Skocz do zawartości

Trójka (PR3)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@pasjonat Każdej stacji spada słuchalność, bo czasy się niestety zmieniają. Jaką masz gwarancję, że przy Twoich zmianach nagle by zaczęła iść w górę? Gdyby to wszystko było takie proste do zrobienia to każda stacja by tylko odcinała kupony. 

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że można w każdej chwili zmienić profil stacji na nowy, nowoczesny i postawić na inny rodzaj, to jak z gazetami starymi kiedyś popularne a teraz nawet nie znam takiej osoby, która by to kupowała. Czasy się zmieniają, profile, loga, oprawy graficzne, style muzyczne, dzingle stacji radiowych. wszystko się zmienia. Coś się kończy, a coś się zaczyna. Z roku na rok jesteśmy coraz bliżej końca profilu stacji trójki. 

Edytowane przez pasjonat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różniła trójka w 1980 roku a 1990 roku w muzyce ???. 

 

A to był cel dlaczego powstała trójka 

 

Pomysł stworzenia Programu Trzeciego Polskiego Radia i przekonanie do niego Władysława Gomułki przypisuje się dziennikarzowi radiowemu Stanisławowi Stampf’lowi, współautorowi słuchowiska „Matysiakowie”. Trójka miała być radiem dla młodych ludzi – w intencji ówczesnych władz miała pełnić funkcję „wentylu bezpieczeństwa”: odciągnąć polską młodzież od zachodnich stacji (np. od Radia Luksemburg), a jednocześnie zapewnić możliwość oddziaływania ideologicznego, kontroli przekazu i indoktrynacji

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_Radio_Program_III

Edytowane przez pasjonat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, pasjonat napisał(a):

To musi być tam muzyka taneczna z eurodance, disco bo młodzi 30+ to słuchają. 

Bzdura. Młodzi nie słuchają (w zdecydowanej większości) muzyki z przed 30 lat. Prz takiej muzyce bawią się ludzie, dla których jest to muzyka młodości. Disco polo też już odchodzi do lamusa. Teraz rządzi przede wszystkim hip-hop, ale popularne też są elektronika i rock.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pasjonat napisał(a):

Ja mam ledwo ponad 20 lat wiec wiem co się słucha na głośnikach

Ja jednak bym się skupił na statystykach, a nie dowodach anegdotycznych. Popularne wśród młodych są teraz gatunki, które wymieniłem (z grubsza) i to one powinny być grane w nowe Trójce. A jak będzie - zobaczymy :)

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wiem co innego, młodzi też słuchają eurodance lat 80,90,00. @STARS.TV pokazuje piękne przeboje. 

 

Trójka przez prawie całe lata 90. nie starała się raczej nadążyć za zachodzącymi na polskim rynku muzycznym zmianami, nie dostrzegając zagrożenia ze strony stacji komercyjnych, wzrastającej roli Internetu i coraz łatwiejszej dostępności nagrań muzycznych, ale także ze strony zmieniającego się stylu życia Polaków. Na skutek tych zjawisk Program 3 zaczął gwałtownie tracić swoich słuchaczy.

Trójka w Wikipedii. https://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_Radio_Program_III 

Edytowane przez pasjonat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pos765 napisał(a):

Bzdura. Młodzi nie słuchają (w zdecydowanej większości) muzyki z przed 30 lat. Prz takiej muzyce bawią się ludzie, dla których jest to muzyka młodości. Disco polo też już odchodzi do lamusa. Teraz rządzi przede wszystkim hip-hop, ale popularne też są elektronika i rock.

Popularny rock? Nowy rock? On to raczej akurat jest w odwrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wikipedia podaje iż w Trójce przewijały się takie gatunki.

Cytat

(...)Od początku istnienia stacji w ramach audycji autorskich na jej antenie stale obecne były niemal wszystkie gatunki muzyczne: rock, rock’n’roll, heavy metal, pop, blues, jazz, country, folk, house, chillout, reggae, rhythm and blues, hip-hop, muzyka alternatywna, elektroniczna, klubowa, latynoamerykańska, filmowa, poważna (włącznie z operą), poezja śpiewana. Różnorodność ta zachowała się do dziś (choć muzyka country, poważna i hip-hop została znacząco zredukowana).

Źródło:https://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_Radio_Program_III

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od muzyki dance są inne stacje. Jestem za, aby grać klasyczną, ambitną muzykę disco, np. Giorgio Moroder. Granie typowej rąbanki typu techno czy współczesną muzykę ludową z remizy strażackiej nie przystoi dla Polskiego Radia, a tym bardziej dla Trójki. Trójka była zawsze elitarna i nie chciała przeistoczyć się w komercyjną szafę grającą z hitami na czasie. Trójka grała piosenkę poetycką, folk, jazz, bluesa, world music, rock itd. Na początku lat 90. nowe stacje naśladowały Trójkę - było dużo gadania, publicystyki i grania wszystkiego. Dopiero później stacje zaczęły się profilować i zwyciężył styl RMF. Mniej gadania i więcej grania "hitów". Co do RMF FM, sam miał dużo magazynów informacyjnych, relacji reporterskich i gadających głów. Potem dopiero z tego zrezygnowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...