Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No widzicie, "to nie Skandynawia", a mnie właśnie kobiecymi ligami (nie ukrywajmy - zwłaszcza Frauen Bundesligą) przekonali do siebie. Zdaję sobie sprawę, że jestem w mniejszości, ale jak połączysz ileś mniejszości, dorzucisz coś bardziej popularnego (Bundesliga), to coś może z tego wyjść. Pamiętajcie, że na polskim rynku jest kanał Golf Channel Polska. Umówmy się, ilu z was ogląda golfa? Transmisje na żywo po parę godzin od czwartku do niedzieli - to nawet ja czasem tylko rzucę okiem, czasem przegapię, czasem wybiorę coś innego. A jednak jest i się chyba w miarę trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ile kosztują prawa do golfa w Polsce? Grosze w porównaniu z Bundesligą czy europejskimi pucharami. Straty oficjalne na kanale mają w okolicach miliona złotych. To jest nic. 

Pobawmy się w zgadywanki i liczenie. :D 

Powiedzmy, że NENT kupił Bundesligę za te 120 mln zł. Za europejskie puchary dali dwa razy tyle - 240 mln zł.

Wychodzi 10 mln zł miesięcznie żeby odzyskać kasę za te dwie "ligi" piłkarskie. Przy cenie 34 zł trzeba znaleźć jakieś 300 tys. subskrybentów każdego miesiąca przez 3 lata. 

Bundesligę w taniutkim Eurosporcie dostępnym za grosiki  do 2017 roku średnio oglądało po 88 tys. osób. Niech będzie, że teraz pakiet wykupi aż 150 tys. W co nie wierzę. Nie wierzę też, że europejskie puchary drugiego i trzeciego sortu dołożą drugie 150 tys. osób płacących co miesiąc. 

Na dodatek nie szacuję nawet ile wydali za inne prawa sportowe i filmowo-serialowe. Do tego podatki, koszty utrzymania serwerów, komentatorów i inne wydatki. To ile by musieli osób namówić na subskrypcję co miesiąc żeby zarabiać? 500 tys. osób? Nie ma szans żeby to było opłacalne i realne.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie rozumiem co niektórych. 

Prawa sportowe powinny być w dłuższej perspektywie u danego operatora. Bo to jest z korzyścią dla nas abonentów. Można dyskutować czy platforma X lepiej lub gorzej pokazuje dane rozgrywki od platformy Y. 

Ale godzić się na dodatkowe opłaty od kolejnych platform ( za coś co było dostępne u innych ) to poprostu nazywa się snobizm 

Stać mnie więc dodam kolejną. 

Moi znajomi mają takie dodatkowe opłaty "gdzieś" więc i ja nie błysnę, dlatego może co poniektórych nie rozumiem. 🙂

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Ja tak samo nie rozumiem zadowolenia z przejęcia praw sportowych. Taka zachęta abonowania kolejnych usług spowoduje zaraz, że polski rynek dla kolejnych nadawców stanie się na tyle atrakcyjny, że każdy nadawca będzie posiadał jedne kluczowe prawa sportowe, mając obecnie kilka, nie zmniejszając oczywiście opłat po utracie praw, a kolejnym trzeba będzie dopłacić. Z opłaty dotychczasowej na poziomie 100 zł, zrobi się 160-200 zł miesięcznie, aby mieć dostęp do całego wachlarzu praw sportowych. Jest z czego się cieszyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może ja jestem jakiś oderwany od rzeczywistości, ale czy naprawdę 34 złote to jest jakiś majątek za taką usługę? Nie uważam, żebym zarabiał jakieś kokosy, ale taką kasę to ja co drugi, trzeci dzień zostawiam w Żabce jak idę po chipsy i piwko. :P Taka kwota za obejrzenie rozgrywek, którymi się interesuje to nie jest majątek - IMO. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Też na to zwróciłem uwagę. 34 zł za taką ofertę jaka już jest zapowiadana, w dodatku w 4K to naprawdę nie jest wygórowana kwota. Zwłaszcza, że CP sprzedaje jedną galę KSW po 40 zł albo LM w Ipla po tyle samo.

Jeden sluchacz na Radio 357 na Patronite średnio płaci 22 zl miesięcznie (!!!).

No ale najwyraźniej niektórzy chcieliby za darmo. Jeden "jegomość" pisal już tu np. o absurdalnej jego zdaniem cenie Netflixa, kiedy kosztuje on tyle co 1.5 biletu do multiplexu kinowego, albo 3 filmy do wypożyczenia w VOD... ;).

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, jeśli rozpatrujemy to jako jeden wydatek. Problem w tym, że nazwijmy go "zawodowy" kibic interesuje się wieloma sportami i żeby móc je oglądać, to musi zapłacić coraz więcej takich pojedynczych opłat i po przesunięciu koralików na liczydle okazuje się, że łącznie wychodzi całkiem pokaźna sumka...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



...Ale godzić się na dodatkowe opłaty od kolejnych platform ( za coś co było dostępne u innych ) to poprostu nazywa się snobizm...

Chyba żartujesz. Na co chcesz się godzić albo nie? Inny podmiot kupił i możesz kupić tę usługę, bądź nie. Jak ktoś jest fanem Bundesligi, to weźmie usługę i nie ma to nic wspólnego ze snobizmem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto lubi kombinować to kombinuje już teraz i akurat największy udział jest w tym platform, które utrudniają oglądanie swoich kanałów jak mogą, albo nieudolnie wprowadzają uslugi OTT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ tu niektórych użytkowników ponosi. Poczekajmy spokojnie na rozwój sytuacji. Było napisane, że trwają rozmowy ze stacjami tv, może będzie sublicencja na Bundesligę i LE(szczególnie jak zagrają tam polskie zespoły). Liga niemiecka to nie jest dla mnie priorytet, bo raptem max. 2-3 mecze w miesiącu oglądam. Z jednym się zgadzam- cena jak na obecnie posiadane prawa jest za wysoka. Do tego jak czytam jakość też nie powala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, jeśli rozpatrujemy to jako jeden wydatek. Problem w tym, że nazwijmy go "zawodowy" kibic interesuje się wieloma sportami i żeby móc je oglądać, to musi zapłacić coraz więcej takich pojedynczych opłat i po przesunięciu koralików na liczydle okazuje się, że łącznie wychodzi całkiem pokaźna sumka...
Telewizja czy streaming, to nie są usługi pierwszej potrzeby. Hobby bywa kosztowne. Nie wrócą już te czasy, gdy wszystko co najlepsze było u jednego czy dwóch operatorów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, vigoo napisał:

Jasne, jeśli rozpatrujemy to jako jeden wydatek. Problem w tym, że nazwijmy go "zawodowy" kibic interesuje się wieloma sportami i żeby móc je oglądać, to musi zapłacić coraz więcej takich pojedynczych opłat i po przesunięciu koralików na liczydle okazuje się, że łącznie wychodzi całkiem pokaźna sumka...

Popatrz sobie ile kiedyś kosztowały pakiety z Canal+ w dawnej Cyfrze. Ludzie wtedy zarabiali mniej niż 1000 złotych. Wiem, że teraz dostęp do wszystkich treści stał się łatwiejszy, ale może przez to staliśmy się zbyt roszczeniowi i najlepiej, żeby wszystko było w cenie albo rozdawane po 5 złotych w zdrapkach. Szanuje tych, którzy 5 razy się zastanowią zanim coś zamówią i szukają najlepszej dla siebie opcji, ale albo komuś zależy i zamówi albo siedzi przed kompem i marudzi dla zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...