Skocz do zawartości

Reklamy, mnie to także denerwuje, zwłaszcza w nocy.


Wanderer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słowacja, reklama tylko ze zmniejszoną głośnością.

Od pierwszego lutego będzie obowiązywało nowe prawo, które prawdopodobnie rozwiąże problem reklamowych bloków z reklamami ze zwiększoną głośnością dźwięku.

Naruszenie tego zakazu będzie związane z karami finansowymi.

Widzowie słowackich programów od lutego nie będą już musieli co chwilę chwytać za pilota w czasie reklam aby regulowć głośność w TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Zabawiłem się w archeologa ale nie mogłem znaleźć odpowiedniejszego wątku.

Aż 43 proc. Polaków na widok reklamy zmienia kanał w telewizji

 

Reklamy w polskiej telewizji nudzą i irytują widzów. Aż 43 proc. Polaków przyznaje, że gdy tylko w telewizji pojawia się blok reklamowy, zazwyczaj sprawdza, co jest w tym czasie emitowane na innych kanałach.

 

16 proc. badanych deklaruje, że gdy tylko w telewizji pojawiają się reklamy, wychodzi z pokoju. 26 proc. - zostaje w pokoju, ale nie ogląda uważnie; z uwagą reklamy śledzi 4 proc. Polaków - wynika z sondażu Ipsos.

 

Według badania, odsetek osób deklarujących zmienianie kanału podczas trwania bloku reklamowego wzrósł w ciągu ostatnich 14 lat o 26 proc., jednak przez ostatnich 6 lat nie ulega znaczącym zmianom i pozostaje na podobnym poziomie. Częściej zmianę kanału w trakcie reklam deklarują mężczyźni (51 proc.), wśród kobiet odsetek ten wynosi 36 proc. Wśród osób pracujących zawodowo - 49 proc., uczniów i studentów - 52 proc., a wśród młodych ludzi od 15 do 29 lat - blisko 50 proc. Wyraźnie widać, iż osoby powyżej 50. roku życia znacznie rzadziej (31 proc.) zmieniają kanały telewizyjne w trakcie bloku reklamowego.

 

Jak podaje Ipsos, jednym z powodów występowania w Polsce zjawiska zappingu (zmienianie kanałów w trakcie bloku reklamowego) jest reakcja na ogólny poziom reklam emitowanych w polskiej telewizji. Polacy odbierają je jako wywołujące znudzenie - 53 proc. bądź irytację - 30 proc., a tylko w niewielkim stopniu zainteresowanie - 3 proc.

 

Odsetek osób znudzonych reklamą wzrósł w stosunku do roku ubiegłego o 13 proc. O znudzeniu oglądaniem reklam mówią częściej nastolatki od 15 do 19 lat, uczniowie i studenci; o irytacji częściej mężczyźni, Polacy powyżej 40. roku życia oraz osoby z wyższym wykształceniem (34 proc.).

 

Badanie przeprowadzono między 8 a 15 października 2009 roku na reprezentatywnej losowo-kwotowej próbie 1007 Polaków w wieku 15 i więcej lat.

http://forsal.pl/artykuly/394932,az_43_ ... wizji.html

Zawsze kiedy widzę kwoty jakie są przeznaczane na reklamę zastanawiam się po co? Przecież każdy utelewizjonowany człowiek ma już odruch bezwarunkowy - reklamy -> zmieniam kanał, idę do kibelka, idę do kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę prawdy w tej ankiecie jest...

Ja jestem zirytowany widząc reklamę i na ogół przełączam na cos gdzie nie ma reklam...

No i z niecierpliwością czekam na te ustawę o cichszych reklamach, bo np: wczoraj na KuchniaTV, jak juz usnąłem podczas programu to jak załączyli reklamę to myślałem że wojna rozpętała się... Nie spotkałem sie z kanałem emitującym głośniej reklamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nigdy nie zmieniam kanału gdy lecą reklamy. Jeśli już to sobie reklamy przewijam, bo coraz częściej nagrywam seriale czy filmy z kanałów gdzie przerywają je reklamami. Ale jeśli nawet oglądam coś "na żywo" to gdy pojawiają się reklamy zazwyczaj sprawdzam sobie w EPG co ciekawego będzie leciało później na innych kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt reklamy w naszych telewizjach sa nadawane zbyt glosnynie wiem dlaczego KRRiTV nic z tym nie robi.A w tej ankiecie jest sporo prawdy bo jak zobacze reklame w TV to albo ja odrazu przelącze albo wyjde z pokoju.

Kolega nie na czasie :P Otóż podjęta ustawa i od czerwca KRRiT będzie się zajmować tematem reklam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że pierwsza kara dla Polsatu? Nie wiem jak jest teraz, ponieważ odkąd mam platformy sat, to unikam tego kanału, ale jakiś czas reklamy było zdecydowanie głośniejsze niż nadawany akurat program czy film. Doprowadzało mnie to do nerwicy, ale na szczęście już teraz mam szerszy wybór i spokój wrócił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogli by przynajmniej wstawić zegar odliczający czas do końca reklamy tak jak jest to na niektórych kanałach muzycznych. Ale pewnie na kanałach typu Polsat i TVN zaczęło by się oszukiwanie. :?

Fajnie chociaż ze TVP nie emituje reklam w czasie filmów , to pewnie dzięki temu że tyle ludzi płaci abonament :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie chociaż ze TVP nie emituje reklam w czasie filmów , to pewnie dzięki temu że tyle ludzi płaci abonament :wink:

To dzięki temu, że mamy pewną ustawę, która tego zabrania TVP (chyba tak jest dosyć niedawno była o tym afera), ale i tak TVP łamie tą ustawę dzieląc swoje programy na bloki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zauważyłem, ale programy nadawane po północy na kanałach BBC (Entertainment, Lifestyle, Knowledge) nie są przerywane blokami reklamowymi. Dla tych, co nie mieli styczności z tymi kanałami przypomnę, że normalnie programy oczywiście są przerywane blokami reklamowymi (poza BBC CBeebies).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby na Polsacie lub TVN`ie dali licznik, to by ludzie od razu po przełączali dany kanał. A poza tym, to jakby dali na liczniku 17 minut, to by musieli tyle minut nadawać, a tak, mogą sobie teraz przedłużyć czas reklamowy i nikt nic nie zrobi i się nie dowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...