Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, tyrla napisał:

 

 Nieźle, przynajmniej będzie popularny, bardziej niż w c+, chociaż Ekstraklape nie śledziłem, tak jak inni. :P Cały Internet będzie huczał, na drugi dzien ;) Mi sie zawsze, ale to ZAWSZE będzie kojarzył z finałem LM, Real-Atleti, który komentował, chyba, z Przemysławem Pełką. 😍 Cóż, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał Gutka, Tomasz Smokowski, Janusz Michalik i wielu innych ekspertów TVP podczas turnieju Euro 2020.

https://sport.tvp.pl/53905050/euro-2020-eksperci-tvp-na-mistrzostwa-europy-lista

https://sport.tvp.pl/53904140/euro-2020-jak-odbierac-tvp-4k-jak-ogladac-euro-w-4k-gdzie-ogladac

E11nGMoXoAUIu27?format=jpg&name=large

 

Edytowane przez fillion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze zrozumiałbym ten zakup gdyby był sezon ogórkowy to nie rozumiem teraz kiedy ramówka TVP Sport jest wypełniona cały dzień Euro 2021.  Nie będzie czasu na powtórki, a tylko wielcy fanatycy będą oglądać po nocy. Kupić tylko po to, żeby powiedzieć "szach mat"  to trochę nielogiczne. Oczywiście , nie wiem czy ktoś inny chciał te prawa kupić, ale jeśli była rywalizacja, to wg mnie bez sensu. Bardziej te prawa pasowałyby do kanału komercyjnego. Ale nic, mnie tylko ciekawi, dlaczego nie realizowano " misji" i nie kupiono praw do Mistrzostw Europy w Pływaniu. Prawa ma Eurowizja, i tam w ważnym gremium zasiada Pan Dyrektor.  Za dużo musiałby zapłacić? Czy nie lubi Pan Kurski? Ciekawe, rozumiem, gdyby te prawa miał jakiś inny pośrednik i chciał wielkiej kasy, no ale TVP jako członek Eurovision chyba aż takiej kasy by nie musiałaby wykładać. No na pewno nie większej niż na Copa America w nocy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2021 o 01:15, kamil2505 napisał:

A pamiętacie Grzegorza Milko z CANAL+? 

Myślałem, że na dłużej zagrzał miejsca w Polsacie, a tak chyba nie do końca. W tym wywiadzie dowiadujemy się, że pracował na stacji Orlenu czy w jednym z sklepów wielobranżowych w Warszawie. Do tego dużo o kulisach jego pracy, depresji i odejściu z C+.

 

Wywiad z lutego 2021:

https://po-bandzie.com.pl/grzegorz-milko-gdy-w-szczycie-formy-sadzaja-cie-na-lawce-rezerwowych/

Jeśli jest to prawda, to aż żal człowieka. A niektórzy w Canal+ powinni się dobrze zastanowić co robią z ludźmi. Człowiek budował tę stację ponad 20 lat i został potraktowany gorzej niż...

 

Co do Kołodziejczyka - różne głosy się słyszało przed jego przyjściem do Canal+. Niestety wiele z nich się potwierdziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TimesSquare Milko stracił pracę po utracie przez CANAL+ praw do Ligi Mistrzów i Ligi Europy, czyli jeszcze za czasów przed Kołodziejczykiem. 

W sumie też smutne, że pomimo takiego doświadczenia tak trudno mu było o pracę. Ale to też pokazuje jak bardzo hermetyczne jest to środowisko. Chociaż myślałem, że w Polsacie zabawił na dłużej - a tu takie zaskoczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil2505 Tak, stracił przed Kołodziejczykiem, dlatego napisałem "niektórzy w Canal+". Odnośnie Kołodziejczyka chodziło mi np. o Wolskiego, Bojarską, Węgrzyna. I o tym, co się mówiło o Kołodziejczyku przed jego przyjściem do Canal+, czyli m.in. o tym, że nie jest lubianą personą z uwagi na styl zarządzania ludźmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TimesSquare z Kołodziejczykiem to ciekawe - wszyscy pamiętamy zapewne tę twitterową wymianę zdań pomiędzy nim, a zwalnianym Wolskim (swoją drogą ciekawe gdzie pojawi się od nowego sezonu - myślałem, że już przy Euro będzie coś robił w TVP - Polsat, czy Viaplay?). Podobno kiedyś mamy się dowiedzieć więcej. :)

 

@Arkon to prawda - ciężko się go słuchało. W sumie z ligą włoską to najbardziej mi się kojarzyli: Lipiński, Olbrycht i Milko. Ci dwaj wciąż w C+ pracują, Milko już nie. 

Milko mi jeszcze się z tym kojarzy:

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/dziennikarz-canal-o-kibicach-lechii-gdansk-idioci-stacja-przeprasza-wideo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda. Komentatorem był kiepskim, ale w reporterce się sprawdzał moim zdaniem. Poza tym, zawsze mógłby zostać w redakcji i robić jakieś materiały. Szkoda typa po prostu.

 

Co do Wolskiego, to pamiętam jakiś wywiad z Kołodziejczykiem, gdy już było wiadomo, że przechodzi do Canal+. Mówił o nim w superlatywach, że, wg niego, to jeden z najlepszych komentatorów w Polsce. Dziwie się, że nie potrafili się dogadać i wyszła z tego mała "wojenka". Pewnie poszło o kasę. Mam nadzieję, że Wolski wyląduje gdzieś, gdzie będzie mógł komentować wielkie mecze. Zasługuje na to. Myślałem, że dogada się z TVP i usłyszymy go przy EURO, ale pewnie miał jakiś zapis w kontrakcie z Canal+ i nie może tak szybko zagościć u konkurencji (coś podobnego miał Smokowski i Borek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Arkon napisał:

Oczywiście współczuję, ale nie oszukujmy się on był fatalnym komentatorem. Pamiętam ile było narzekań jak jeszcze pracował w Canal+.

Ciekawostka: w Radiu Wrocław jego relacje z meczów Sparty Wrocław były bardziej znośne, niż jego komentarz w C+/nSport+ meczów Serie A. 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...