszcze gorszy.

Ja podczas skoków modliłem się żeby kolejka podczas skoku stocha nie wypadła na szaranowicza, ale on nie jest głupi i wyliczył wszystko żeby kolejka na niego wypadła.

Stoch wygrał, a ja tylko słyszałem co minutę o fortunie. Niech się w łeb puknie. Ja mam już dość wysłuchiwać tych jego starczycg wywodów. Rudzinski bardzo dobrze by to zrobił, to ten dziad musiał się wypchnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...