Skocz do zawartości

Trójka (PR3)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co najlepsze byłego już dyrektora red. Kubę Strzyczkowskiego zwolnili po 14:00 a Jędrzej "Kodym" Kodymowski już po 16:00 był na antenie Trójki. 
Kolejny dowód był z red. Michałem Olszańskim w piątek rano kiedy przyjechał robić poranne "Zapraszamy do Trójki" a przy mikrofonie siedział już kto inny. W przypadku "Kodyma" ktoś jemu musiał wcześniej dać znać bo musi mieć czas by dojechać na Myśliwiecką 3/5/7 a wcześniej się przygotować.
Swoją drogą w nocy Trójka słynąca zazwyczaj poważnych utworów zagrała... Margaret a konkretniej mówiąc jej nową piosenkę z "Reksiem" w tytule.

 

Tak przy okazji oto słuszne słowa Marcina Cichońskiego na temat sytuacji w stacji: http://www.trojkofan.trojka.info/Trojka.mp3

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobre:

 

118281927_3875900749093429_7488939023200

 

Z jednej strony Narkiewicz-Jodko ma kwalifikacje i nie można mu odmówić wiedzy i doświadczenia. Z drugiej jednak strony mając takich zastępców, to najlepszy profesjonalista nie da rady. Bo nie da się zbudować solidnej ściany, jak pomocnicy tłuką cegły, zamiast je podawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem portal "Wirtualnemedia" przynosi nam dzisiaj kolejne informacje: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/chaos-w-ramowce-trojki-dziennikarze-ida-na-urlopy-marek-wiernik-radio-kuby-bylo-slabe-z-amatorami-na-antenie
Jestem bardzo ciekaw którzy dziennikarze dokonują tego "przewrotu" o którym to jest mowa w artykule - obecnie zazwyczaj pojawia się desant... z Czwórki który to chyba mści się za wyrzucenie ich z fal FM praz wcześniejszą alokację :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

"(...)ci, którzy będą mogli udadzą się na urlopy lub zwolnienia, by „przeczekać”, a jeśli sytuacja finansowa i rodzinna im na to pozwala, zapewne się zwolnią(...)"

Abstra[beep]ąc na chwilę od meritum... że też nie bierze się za to ZUS. Dlaczego? Chorych pracowników tartaku potrafią kontrolować, a tu jakiś "immunitet". Od lat to samo. 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba dnia: 3,9%

Bo tyle wynosi słuchalność Trójki, za ostatnie 3 miesiące, po ostatnich cyrkach. Tym samym stacja została wyprzedzona przez regionalne stacje Polskiego Radia, jak i sieć RMF MAXXX https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/radio-wyniki-sluchalnosci-czerwiec-sierpien-2020-rmf-fm-liderem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, Kirk napisał:

Press.pl podaje, że od jutra może zmienić się godzina emisji "Salonu politycznego Trójki", z 8:13 na 8:45

Akurat to jest dobra decyzja w całym tym bałaganie. O 8:15 rozmowy z politykami są na Jedynce, PR24(?) i w mojej regionalnej (PR Olsztyn). Ileż można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie teraz najbardziej zastanawia, jak po zamachu na Trójkę czują się realizatorki i jak im się współpracuje z nowymi prowadzącymi.

Nie wiem, kto realizuje poranek, bo od sierpnia nie słucham tej stacji, ale samą abstrakcją jest dla mnie myśl o połączeniu Zofia Kruszewska + "Ciechan"... 

 

Zastanawiam się także, czy Helen jeszcze pracuje w PR3. W pierwszej połowie sierpnia udało mi się dodzwonić do "Muzycznej Poczty UKF" i ku mojemu zaskoczeniu, miałem jeszcze okazję usłyszeć jej niepowtarzalny głos. A co teraz? Ktoś coś wie? 

Edytowane przez jackie :-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Badania wskazują, że spadła słuchalność Rocka, a wzrosła Disco Polo. Czy to znaczy, że Disco Polo jest lepsze od Rocka? ;-)

 

Tak samo większość chce chodzić po galeriach handlowych niż po galeriach sztuki. Czy to znaczy, że prace twórców współczesnych są gorsze od wystaw sklepowych? 

 

Większość chce czytać kryminały Mroza niż wiersze tegorocznej noblistki Louise Glück. Czy to znaczy, że komisja noblowska błędnie przyznaje nagrody?

 

Większość chce jeść w fast foodzie niż w restauracji serwującej slow food. Czy to znaczy, że kuchnia Gessler i Amaro jest gorszej jakości?

 

I wracając do Trójki. Jeśli większość chce słuchać RMFu, Zetki i Eski, oznacza, że Trójka ma gorszą ofertę programową i gra gorszą muzykę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jest problemem, że większość chce słuchać RMF-u? Raczej nie. To nic nowego - taka sytuacja jest od wielu lat, mając swoją genezę w latach .90 i wynika z takiego, a nie innego odbioru kultury masowej. Problemem natomiast jest, że słuchalność Trójki dynamicznie i drastycznie nurkuje - od początku 2019 roku straciła ponad połowę słuchaczy. Jedynka zresztą też traci. Jakiś powód musi być - że akurat teraz i że tak szybko. I na muzykę to nie wygląda, bo w tym samym czasie np. Antyradio zyskuje. To jeśli nie muzyka, to co zostało? :) W ogóle na rynku radiowym tracą (patrząc po tabeli z tekstu na WM) w długiej perspektywie tylko trzy stacje: Jedynka, Trójka i Radio ZET. Bezpośrednio zyskują RMF FM i Antyradio właśnie, które w zasadzie w 5 lat ma cztery razy tyle słuchaczy. Stacje z disco polo jakoś nie zyskują, więc nie widać przebicia ze świata muzyki. Zatem problem jest jednak w innym miejscu.

 

Ciekawe co by się stało, gdyby np. RMF FM tak jak Trójka - stracił w 2 lata połowę słuchaczy. I gdyby w ciągu nieco ponad pół roku odeszły legendy anteny, po czym powstałyby z tego dwa nowe projekty radiowe, których słuchacze są gotowi wpłacać na to miesięcznie ponad 1 mln zł (aktualnie łącznie RNŚ i 357 - 1 029 561 zł). Nie wiem, ale zgaduję, że właściciel podjąłby pewne bardzo drastyczne kroki względem szerokiej kadry dyrektorsko-menedżerskiej :) Ba, nastąpiłoby to pewnie duuuużo wcześniej. Ciekawe więc, co musi się stać i jak bardzo musi ucierpieć znaczenie Polskiego Radia na rynku medialnym, aby "właściciel" się przebudził :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś w audycji "Trójka budzi", o godz. 5:50, piękny głos red. Justyny Grabarz zapowiedział utwór "Thriller" Michaela Jacksona.

Nie bez powodu... Dokładnie 2 grudnia 1983 roku, telewizja muzyczna MTV ze Stanów Zjednoczonych, premierowo wyemitowała z perspektywy lat - dziś już kultowy, jakże długi, bo 13-to minutowy oraz chyba najwyżej notowany teledysk w historii wideoklipów.

 

Dla przypomnienia:

 

A to klip z mojego archiwum (europejska wersja MTV):

rIUmVRL.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie Radio zastrzegło akcję z Karpiem: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/polskie-radio-przyjaciele-karpia-nazwa-zastrzezona-urzad-patentowy
Tymczasem w Trójce zamiast "Pogody" posypało się przekleństwo co idealnie pokazuje jaka teraz jest ta stacja: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/trojka-polskie-radio-wpadka-przeklenstwo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...