Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Project_ALF No właśnei nie, bo mecze typu VFL - Borussia, czy nawet Mainz - Lipsk ogląda w Eleven po 110-120 tysięcy widzów.
Czyli tyle co niektóre mecze ekstraklasy w C+ ;).

Natomiast rzeczywiście Bayern to nawet najlepiej oglądane mecze ekstraklasy w C+ bije z kretesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, cidik napisał:

Musi? najlepszym przykładem była Ligue 1 której przez kilka lat nikt nie pokazywał w naszym kraju

Nie wiem jak jest teraz z oglądalnością Serie A bo tego dawno już nie śledziłem na profilu twitterowym STARS.TV (przestałem śledzić od kiedy C+ miał buld:censored: że ujawnia się ich niskie oglądalności), ale w czasach Piątka w Milanie największe hity ligi włoskiej plus te z Polakami w składzie robiły konkretną oglądalność (nierzadko wyższą od meczów Bayernu z udziałem Lewandowskiego, meczów Ekstraklasy czy nawet El Clasico). Tutaj wyrywkowo cztery takie przykłady:

 

1)

https://satkurier.pl/news/173540/eleven-sports-liderem-ogladalnosci-w-miniony-weekend.html

 

 

2)

 

3)

 

 

 

Dałbym więcej tych linków, ale nie wiem jak na tym forum wrzucać odnośniki do konkretnych postów. Tak czy owak porównanie ligi włoskiej do ligi francuskiej w tym przypadku to jakieś jedno wielkie nieporozumienie. Gdzie Rzym, a gdzie Krym? Większość komentatorów tej stacji to ludzie od Serie A. Oni sobie mogą komentować El Clasico jak Święcicki czy Revierderby jak Dumanowski z Guziakiem, ale jak sobie wejdziesz na ich twittera to większa część ich treści dotyczy Serie A. Ile razy było też tak, że Eleven pokazywał wszystkie mecze danej kolejki. Już pomijam to ile się porobiło tych kanałów na YouTube traktujących o włoskiej lidze (Amici Sportivi, Curva Nord, Foot Truck) albo ile książek zostało wydanych o calcio. Nie bierze się to znikąd tylko właśnie z dużego zainteresowania tą ligą. 

 

PS. No właśnie, miały być cztery przykłady, ale jeden link wcięło. Nie ogarniam tego forum od strony technicznej. 

2 godziny temu, Mihalek napisał:

Pamiętam czasy jak ludzie narzekali na realizację LM przez nSport xD Ale zatęskniłem :D 

Zagranicą jak tak patrzę, bo często zdarza mi się oglądać chociażby mecze LM robią ciągły postęp od strony realizacyjnej. U nas odkąd prawa przejął Polsat widać ciągły regres. 

 

Czasy nSport też były słabe pod tym względem, ale rzeczywiście nie aż tak. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie i historycznie Serie A jest jedną z trzech lig Top3, więc porównywanie jej z Ligue 1 to nieśmieszny żart. Akurat ligi z Top 3 i LM zawsze ktoś będzie pokazywał, pozostaje pytanie kto i za ile. W obecnej sytuacji dodatkowym plusem jest duża ilość Polaków w tej lidze. Wydaje się, że najlepiej gdyby została w Eleven, gdzie została fajna wyeksponowana i gdzie są ludzie znający się na niej. 

Natomiast widzę, że co poniektórych fanów streamingu i jednego fana wszystkich praw ponosi z tym upadkiem Eleven 😂 Muszę Was zmartwić, z zapleczem finansowym Polsatu i jego filozofią prowadzenie biznesu raczej nie zniknie. W grę wchodziłoby wchłonięcie przez kanały Polsat Sport, ale wydaje mi się, że z powodu tej właśnie filozofii zostanie osobna marka. A już najlepszy jest komentarz, że obecnie bliższy skończenia w Polsce jest C+ i Eleven niż NENT/Viaplay. Porażająca logika - bliższe skończenia są stacje nadające od kilku lub kilkudziestu lat niż nowy twór, który nawet nie wiadomo co dokładnie będzie oferował, za ile, w jakiej formie oraz ilu abonentów będzie miał 🤣

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, the cable guy napisał:

Na Andorę - Mateusza Borka, a na Anglię - Dariusza Szpakowskiego. Ciekawe, ciekawe. :D  

Nie ma w tym nic dziwnego, hierarchia, zasługi i staż. Choć wolałbym odwrotnie to jednak szanuję i w pełni się zgadzam z taką obsadą komentatorską. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ilość kanałów sportowych to logiczne wydaje się połączenie Eleven i Polsat Sport Premium . Wyobraźcie sobie taką paczkę Polsat Eleven Premium z LM w tygodniu i ligami zagranicznymi w weekend. Wszystko w " super HD " bez reklam i komentarzem ludzi z Eleven po wcześniejszym zwolnieniem prawie wszystkich komentatorów z Polsatu. Niestety tak się nie stanie. Polsat zapewne dalej będzie trzymał obecny stan czyli zarabianie na wykupieniu dostępu do PSP oraz na reklamach w Eleven. Przy takim podziale widz dostaje dwa wybrakowane produkty - w Eleven brak jakości technicznej a w PSP większość czasu powtórki oraz brak odpowiednich komentatorów i ekspertów.

 

Po wygraniu LM Polsat doszedł do wniosku że produkt sam w sobie się sprzeda i nie dodał nic od siebie poza budową nowego pięknego studia. Zapomnieli o jakże istotnej rzeczy jaką jest komentarz i się okazało że słaby komentator może obrzydzić oglądanie ciekawych spotkań. Obecnie nawet TVP jest od nich lepsza pod tym względem. Lepiej żeby LM zmieniła nadawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sorek21 napisał:

Patrząc na ilość kanałów sportowych to logiczne wydaje się połączenie Eleven i Polsat Sport Premium . Wyobraźcie sobie taką paczkę Polsat Eleven Premium z LM w tygodniu i ligami zagranicznymi w weekend.

 

Polsat może i byłby chętny na coś takiego, ale wtedy Eleven nie kosztowałby 10 zł a 30-40 zł 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TVP Sport powtarzają jakieś mistrzostwa w lekkiej atletyce z 2002 roku. Komentują Babiarz i Jóźwik. Niby 20 lat młodsi a już wtedy nie ogarniali tego co się dzieje. Jóźwik myli nazwiska. Babiarz krzyczy o rekordzie świata a na ekranie widać literki ER.

Z tą digitalizacją na TVP to chyba coś nie tak. Na cyferkach widać takie poziome linie. Wiem że cudów z materiałów z tamtych czasów nie wyciągną ale chyba troszku mogli nad tym popracować. Jak miałem pierwszą kartę tv w komputerze to coś takiego niwelował jakiś filtr deinterlaced czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2021 o 00:39, TimesSquare napisał:

 Nikt do nikogo nie ma pretensji, że wykupił prawa - kupić może każdy i każdy ma do tego prawo. Płaciło się zawsze i płacić się będzie zawsze, ale robienie towaru luksusowego ze sportu i kinematografii jest, moim zdaniem, nieporozumieniem. 

Chcesz za darmo?

TVP wykupiła prawa do rozgrywek rugby. :-D

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Sorek21 napisał:

Patrząc na ilość kanałów sportowych to logiczne wydaje się połączenie Eleven i Polsat Sport Premium . Wyobraźcie sobie taką paczkę Polsat Eleven Premium z LM w tygodniu i ligami zagranicznymi w weekend. Wszystko w " super HD " bez reklam i komentarzem ludzi z Eleven po wcześniejszym zwolnieniem prawie wszystkich komentatorów z Polsatu. Niestety tak się nie stanie. Polsat zapewne dalej będzie trzymał obecny stan czyli zarabianie na wykupieniu dostępu do PSP oraz na reklamach w Eleven. Przy takim podziale widz dostaje dwa wybrakowane produkty - w Eleven brak jakości technicznej a w PSP większość czasu powtórki oraz brak odpowiednich komentatorów i ekspertów.

 

Ja jestem sobie w stanie wyobrazić coś takiego: Polsat przedłuża LM, likwiduje PPV 4-6, trzy mecze lądują w Eleven 1-3, Eleven 1 i 2 przechodzą na 11117 za PPV 4-6 i dzięki temu zyskują na jakości, pełnoprawny kanał PSP 3 razem z Eleven 3 lądują na 12188, a Eleven 4 OFF. 😃

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie żadnej Ligi Mistrzów w Eleven, zapomnijcie. Mówimy o kanałach, które ludzie mają w niskich abo, za małe pieniądze. Jeśli mieli problemy by zwrócił im się koszt zakupu poprzednich praw, tym bardziej nie zrobią tego likwidując PSP / część PSP. To w ogóle nie w stylu Polsatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, SatExpert napisał:

Ale paczka Eleven może zacząć być oferowama kablówką i PC+ razem z PSP powiedzmy za 25 zł i wtedy to miało by sens. 😃

A co klientami, np. CP, którzy mają PSP a nie mają Eleven? Dostaną Eleven za darmo? Czy będą płacić za 1/3 Ligę Mistrzów?;) Co z multum klientów, którzy mają Eleven? Będą mieli 2/3 LM w pakiecie, kto będzie chciał kupić PSP dla reszty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...