Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, kingofsouth napisał:

Zamiast sie cieszyć, ze bedzie nowa usługa , to wy marudzicie.
Prawa wykupione i jest git emoji16.png

Cieszyć się z czego? Z rozdrobnienia praw i kolejnego abonamentu do opłacenia? Nie każdy jest takim nawiedzonym fanem każdego streamingu, który się pojawia w tym kraju, by dostawać od razu z tego powodu orgazmu.  

 

Co do DAZN, to niektórym się chyba wydaje, że od grudnia zawita w naszym kraju DAZN Polska. Nic bardziej mylnego. Usługa globalna, by wszelkimi możliwymi sposobami odzyskać kasę wpakowaną w kontrakty bokserskie i pewnie nawet nie uświadczycie tam komentarza polskiego.

Edytowane przez vigoo
  • Popieram 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kingofsouth napisał:

Zamiast sie cieszyć, ze bedzie nowa usługa , to wy marudzicie.
Prawa wykupione i jest git emoji16.png

Bez urazy, ale twoja miłość do usług streamingowych powoli zaczyna przerażać. i żeby było jasne. Nie jestem ich przeciwnikiem, wręcz przeciwnie, doceniam ich wartość, ale tak jak większość jestem przeciwny mieszaniu się ich w prawa sportowe i filmowe, do których dostęp mają obecnie kanały telewizyjne, bo zbyt duża konkurencja, a co za tym idzie rozdrobnienie praw to nic dobrego, i  w pewnym momencie może dojść do sytuacji, że bardziej opłacalne będzie oglądanie filmów w kinie, a sportu na stadionach, niż w telewizji, czy internecie.

2 godziny temu, bugmenot napisał:

Przecież wielokrotnie bylo pisane jakie prawa ma na całym świecie DAZN.

Chociażby Lige Mistrzów, Ligę Europy, Bundesligę, La Liga, Ligue 1, UFC w Niemczech.

Albo UFC, La Ligę, Ligue 1 i część Serie A we Włoszech. I można tak długo.

Każdy rynek jest inny. Taki SportKlub ponoć w innych krajach miał, a może nadal ma status, jak u nas Canal+, a w Polsce ledwo się utrzymuje na rynku, więc nie warto oczekiwać, że DAZN będzie na polski rynek kupował co zechce i jeszcze na tym zarabiał.

  • Popieram 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neo_patryk

Jednych przeraża miłość do usług streamingowych, drugich do telewizji linearnej ;).

 

SportKlub był kanalem zrobionym pod Nkę, a od jakiś 8 lat nasz SK nie ma już nic wspólnego ze stacjami, która są dostępne np. w Chorwacji czy Serbii, gdzie dalej mają zależnie od kraju sporo wartościowych praw typu Bundesliga, Liga Europy, Liga Narodów, F1, MotoGP itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TimesSquare "Kolego", tak się składa, że miałem okazję uczestniczyć i obserwować uruchamianie tego tworu ;).

Jeśli masz jakieś argumenty na odparcie tego co napisałem - czekam. Jeśli nie, to zamilcz może.

W międzyczasie może wejdź na sportklub.com i zobacz jakie tam jest logo i czy jest tam Polska, albo gdzie się podziała wersja węgierska...

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, andi64 napisał:

@picassopawelnie wiem czy takie wielkie oburzenie skoro za Sky Sport trzeba prawie 30€ placic a za DAZN albo 9,99 lub 11,99. A oburzenie wynika chyba z przyzwyczajen. 

Z tym 30€ to przesadzasz kolego, jest opcja 9,99€ za miesiąc, a nazywa się Sky Ticket, z której korzystam. Dla mnie jest to opcja najlepsza, przecież nikt non stop nie siedzi przed tv i nie ogląda wszystkich meczów. A w tej opcji masz to co najważniejsze, czyli Bundesliga i Liga Mistrzów w formie konferenz, czyli łączymy się z tym stadionem, gdzie pada gol. Za to cenie niemiecki Sky i szkoda mi ich głównie z tego względu. 

3 godziny temu, vigoo napisał:

Cieszyć się z czego? Z rozdrobnienia praw i kolejnego abonamentu do opłacenia? Nie każdy jest takim nawiedzonym fanem każdego streamingu, który się pojawia w tym kraju, by dostawać od razu z tego powodu orgazmu.  

 

Co do DAZN, to niektórym się chyba wydaje, że od grudnia zawita w naszym kraju DAZN Polska. Nic bardziej mylnego. Usługa globalna, by wszelkimi możliwymi sposobami odzyskać kasę wpakowaną w kontrakty bokserskie i pewnie nawet nie uświadczycie tam komentarza polskiego.

Masz całkowitą rację vigoo. Canelo Alvarez już poszedł do sądu z DAZN, bo przeszarżowali. Tak jak piszesz, ruszą od grudnia, ale raczej można pomarzyć o polskim komentarzu przy walce Joshua vs Pulev. Choć z drugiej strony cena 8,99zł za m-c wygórowana nie jest.

Edytowane przez picassopawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot Tak, tak. Mam uwierzyc w to, ze wazni panowie z "Nki" rozmawiali sobie i nagle ktos z nich powiedzial "a wez tam moze napisz, Staszek, do tych Wegrow, czy by nie chcieli sobie wejsc na polski rynek. Powiedz im, ze potrzebujemy jakis dodatkowy kanal sportowy na naszej nowej, ultra nowoczesnej platformie haj definiszyn". A Wegrzy na to: "ty no w sumie czemu nie. Wejdziemy se na polski rynek skoro Staszek nas prosi".

 

Tak wiec wez skoncz juz panie Bugmenot pisac te swoje fantazje, bo jesli Wegrzy chcieli wejsc do Polski to zrobiliby to i bez "zaproszenia" od pana Staszka. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TimesSquare no tak, bo wcale takie NASN, MGM HD czy Discovery HD z okazji uruchomienia tej platformy do Polski nie weszły :).

I wcale ci "węgrzy" przez wiele lat byli na wyłączność w Nce, a przy fuzji z niej wylecieli... Poważniej byłoby jakbyś zamilczał, naprawdę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, andi64 napisał:

@picassopawel wiem ze jest taka opcja tylko nie zobaczysz zadnego meczu w calosci,a DAZN w tej cenie ma duzo wiecej zawartosci 

Ps. Sam posiadam Sky Ticket Cinema i Entertainment 

Również mam DAZN i Sky, ale uwierz mi jak siadam we wtorek i w środę, to oglądam konferenz. Również w sobotę jak znajdę chwilę o 15.30 Bundesliga konferenz wolę obejrzeć niż załóżmy jakiś pojedynczy mecz. Dziwi mnie, że w Polsce Polsat mając prawa czegoś takiego nie zrobił, czyli łączonej transmisji ze wszystkich meczów. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bugmenot napisał:

@TimesSquare no tak, bo wcale takie NASN, MGM HD czy Discovery HD z okazji uruchomienia tej platformy do Polski nie weszły :).

I wcale ci "węgrzy" przez wiele lat byli na wyłączność w Nce, a przy fuzji z niej wylecieli... Poważniej byłoby jakbyś zamilczał, naprawdę ;).

Ostatni raz ci odpisuje, bo juz nudzi mnie to. Te kanaly nie zostaly "zrobione pod Nke" jak piszesz, bo to brzmi jakby Nka zazyczyla sobie te kanale od wlascicieli i oni zrobili je tylko ze wzgledu na Nke. Te kanaly weszlyby do Polski tak czy siak, ale, ze ITI chcialo miec na start swojej platformy cos "ekstra" w ofercie, to zaplacilo za wylacznosc. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpisuj, bo prostu nic nie wiesz, ani nawet nie wykazujesz się jakąkolwek logiką w myśleniu (nie pierwszy raz).

 

Te kanały zostały zrobione pod Nkę, jak i parę innych, które powstały w tym czasie, żeby zasilić platformę.

 

Tak samo jak ponad 20 lat temu właśnie pod Wizję TV powstały polskie wersje Cartoon Network, Hallmarku czy National Geographic.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, picassopawel napisał:

Również mam DAZN i Sky, ale uwierz mi jak siadam we wtorek i w środę, to oglądam konferenz. Również w sobotę jak znajdę chwilę o 15.30 Bundesliga konferenz wolę obejrzeć niż załóżmy jakiś pojedynczy mecz. Dziwi mnie, że w Polsce Polsat mając prawa czegoś takiego nie zrobił, czyli łączonej transmisji ze wszystkich meczów. 

Brak multiligi w Polsacie to oczywiscie duze manko, czasami jednak wole obejrzec ciekawy mecz w calosci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bugmenot napisał:

Te kanały zostały zrobione pod Nkę, jak i parę innych, które powstały w tym czasie, żeby zasilić platformę.

Jeśli dobrze pamiętam to Sportklub współtworzył Krzysztof Zbarski - pierwszy pełnoprawny polski promotor boksu zawodowego. Zbarski na początku miał kontrakt z Wizją, ale potem poszedł robić boks do TVN (był menedżerem m.in Alberta Sosnowskiego i Grzegorza Proksy) i jednocześnie miał też kontrakt z węgierską tv gdzie też przez jakiś czas robił boks zawodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupił po to, żeby mieć atrakcyjny kontent - a w Nce znalazł się po to, żeby na niego zarobić, bo liczenie na opłaty z gniazdka z samego Astera itp było w tamtych czasach o wiele bardziej karkołomne niż uruchomienie internetwego Viaplay teraz ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...