Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Viaplay może nie transmitować meczów Legii na swoje platformie jeżeli jakaś polska telewizja uzyskać od nich prawa ale może też zdecydować się jej transmitować bo pamiętam czasy jak LE miał TVP Sport , Eurosport i platforma NC+ i mecze się nie dublowały na kanał platformy NC+ który miał zakupiony cały plakiet LE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arkon napisał:

Więcej sportu premium jest w TVP Sport niż Viaplay. LM to kilka stopni wyżej od LE, mecze reprezentacji, mecz ekstraklasy z samej piłki. A Legia będzie, spokojnie.

A od kiedy Ekstraklasa jest premium? 

 

Najlepszy układ byłby wymiana LE z Polsatem po 1 mecz LM wtorek i środa

 

A coś mało transmisji jest LE na wykazie transmisji większość to LKE

 

czwartek 21 to jest tylko Brøndby - Sparta Praha

 

a nie ma meczu grupy Legi: Leicester City FC-SSC Napoli

Edytowane przez Golbi84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Przemolo napisał:

Jeszcze nawet oficjalnego potwierdzenia niebyło , że Eurosport ma Skoki to był tylko artykuł sport.pl .

Czyli jeszcze nie jest  rozszczygnięty konkurs na prawa na sezon zimowy 2021/22 ?

 

Mecze LKE na viaplay będę nadawane bez komentarza 3 czy mecze będę komentowane resztę dźwięk stadionu viaplay czyli do tej pory Viaplay nie złożył ekipy która wszystkie mecze LKE będzie  komentowała

Edytowane przez Przemek2892
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, damiz1992 napisał:

I tak oto bańka pod tytułem Viaplay pęka. Te najistotniejsze z punktu widzenia polskiego kibica kwestię praktycznie ogarnięte do TV. Jeszcze tylko z Bundesligą się z kimś ugadać i angielską i w zasadzie Viaplay może się zwijać tak szybko jak wszedł.😂

Wystarczy że Lewandowski odejdzie i już Viaplay sam się zaora. A TVP zamiast 250 mln straty zaraz będzie mieć 500 mln straty mimo 2 bankowej dotacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LKE nie jest do końca przemyślana myślę że mecze powinny być o 16:30 i 18:45 od wtorku do czwartku A LE w czwartki 18:45 i 21:00

6 minut temu, rotalplus napisał:

Wystarczy że Lewandowski odejdzie i już Viaplay sam się zaora. A TVP zamiast 250 mln straty zaraz będzie mieć 500 mln straty mimo 2 bankowej dotacji

Pójdzie za rok do Anglii :D:D:D i Viaplay nie straci

Edytowane przez Golbi84
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Przemek2892 napisał:

Czyli jeszcze nie jest  rozszczygnięty konkurs na prawa na sezon zimowy 2021/22 ?

 

Oficjalnego potwierdzenia nie ma, ale kupno praw przez Discovery jest w zasadzie pewne. Pozostają jedynie kwestie ewentualnych sublicencji. Dla Eurosportu prawa FISu na zimę to rzecz w zasadzie najważniejsza, bez tego sezony zimowe mają w zasadzie puste, bardzo ciężko byłoby złożyć sensowną ramówkę. Viaplay chciało zakupić jedynie skoki narciarskie, Discovery od razu bierze cały pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, salva napisał:

 

Dla mnie nie jest problemem to, że będzie coś dostępne "bezpłatnie" i przeciętny Kowalski będzie mógł sobie obejrzeć. Problemem jest dla mnie to, że idą na to olbrzymie pieniądze i służy to propagandzie prowadzonej przez tego Pana ( i dyrektora).  Tak samo wtedy kiedy widzę na meczach Polaków kiedy pokazują Kurskiego po strzelonej bramce jak wywija szalikiem zamiast normalnych kibiców ( a on jeszcze bezczelnie patrzy w telebim by później pewnie rozliczyć realizację :D ) bądź przy graniu hymnu. Na stadionie jest tzw KurskiCam, skierowana tylko na loże, gdzie on siedzi.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę KurskiCam i bardzo dobre prawa telewizyjne w TVP niż brak KurskiCam i brak bardzo dobrych praw telewizyjnych w TVP. 

 

Kilkusekundowy najazd na Kurskiego aż tak nie boli jeśli wiem, że bardzo dobre transmisje sportowe z wielu ważnych imprez mam za friko. Pamiętajmy, że nie zawsze w TVP było tak bogato w tego typu prawa i tak sobie myślę, że poprzednicy Kurskiego z innych opcji politycznych często nie potrafili się tak zatroszczyć o fana sportu. A przecież mogli. No ale widocznie woleli oszczędzać lub skupić swoją uwagę na innych kwestiach. 

 

Pamiętam takie mroczne czasy gdzie pełno było "Na rynek marsz" i brak Ligi Mistrzów, full meczów Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy w kontencie na Woronicza. Wiadomo, że TVP nawet obecnie nie może nabyć wszystkiego, ale to co najważniejsze typu LM, EURO, Mundial posiada. Igrzyska posiada. Nawet siatkówka teraz doszła. Hokej był. MŚ w kosza były. Piłka ręczna w wydaniu klubowym. Lekkoatletyka. Każdy generalnie znajdzie coś dla siebie. No chyba musi być ktoś mega wymagający jeśli kompletnie olewa ten kanał i nawet przez 1 dzień z 365 w roku go nie ogląda. Generalnie dziś TVP Sport ma ofertę jaką mieć powinna. 

 

W TVP Sport ostatnio bardzo dobrze się dzieje. Znani i uznani komentatorzy. Polecam ze swojej strony tą ich nową apkę na Android TV. O coś takiego walczyłem. 

 

Ten post oczywiście nie piszę z pobudek politycznych, bo w tym kraju nie ma opcji politycznej z którą bym się w 100% utożsamiał, gdyż w mojej głowie jest prawdziwy miszmasz poglądów, który zszokowałby nie jednego wyznawcę prawej czy lewej strony. Po prostu piszę jak jest. No chyba, że ktoś tęskni za takimi czasami jak w 2002 roku, gdzie człowiek nie miał jeszcze Polsatu i musiał oglądać MŚ za pośrednictwem satelity szlifując inne języki świata. Ja wychowany w tych czasach do dziś uważam mundial w Korei i Japonii za najgorsze kibicowskie doświadczenie w moim życiu. Właśnie dlatego, że TVP przegrała prawa do jego pokazywania. Nie życzę tego dzieciakom zajaranych futbolem, bo ja sam takim dzieciakiem wtedy byłem. Nie obejrzałem wielu ciekawych meczów, a to ze względu na porę, a to z powodu tego że jakiś kanał tego nie pokazywał. 

 

Traumę z tego powodu mam właściwie do dziś. Korea/Japonia 2002 to dla mnie porażki Polaków, wałki ze strony gospodarzy, mecze o obrzydliwych godzinach porannych, finał MŚ w południe, mecze zakodowane i gdy słyszę od Kurskiego czy innego Szkolnikowskiego, że wykupili MŚ czy ME na kilka/kilkanaście lat do przodu to jest to dla mnie wyjątkowo przyjemna informacja. Mam ich krytykować, bo PiS? Tak to mogą tylko jacyś fanatycy. Ja mogę tylko pochwalić za bardzo dobrą robotę, a że "z naszych abonamentów", no po coś tą kasę ludzie płacą. Wolę żeby była wydawana na wartościowy kontent niż na byle jaki. 

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Project_ALF napisał:

Kilkusekundowy najazd na Kurskiego aż tak nie boli jeśli wiem, że bardzo dobre transmisje sportowe z wielu ważnych imprez mam za friko. P

 

Nie do końca za friko... Płacimy w końcu podatki 😀 A co do pieniędzy podatników pompowanych w transmisje sportowe to nie mam nic przeciwko. Przynajmniej wszyscy zyskujemy, a nie tylko ludzie mający dzieci xD

Edytowane przez Mihalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tyrla napisał:

W naszym kraju jest i każda liga w innym kraju też będzie premium.

Taaaa walisz w ciula.

W Norwegii czy Szwecji prawie nikt ichniejszej kopanej nie ogląda. W Finlandii nikt tego puszczać nie chce bo ogląda przysłowiowe 10 osób.

Są też inne sporty czy inne zajęcia  - nie każdy lubi jak 22 facetów biega na kawałkiem skóry. Ja nie lubię. TV oglądam zimą - głównie Eurosport i Puchary Świata FIS. Resztę mam w nosie więc mi nie wmawiaj, że polska dramatyczna liga słabeuszy jest produktem premium.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, katowicer napisał:

Taaaa walisz w ciula.

W Norwegii czy Szwecji prawie nikt ichniejszej kopanej nie ogląda. W Finlandii nikt tego puszczać nie chce bo ogląda przysłowiowe 10 osób.

Są też inne sporty czy inne zajęcia  - nie każdy lubi jak 22 facetów biega na kawałkiem skóry. Ja nie lubię. TV oglądam zimą - głównie Eurosport i Puchary Świata FIS. Resztę mam w nosie więc mi nie wmawiaj, że polska dramatyczna liga słabeuszy jest produktem premium.

W naszym kraju zainteresowanie piłką jest ogromne i większość ludzi woli obejrzeć mecz naszej ekstraklasy, niż spotkanie Premier League czy La Ligi. Dla kogoś ekstraklasa może nie być produktem premium, ale dla innych jest. Mnie np. nie interesuje koszykówka, więc nie uważam NBA jako produktu premium 😀

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, katowicer napisał:

Takie zainteresowanie jest ogromne, że na 38 milionów ludzi mecze ekstraklasy w porywach ogląda 200 tysięcy. Na prawdę szacun. Produkt premium,

To sobie nie mogę wyobrazić jakim produktem premium jest M jak Miłość czy Na Wspólnej z milionowymi widowniami.   Puknijcie się w głowę.

 

Chodzi mi o zainteresowanie osób, które są gotowe za to zapłacić, czyli abonentów Canal+. Tam ekstraklasa ma największą oglądalność, a nie Premier League czy La Liga. Tylko LM w Canal+ dobijała oglądalnością do meczów ekstraklasy (jeśli chodzi o piłkę).

Edytowane przez Mihalek
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież nie o tym jest mowa.

Część osób tu komentujących próbuje wmówić reszcie, że ta polska kopanina jest produktem premium. Nie nie jest. 

Produkt premium musi być wysokiej jakości, musi być dostępny dla wąskiego grona zamożnych ludzi. To definicja z makroekonomii jak komuś to coś mówi.

Polska kopanina nie jest wysokiej jakości ( jest dramatycznej jakości ) i jej dostępność za 20 zł przez internet jest masowa. Natomiast już oglądalność nie jest nawet przyzwoita. 

Ludzie, którzy to oglądają są kibicami jednego z uczestników tej kopaniny.

Nie ma to nic wspólnego z produktem klasy premium.

 

Chyba już prościej sie nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Kilkusekundowy najazd na Kurskiego aż tak nie boli jeśli wiem, że bardzo dobre transmisje sportowe z wielu ważnych imprez mam za friko


Jeśli jesteś bezrobotnym na socjalu, to możesz mówić że masz za friko. W każdym innym przypadku, płacisz za to w abo i podatkach, z tą różnicą że nie wiesz w jakiej ilości, i czy czasem nawet nie więcej miesięczne niż za bo Canal+/Polsat czy też iu innego dostawcy

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...