Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Arkon dokładnie. Gdyby jeszcze byli w takiej samej pozycji jak Eleven w 2017 roku. Mieli wiele różnych praw i odsprzedali C+ 2-3 mecze jednej ligi. 

A tutaj całość oparta póki co właśnie na Lidze Europy i Bundeslidze. 

 

Ciekawy jestem oferty filmowo-serialowej. Ale na cuda nie liczę. Przeglądając ich stronę to większość seriali była u nas pokazywana w CANAL+/Ale Kino+. Nawet jeden z nowszych - "Dochodzenie" będzie można zobaczyć właśnie w Ale Kino+ w maju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2021 o 20:14, live1 napisał:

 

Żużel - tak jak Bundesliga i Serie A - na razie tylko do końca sezonu.

Speedway ekstraligę i 1 ligę wziął C+ na lata 2022-25 i wszystko wskazuje, że na dotychczasowych zasadach, czyli podzielą się z ELEVEN. Zresztą już teraz widać, że lewdo wyrabiają, bo przy natłoku meczów 1 ligi.... niedługo otworzę lodówkę, a tu Edek Durda:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś tutaj wspominał o tym, że trwa przetarg na PŚ w skokach narciarskich i NENT jest poważnie zainteresowany tymi prawami. Gdyby kupili , byłoby to  na pewno wielkie trzęsienie ziemi, ale z drugiej strony nie chce mi się wierzyć , że Discovery razem z TVP oddadzą te prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TimesSquare chyba od początku trwania tego magazynu. :)

Bramki Ligi Mistrzów z dopiskiem "Polsat Sport Premium" też pokazują. :)

 

Podobnie jest zresztą z dyscyplinami z TVP Sport i Eurosport. 

 

Dzisiaj były też fragmenty finału Ligi Mistrzów siatkarzy z Polsatu Sport.

 

Ogólnie rzecz biorąc - News+ to naprawdę solidne sportowe podsumowanie dnia. Chyba najlepsze w polskiej telewizji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, paw98 napisał:

Nie wiem czy ktoś tutaj wspominał o tym, że trwa przetarg na PŚ w skokach narciarskich i NENT jest poważnie zainteresowany tymi prawami. Gdyby kupili , byłoby to  na pewno wielkie trzęsienie ziemi, ale z drugiej strony nie chce mi się wierzyć , że Discovery razem z TVP oddadzą te prawa.

Też mam takie wrażenie, że Discovery będzie walczyć o to, by utrzymać obecne prawa dla Eurosportu, skoki to w końcu jedna z tych dyscyplin zimowych, która przyciąga sporo widzów, jedna z wizytówek tej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kamil2505 napisał:

@TimesSquare chyba od początku trwania tego magazynu. :)

Bramki Ligi Mistrzów z dopiskiem "Polsat Sport Premium" też pokazują. :)

 

Podobnie jest zresztą z dyscyplinami z TVP Sport i Eurosport. 

 

Dzisiaj były też fragmenty finału Ligi Mistrzów siatkarzy z Polsatu Sport.

 

Ogólnie rzecz biorąc - News+ to naprawdę solidne sportowe podsumowanie dnia. Chyba najlepsze w polskiej telewizji. 

Zgadzam sie, ze "News+" to swietny program. Bardzo dobre podsumowanie kazdego dnia z wielu dyscyplin z materialami video. I o ile urywkami z TVP, Eurosportu i LM z Polsatu nie jestem zdziwiony, o tyle z Serie A (i siatkowki z Polsatu) troche tak. W koncu to jedyna wazna liga, ktora na wylacznosc ma Eleven. W druga strone to nie dziala: nie widzialem, aby Eleven pokazywalo bramki z ligi angielskiej i polskiej (chyba, ze pokazuja - nie wiem). Nie zmienia to jednak faktu, ze super, ze potrafia sie dogadac w sprawie takich rzeczy. "News+" to swietna inicjatywa Kolodziejczyka. 

 

Pytam, bo pamietam czasy, gdy w "Sporcie" na TVP, gdy mowili o meczach ekstraklasy, nie pokazywali urywek nawek - same suche wyniki. Telewizja Polska! Najwazniejsza liga pilkarska w kraju! Okropne czasy i dobrze, ze odeszly w zapomnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kirk napisał:

Też mam takie wrażenie, że Discovery będzie walczyć o to, by utrzymać obecne prawa dla Eurosportu, skoki to w końcu jedna z tych dyscyplin zimowych, która przyciąga sporo widzów, jedna z wizytówek tej stacji.

Discovery musi walczyć o sporty zimowe, bo zostanie od listopada do marca z niczym. Chyba, że snookera będą pokazywać 24h. Na tę chwilę źle wróży zakup na Skandynawię przez Nent sportów zimowych, oby u nas nie skończyło się podobnie. Takiego rozdrobnienia praw nie ma w żadnym kraju. Wczoraj wzialem na próbę DAZN polski na miesiąc, walka Chisora-Parker. Jak dla mnie to są jakieś jaja, kupują prawa do gal bokserskich na Polskę, a nie potrafią zapewnić polskiego komentarza. Tu widać traktowanie polskiego kibica, naprawdę jesteśmy obywatelami drugiej kategorii, bo komentarz krajowy na DAZN jest i w Niemczech, Hiszpanii, czy we Włoszech. Ok, mają te kraje większe portfolio, ale normalne to nie jest. Gdyby tak wszystko policzyć Polsaty, C+, Eleveny, Dazn, Viaplay, Eurosport Player, a do tego jakiś porządny filmy na Netflix, czy HBO i oczywiście abonament za  internet, to trochę pieniędzy wyjdzie, a potem dziwią się, że Polacy cebulują i dzielą się z kontami.

Podsumowując czekam na ruch Lewandowskiego i odejście po tym sezonie z Bundesligi. Tylko rekord Muellera go trzyma. Niech walnie te 41 goli i może zmiatać do Anglii, a wtedy chciałbym widzieć minę szefów Nentu i ich promowanie Bundesligi w Polsce.

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, picassopawel napisał:

 Wczoraj wzialem na próbę DAZN polski na miesiąc, walka Chisora-Parker. Jak dla mnie to są jakieś jaja, kupują prawa do gal bokserskich na Polskę, a nie potrafią zapewnić polskiego komentarza. Tu widać traktowanie polskiego kibica, naprawdę jesteśmy obywatelami drugiej kategorii, bo komentarz krajowy na DAZN jest i w Niemczech, Hiszpanii, czy we Włoszech. Ok, mają te kraje większe portfolio, ale normalne to nie jest.

 

To nie tak. DAZN nie kupiło żadnych praw na Polskę, ani do boksu, ani do niczego innego. Oni od powstania posiadają (z małymi wyjątkami) prawa globalne do gal grup Matchroom czy Golden Boy. Do tej pory po prostu sprzedawali je stacjom telewizyjnym, a od jakiegoś czasu udostępnili swoją aplikację na ponad 200 krajów i w ten sposób efektywniej wyciągają kasę z posiadanych praw. Polski komentarz pojawia się przy okazji walk Polaków. I to nie jest żaden przejaw "kraju drugiej kategorii" tylko tak to z grubsza działa na wszystkich rynkach na które nie weszli "na poważnie". Tam gdzie weszli "na poważnie" czyli faktycznie kupując prawa  na dany rynek (Niemcy, Włochy itd), mają normalnie redakcję, komentarz itd. Tam gdzie weszli tylko na "miękko" (jak w Polsce) udostępniają komentarz w rodzimym języku wówczas gdy w walce wieczoru poszczególnej gali walczy reprezentant danego kraju. Wynajmują komentatora / komentatorów jednorazowo i tyle. DAZN nie weszło jeszcze naprawdę na polski rynek, a przynajmniej nie tak jak to zwykło się rozumieć klasycznie. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...