Skocz do zawartości

Trójka (PR3)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejnych osób nie słychać w Trójce. Drozda, Dudek i Tomaszuk bez audycji w ramówce

Cytat

Po cichu, bez pożegnania ze słuchaczami, znikają kolejni dziennikarze prowadzący audycje w Trójce. - W połowie grudnia skończyła mi się umowa i nie została przedłużona - mówi nam Mateusz Drozda, związany z Polskim Radiem od 2015 r. Nadawca nie chce komentować ostatnich odejść z Trójki.

O odejściach z radiowej Trójki informujemy ostatnio niemal codziennie. Takich informacji nie przekazuje Polskie Radio. Dopiero po naszym mailu do nadawcy z zakładki "zespół" na stronie Trójki zniknęło kilka nazwisk prowadzących audycje. Wśród nich jest Michał Kirmuć, który dołączył do stacji w 2020 r. W połowie stycznia po raz ostatni poprowadził swój autorski program "Nocny przegląd myśli". - Nie ma mnie w tej chwili na antenie i nic nie wskazuje na to, abym miał w najbliższym czasie na nią wrócić. Niestety, nie znam powodów tej decyzji - powiedział portalowi wirtualnemedia_pl.

Pisaliśmy już, że w październiku po raz ostatni swoją autorską audycję "Annały Migały" poprowadził Michał Migała. - Nie zostałem zwolniony, ale robię sobie teraz przerwę, żeby nabrać inspiracji i odpocząć. Moje nocne audycje były dość wyczerpujące. Musiałem odpuścić, bo posypało się moje zdrowie - mówił nam dziennikarz, który teraz jest taksówkarzem w Warszawie.

Również Monika Małkowska nie pracuje już w Trójce. Polskie Radio nie przedłużyło z nią umowy. Była jedną z prowadzących "Klub Trójki", a do września ub.r. prowadziła również autorską audycję muzyczną "Francuski łącznik". Dziennikarka nadal pojawia się na antenie Polskiego Radia 24, gdzie we wtorki wieczorem prowadzi program "Kwadratura Kultury".

"Umowa nie została przedłużona"

Zapytaliśmy Monikę Kuś, rzeczniczkę Polskiego Radia, czemu na antenie nie słychać już Mateusza Drozdy, Tomasza Dudka i Mateusza Tomaszuka. - Polskie Radio nie komentuje spraw kadrowych i personalnych. Możemy natomiast poinformować, że umowy z niektórymi osobami wygasły - odpisała nam rzeczniczka.

Polskie Radio nie przedłużyło umowy z Mateuszem Drozdą. - Nie pracuję już w Trójce. Ostatni raz byłem w niej w połowie sierpnia. Później poszedłem na zwolnienie, bo miałem problemy zdrowotne, które wymagały wykonania wielu badań - mówi w rozmowie z portalem wirtualnemedia_pl Mateusz Drozda. Z Polskim Radiem jest związany od 2015 r. Prowadził niektóre wydania "Sygnałów Dnia" - porannej audycji w Programie Pierwszym Polskiego Radia, a także "Ekspresu Jedynki". Latem 2019 r. dołączył tam do grona prowadzących audycję "Komentarz Dnia". Był też gospodarzem rozmów o tematyce politycznej w Polskim Radiu 24. W Programie Trzecim prowadził m.in. pasma "Trójka do trzeciej" czy "Zapraszamy do Trójki".

- W połowie grudnia skończyła mi się umowa i nie została przedłużona. Nie wytłumaczono mi, czemu tak się stało - mówi nam Drozda. Dziennikarz ma jednak zajęcie. Od dawna jest lektorem i nadal czyta audiobooki.

Źródło i pełny artykuł -> Odejścia Trójka Polskie Radio Mateusz Drozda Tomasz Dudek Mateusz Tomaszuk (wirtualnemedia_pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pragnę zwrócić uwagę, iż pewien fakt przeszedł bez echa, a jest on dosyć istotny - Piotr Baron wrócił na antenę Trójki.

28 lutego poprowadził "audycję muzyczną" po godz. 23:00, natomiast 1 marca po godz. 19:00 poprowadził w zastępstwie za Justynę Grabarz, "W Tonacji Trójki".

Audycja autorska Piotra Barona "3 Wymiary Gitary" raczej nie wróci już na antenę i na stronie internetowej wylądowała do zakładki archiwum.

Bardzo jestem ciekawy, jak sytuacja z redaktorem Baronem w dalszych tygodniach, a może i miesiącach, potoczy się - czy zdrowie pozwoli jemu na pozostanie dłużej na antenie oraz czy dostanie jakąś stałą audycję do poprowadzenia.

Tutaj do odsłuchania Tonacja:

http://3.dktr.pl/?sel=01_03_2023#

 

EDIT:

No dobra... Przyznam się bez bicia, że dopiero w tym tygodniu zauważyłem powrót Piotra Barona na antenę, a jak okazuje się - wrócił on z początkiem nowego roku.

Trójki teraz mało słucham, bo ekipa już nie taka, jaka była do 2020 roku, a drugi powód niezauważenia Pana Piotra w eterze, to brak u wujka google jakichkolwiek wzmianek o jego powrocie.

Edytowane przez Piotr G.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

Do grona prowadzących „Klub Trójki” w Programie III Polskiego Radia dołączył Bartłomiej Graczak z TVP Info. Z rozgłośnią współpracuje od ponad dwóch lat.

 

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/bartlomiej-graczak-klub-trojki-dziennikarz-tvp-info-audycja-trojka-polskie-radio

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 28.05.2023 o 11:43, wislok napisał(a):

Ludzie, ktorzy ja tworzyli sa zaangażowani w inne, niezależne projekty i byłoby nielogiczne porzucanie ich na rzecz kilku lat, bo przyszłość jest niepewn

Moim zdaniem Trójka powinna zacząć od nowa - jako rozgłośnia młodzieżowa, podobna do BBC Radio 1, NPO 3FM, WDR 1Live, czy SR P3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, NippyToadster napisał(a):

Moim zdaniem Trójka powinna zacząć od nowa - jako rozgłośnia młodzieżowa, podobna do BBC Radio 1, NPO 3FM, WDR 1Live, czy SR P3.

W sytuacji, gdy Czwórka jako młodzieżowa rozgłośnia nie jest dość mocną marką, to robienie tego w Trójce, która aktualnie nie ma żadnego potencjału i prawie nic ze swojej legendy, mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, djclassic napisał(a):

Trójka niech zostanie taka jaka jest.

Ale tylko myślę, żeby Trójkę zrobić na modłę NPO 3FM, BBC Radio 1 czy SR P3. W mojej opinii granie EDM na PR 3 czy większej ilości tego "slap house" nie miałoby sensu na PR 3, a samo PR 3 dodało ostatnio "same zmartwienia" Kubana do Listy Przebojów Trójki. I oto piosenki, które mogły by się pojawić na Liście Przebojów Trójki, lub w ogóle w playliście PR 3 (propozycje):
- Maroon 5 - Middle Ground
- Tyler, The Creator - SORRY NOT SORRY
- Janelle Monae - Lipstick Lover

- Post Malone - Chemical

- Calvin Harris/Ellie Goulding - Miracle
- Zara Larsson - Can't Tame Her (niegrane na RMF/Zet)
- Wet Leg - Being In Love

- Taylor Swift - Anti-Hero, Karma i Lavender Haze (piosenki z Folklore i evermore leciały)
- Beyonce/Kendrick Lamar - AMERICA HAS A PROBLEM (remix)
- Arlo Parks - Blades
- Queens Of The Stone Age - Emotion Sickness
- Loreen - Tattoo
- Kaiser Chiefs - Jealousy 
itd.

I w fakcie, nowa Trójka, ma być nową PR 4 (a sama Czwórka zmieniłaby format na Urban Cotemporary), a zarazem żeby PR 3 coś edukowało dla młodzieży, sensem puszcza nowe piosenki z USA i Brytanii, jak i te lepsze piosenki popowe, których RMF i Zet oraz Eska za duszę nie zagrają. Próbowano w latach 2000. upodobnić PR 3 do RMF i Zetki, ale się nie udało. Teraz Trójka ma być rozglośnią młodzieżową, ale nie będąca konkurencją dla MAXXa czy Eski, a bardziej dla starszej młodzieży (20-35 lat). Będzie i mainstream, i alternatywa na nowej Trójce, ale kawałki w playliście będą mieć co najwyżej 35 lat. Właśnie, Trójkę chcę przywrocić do jej genezy, ale teraz jako radio, które ma odciągnąć słuchaczy RMF FM, Zet, Eski czy MAXXa, ale też poglębić zainteresowania muzyczne. I ograniczyłbym publicystykę na Trójce z zmianą formatu na CHR. Programy byłyby podobne, ale niektóre z nich zostałyby przeniesione z PR 4.

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Michał Żołądkowski jest obecnie kierownikiem redakcji muzycznej w Programie Trzecim Polskiego Radia - dowiedział się portal wirtualnemedia_pl. Stanowisko to pozostawało nieobsadzone od momentu, gdy Łukasz Ciechański przestał odpowiadać za listę piosenek, które są grane w ciągu dnia na antenie Trójki.

 

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/michal-zoladkowski-kierownik-redakcji-muzycznej-trojka-polskie-radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zmiany na antenie Trójki. Z anteny zleciał "Klub Trójki i pojawiło się nowe popołudniowe pasmo dla kierowców: "Po drodze z Trójką". Dodatkowo skrócono o godzinę pasmo "Zapraszany do Trójki" i teraz jest nadawane w godzinach 15-18. Z 18:10 na 17:45 przesunięto pasmo "Trójkowy komentarz dnia". 

 

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/koniec-klub-trojki-nowa-ramowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według informacji z Forum Radiopolski od dzisiaj w Trójce funkcjonuje nowa oprawa muzyczna która to zastąpiła tą funkcjonującą przez blisko 14 lat i która to ma już status legendarnej: https://forum.radiopolska.pl/index.php?showtopic=11444&view=getnewpost

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 3.07.2023 o 16:19, Kostka napisał(a):

To fakt. Weszła zupełnie nowa oprawa. A wraz z nią też nowe podkłady muzyczne do serwisów.

 

Nagranie z godziny 12:00.

https://www.mediafire.com/file/3msxaiy8phyab2f/D%C4%8F%C5%BC%CB%9Dwi%C4%8F%C5%BC%CB%9Dk_2023_07_03_11_58_36_471.mp3/file

Szczerze mówiąc nie mogę się przyzwyczaić do tej oprawy. W moim odczuciu najlepszą oprawę Trójka miała w 2004 roku - jest ona w tym materiale od 1 minuty i 44 sekundy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...