Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.05.2024 o 07:34, Krzysiek1991 napisał(a):

Od nowego sezonu będzie format 1080p z HDR. Czyli tak jak jest pokazywany MLS w Apple TV. Stąd też w nazwach nowych kanałów Canal+ może być dopisek "Extra".

Nie ma HDR na MLS.

W dniu 4.05.2024 o 13:08, tyrla napisał(a):

Polsat to zawsze miał problem z ogłaszaniem przetargów które wygrał. Pierwszy to UFC. Niby pokazywali galę, ale umowa im już dawno skończyła.

Także ATP i Wimbledon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, dvbx napisał(a):

Marcin Feddek komentuje w TVP... 2 ligę (GKS Jastrzębie – Chojniczanka).

Z LM do 2 ligi - niezły zjazd!

Żadne odkrycie, w TVP jest już od ponad dwóch miesięcy. Na Euro będzie reporterem, więc nie wiem czy aż taki duży zjazd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dość często mówi się, że środowisko dziennikarzy sportowych to dość wąska, hermetyczna grupa - do której bardzo trudno się dostać z zewnątrz. 

W sumie jak się spojrzy na biogramy niektórych z nich to można dojść do bardzo ciekawych powiązań. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On jak pisywał do gazet to oprócz piłki nożnej zajmował się głównie siatkówką. Stąd też nie bez powodu stał się szefem redakcji siatkarskiej CANAL+, gdy stacja zdobyła prawa do spotkań siatkarskiej Ligi Mistrzów. Co do tenisa to nie wiem. Wydaje mi się, że dali mu to do komentowania i prowadzenia żeby coś tam robił po powrocie z Zanzibaru. Wcześniej jednak w C+ prowadził chociażby "Ekstraklase po godzinach".

 

9 minut temu, G2000 napisał(a):

A piłki nożnej już chyba nie tyka.

Tyka. Nie pamiętam już czy w piątek czy w niedziele, ale przy którymś meczu Ekstraklasy był reporterem.

 

Ogólnie - jak dla mnie Pan Żelek bardzo irytujący. Chyba jeden z najgorszych w C+. Jak czasami coś powie to... aż się słuchać odechciewa. 

Dla przykładu - w sobotę zaproponował, by "majówkę zamienić na igówkę". Że co proszę? 🙄🤔😂

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentatorzy w C+ oprócz Celta nie nadają się do komentowania tenisa. Nieustanny bełkot i ględzenie nawet podczas gry. Komentarz w tenisie powinien być oszczędny i w zupełności wystarczył by jeden głos. W Polsacie niewiele lepiej. Lorek bełkocze jak nakręcony chociaż doceniam go za wiedzę jaką posiada. Olejniczak niewiele lepiej.

W sumie nawet w piłce nożnej jestem wrogiem komentowania w duetach. Przeradza się to w pogaduszki na antenie a mecz żyje swoim życiem.

Edytowane przez Kirk
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Żelisław Żyżyński przed Zanzibarem miał coś wspólnego z tenisem? Kojarzę go głównie z piłki nożnej. A po powrocie z Zanzibaru nagle wielki ekspert tenisa. A piłki nożnej już chyba nie tyka.
Przed Zanzibarem w C+ nie było tenisa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Wtedy komentowali jeszcze z Sidorem, szkoda, że teraz po niego nie sięgnęli

 

12 godzin temu, k05 napisał(a):

Dla przykładu - w sobotę zaproponował, by "majówkę zamienić na igówkę".

 

On brzmi, jakby przed meczami regularnie zamieniał na pigwówkę

Edytowane przez live1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat Sport pokaże wszystkie mecze MS w Hokeju na lodzie, nie jak TVP kiedy miała prawa pokazywała tylko wybrane mecze. To akurat dobry pomysł, choć nie oglądam hokeja na lodzie od lat, chętnie zerkne na niego w Polsat Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, tyrla napisał(a):
Może jak jakimś cudem Polska awansuje do 1/4 

Prędzej piłkarze zostaną mistrzami Europy niż hokeiści zagrają w 1/4. Utrzymanie będzie mega sukcesem.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anita Kaźmierska wydaje mi się, że w zeszłym roku publikowaliscie Państwo artykuł na temat terminarza końcówki sezonu piłkarskiego typu:

- dwie ostatnie kolejki ligowe w poszczególnych krajach z informacją czy będzie to multiliga;

- finałowe mecze pucharów krajowych (jeśli nie były już rozgrywane, np. przed nami chociażby Puchar Niemiec);

- finałowe mecze europejskich pucharów. 

 

Kiedy planujecie jego publikację?

A jeśli mi się wydawało, to może rozważyli byście Państwo przygotowanie takiego artykułu?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...