Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.08.2021 o 02:24, lukas_k napisał:

Ogólnie mam wrażenie, że opakowanie Ekstraklasy w C+ znacząco po[beep]adło... Nowi komentatorzy słabi

Jedyny plus to Michał Mitrut. Przyznam szczerze, że bardzo lubię jego komentarz. 

Moim zdaniem najlepszy nabytek C+ w ostatnich latach. 

 

Niestety nie można tego samego powiedzieć o Radku Majdanie,  Żewłakowie czy Bojanowskim. 

Eksperci od Ekstraklasy też już mi się znudzili.  Może faktycznie czas na kogoś nowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Arkon napisał:

Co komentuje Mitrut, bo nie kojarzę? Co do Majdana pełna zgoda, ale akurat Michała Żewłakowa lubię słuchać, bardziej niż jego brata Marcina. Bojanowskiego też nie kojarzę, pewnie wstyd się przyznać. :)

Mitruta słyszałem już przy żużlu, lidze hiszpańskiej i Ekstraklasie. 

 

Bojanowski jest tylko i wyłącznie komentatorem ligi francuskiej. Wiedzę na jej temat ma ogromną, ale do komentowania to on się kompletnie nie nadaje. Jak wymyślą jakiś magazyn o lidze francuskiej to tam się odnajdzie. 

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2021 o 02:24, lukas_k napisał:

Ogólnie mam wrażenie, że opakowanie Ekstraklasy w C+ znacząco po[beep]adło... Nowi komentatorzy słabi, brakuje starych reporterów, niektórzy muszą komentować po 2-3 mecze, co kiedyś byłoby nie do pomyślenia. IMO to nowe studio i te technologie też mi nie przypadły do gustu. 

jw.

 

Potężny regres tej stacji zarówno pod względem personaliów jak i praw sportowych. 

 

Jak zobaczyłem to zdjęcie dziennikarzy C+ na tle nowego studia (które rzeczywiście nie robi wrażenia) to dopiero wtedy dotarło do mnie jak ta stacja zmieniła się od czasu od kiedy byłem jej abonentem. Zmieniła IN MINUS. Już wtedy krytykowałem to i owo, a gdybym do dziś im płacił to teraz chyba wychodziłbym z siebie.  

 

Nawet jeśli Viaplay pojawi się jako dodatek w Platformie Canal+ to i tak urąga to abonentom, którzy zapewne będą musieli dodatkowo zapłacić za tę usługę tak jak w przypadku Polsatu i Ligi Mistrzów, Eleven i innych tego typu dodatków. Słabo. Zakładając, że w przyszłości pojawi się kolejny gracz typu DAZN (właściwie to już się pojawił) to Canal+ stanie się taką prawdziwą platformą nie tylko z nazwy, ale też z funkcjonowania, która zamiast własnych stacji będzie namawiać do kupna pakietów zewnętrznych nadawców. Śmiech na sali. Chyba na kilka godzin zamienię się w narcyza i wrócę do swoich archiwalnych postów na tym forum, bo zdaję się, że dawno, dawno temu prognozowałem nieuchronny upadek tej stacji i platformy. Ten chyba właśnie dzieje się na naszych oczach.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoją na straconej pozycji, bo prócz satelity nie mają absolutnie nic innego do zaoferowania, a to pakiety(telewizja, internet, telefon ) najbardziej kuszą klienta, bo w pakietach zawsze taniej. Ludzie chcieliby wszystkie ligi w C+ i jednocześnie płacić abonamenty na poziomie 50 zł. Tak się nie da, jeśli nie zarabia się np również na dostarczaniu internetu. Czas C+ jako platformy pozującej na Premium bezpowrotnie przeminął. Nie ma kasy, by robić premium. Okres łapania naiwniaków na jeden kanał 4k z ubogą ramówką też przeminie jeżeli  CP pójdzie w stronę 4k przy okazji zmiany na Polsat Box.

Edytowane przez salva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2021 o 15:00, Vojthas napisał:

Sądząc po dyscyplinach, które były w tych castingach: Adam Dutlinger (baseball/softball), Adam Probosz i Bartosz Bilkiewicz (BMX), Tomasz Sikora (strzelectwo), Waldemar Heflich (żeglarstwo)... a jak się cofniemy do grudnia 2019 - Andrzej Zdzieszyński i Zbigniew Pelc (gimnastyka), Jakub Zborowski (szermierka), Grzegorz Pajda (wioślarstwo), Igor Błachut (kajakarstwo górskie, wspinaczka), Stefan Dryszel (tenis stołowy) i do tego cała ekipa od tenisa, ręcznej i siatkówki.

 

A tak na poważnie - zapewne Karol Matuszczak i Lech Gorczak (sporty walki - ten drugi tylko taekwondo), Jakub Suwiński (surfing i skateboarding)... i to chyba tyle.

 

Pic na wodę.

Oglądam Igrzyska Olimpijskie na żywo w TVP, ale subskrybuję m.in. Eurosport PL na YouTube dla tych krótkich 2-5-10 minutowych relacji i poziom niektórych (wielu) komentatorów/współkomentatorów to jakaś aberracja. 

 

Oglądam jak te kajakarki wygrywają srebro, a tam jakaś baba przekrzykuje komentatora jak na bazarze xD Oglądam powtórkę niesamowitego rekordu świata Norwega, a komentator (Rudziński?) bez żadnych większych emocji jakby rozmawiał z kumplem na terenie biblioteki. Zero zdziwienia, normalnie spływa po nim jak po kaczce. Serio? Oglądałem tą samą transmisję live w TVP to komentatorzy przeżywali to jakby dostali orgazmu i wcale im się nie dziwię. Nie rozumiem jak można było tak bezpłciowo komentować taki bieg? Jeszcze warto wspomnieć o Karolu Stopie (Stoppie?) i jego bluzgach na wizji. Jego akurat lubię, no cóż zdarza się, ale co do reszty... Oni tych komentatorów z Eurosportu biorą z łapanki? Pamiętacie tego typa co na bani komentował? Co się z nim teraz dzieje?  

W dniu 3.08.2021 o 13:43, fillion napisał:

 

 

Nudziarz, ciamciaramcia, ciepłe kluchy. Jeszcze nie widziałem ciekawego wywiadu z Piszczkiem w roli głównej. Jego występ u Wojewódzkiego to chyba najnudniejszy odcinek w historii programu. Jeśli będzie takim samym ekspertem to abonenci Viaplay wykupią ekskluzywny dostęp do wielu godzin wyjętych z życiorysu. 

W dniu 3.08.2021 o 18:13, kamil2505 napisał:

Jedyny plus to Michał Mitrut. Przyznam szczerze, że bardzo lubię jego komentarz. 

Moim zdaniem najlepszy nabytek C+ w ostatnich latach. 

Nie wiem jak on komentuje inne dyscypliny, ale w Eleven to on miał rolę takiego zapchajdziury od piłki nożnej. Komentatora od wszystkiego. Na ogół dostawał najgorsze mecze / średnio ciekawe mecze w różnych rozgrywkach. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, salva napisał:

Stoją na straconej pozycji, bo prócz satelity nie mają absolutnie nic innego do zaoferowania, a to pakiety(telewizja, internet, telefon ) najbardziej kuszą klienta, bo w pakietach zawsze taniej. Ludzie chcieliby wszystkie ligi w C+ i jednocześnie płacić abonamenty na poziomie 50 zł. Tak się nie da, jeśli nie zarabia się np również na dostarczaniu internetu. Czas C+ jako platformy pozującej na Premium bezpowrotnie przeminął. Nie ma kasy, by robić premium. Okres łapania naiwniaków na jeden kanał 4k z ubogą ramówką też przeminie jeżeli  CP pójdzie w stronę 4k przy okazji zmiany na Polsat Box.

Nie sposób się nie zgodzić. Ale w sumie oni zawsze budzili się z przysłowiową "ręką w nocniku". Owszem - do tej pory jakoś im się ostatecznie udawało wyjść z opresji, ale wydaje mi się, że wkrótce tak nie będzie. Satelita już przestaje mieć znaczenie w dobie streamingu, co pokazuje Viaplay. Eleven jednak jak zaczynał to jeszcze nadawanie satelitarne było koniecznością. 

 

Przecież nie tak dawno jeszcze twierdzili, że Netflix to żadne dla nich zagrożenie. Dzisiaj pakują go w swoje pakiety żeby tylko klienci nie odeszli. 

 

Moim zdaniem rok 2013, czyli połączenie "n" i "cyfry+" mógł być dla nich szansą na wybicie się na pozycję lidera. Jednak szansy tej nie wykorzystali. 

 

Owszem - w ostatnim czasie stracili sporo komentatorów, ale wydaje mi się,  że jeszcze nie jest tak źle. Gorzej będzie po stracie angielskiej. 

.

54 minuty temu, Project_ALF napisał:

Nie wiem jak on komentuje inne dyscypliny, ale w Eleven to on miał rolę takiego zapchajdziury od piłki nożnej. Komentatora od wszystkiego. Na ogół dostawał najgorsze mecze / średnio ciekawe mecze w różnych rozgrywkach. 

Nie oglądam lig zagranicznych, prócz Ligi Mistrzów,  a żużel - interesuje mnie raczej zaplecze niż Ekstraliga i może dlatego kompletnie go nie kojarzyłem.

Ale na tyle spodobał mi się jego komentarz, że aż musiałem sprawdzić w "googlu" kto to jest. Stąd też uważam,  że Mitrut to jeden z nielicznych w ostatnim czasie, który faktycznie zasilił zespół C+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kingofsouth napisał:

Seriale , zaczynają powoli przypominać TVN(owskie) produkcje.

"Belfer" sezon pierwszy było "Wow" i się zaczęło...... Fabryka made in TVN/Polsat.

 

 

Nie no, Kruk i Klangor dają radę według mnie co nie zmienia faktu, że dla seriali ludzie nie będą ich abonentami. To najlepsza piłka przyciągała abonentów (+ ekstraklasa xD)

Edytowane przez Mihalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: w najnowszych ramówkach Polsatu Sport pojawiły się transmisje na żywo z Tour de Pologne.

 

EDIT:

Pod tym linkiem można podejrzeć pełny plan transmisji TdP w TVP1, TVP Sport i Polsacie Sport z opisami etapów:

https://satkurier.pl/news/206769/78-tour-de-pologne-w-tvp-i-polsacie-sport.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł z Newsweeka fragment :

Walkę o widza, który dotychczas sięgał raczej do rozrywki telewizyjnej widać najwyraźniej w trzecim filarze promocji Viaplay. To sport. Wiadomo już, że Viaplay ma prawa do transmisji Bundesligi. Twarz Roberta Lewandowskiego pojawiała się na konferencji prasowej wielokrotnie i to jego nazwisko ma przyciągnąć nowych użytkowników, ale znanych nazwisk związanych bezpośrednio z platformą będzie więcej. Redakcje sportową Viaplay poprowadzi Paweł Wilkowicz, mecze komentować będą Mateusz Borek i Michał Zachodny, a w gronie ekspertów pojawi się Łukasz Piszczek.

Wilkowicz zapowiedział też, że za pośrednictwem platformy zobaczymy między innymi zmagania Ligi Europy i Ligi Konferencji – w obu tych rozgrywkach możemy się spodziewać polskich klubów. Ważnym dla wielu polskich widzów będzie też dostęp do Pucharu Świata w Skokach Narciarskich, które poza TVP, były dotychczas transmitowane na Eurosporcie. Wilkowicz zapowiedział też, że Viaplay przyciągnie fanów Formuły 1, a w przyszłości: angielskiej Premier League.Jest jeszcze problem, który ujawnia się dopiero po wykupieniu abonamentu. Viaplay oferuje jakość przekazu na poziomie 1080p. U konkurencji możemy oglądać filmy w jakości 4K. To na pewno odstrasza widzów, korzystających z serwisów na smart tv lub rzutnikach. Jeszcze gorsza jest jakość streamingu na żywo. Sport zobaczymy w jakości 720, czyli poniżej jakości Eleven Sport, czy Eurosport. Co gorsze, dostawca zapowiada, że opóźnienie w przekazie może sięgać aż do 90 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był zainteresowany, to przygotowałam wykaz rozgrywek piłkarskich (ligi, europejskie puchary i krajowe puchary) - kiedy startują, kto transmituje w Polsce i do kiedy ma prawa:

https://satkurier.pl/news/206762/ligi-pilkarskie-w-telewizji-gdzie-transmisje.html

  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...