Skocz do zawartości

Sajmon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 grudnia br. AXN wyemituje maraton filmów katastroficznych:

- "Hyperion: W obliczu zagłady" (godz. 9:00),

- "Jeźdźców z zaginionego miasta" (godz. 10:40),

- "Uderzenie" (godz. 12:40 - część 1 / godz. 14:35 - część 2)

- "Zagubiona przyszłość" (godz. 16:30),

- "Armageddon" (godz. 18:15),

- "Metal Hurlant Chronicles" (godz. 21:10).

 

Źródło: media2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też na początku sądziłem, że jej się słuchać nie da, ale po 10 odcinkach stwierdziłem, że Dragon Ball jest zbyt dobrym towarem, by jakiś Gajda go zepsuł. Inna sprawa, że od kilku dni w kablówce mam AXN Sci-Fi dzięki czemu człowiek prawie po 10 latach może znów zobaczyć ten serial na ekranie. Inaczej bym się nie zmusił do obejrzenia - zwłaszcza, że ostatnio DB oglądałem z rosyjskim dubbingiem i kinówki z polskim dubem. Ciężko się później ogląda (słucha?) serial przegadany leśnym dziadkiem...

Akurat Sci-Fi jest nieco szerzej dostępny od AXN Spina, więc więcej młodszych widzów ma szanse poznać serial - szanse, której i tak nie wykorzystają, ze względu na to, że towar z lektorem jest nieoglądalny, a nie są to lata 90...

A uniknąć wersji lektorskiej się nie da - nie ma żadnej innej, alternatywnej (dubbingowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ludzie żądali normalnej wersji, to takowa by była - ale że w tym kraju akceptowanie szajsu jest powszechne to jest tak jak jest.

 

Nie wytrzymałem tej wersji DBGT, mimo że tłumaczenie - początkowo żałosne i przegadane, bo kalkowane z amerykańskiego dubbingu - po jakimś czasie robi się lepsze. Większość AXNowych tytułów nie ma nawet takiego szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mądry, to unikał wersji lektorskiej, bo słuchać się jej nie da. A polecanie jej "młodszym widzom"... kolega puk2k widzę z tych, co uważają, że jak animowane to od razu dla trzylatków? Przykre.

Nie rozumiem chlopie czygo sie czepiasz. Jak mialem napisac , chyba jest to jasne, ze dla mlodszych czyt. nastolatkow. No skoro ty masz 30 albo wiecej i z pasja ogladasz dragon balla to z toba jest cos nie "halo" i jest to przykre.

Ciesz sie ze ktos napisal tu na forum iz jest taka mozliwosc objerznia w tv kultowej mangi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, anime ma to do siebie, że często kieruje się je nie tylko do młodzieży, ale i do dorosłych. W zasadzie kolejne odcinki "DB" (od serii Z do GT) są coraz poważniejsze i wcale nie mniej brutalne, coś właśnie dla dojrzałych. A że są kolorowe i rysowane fajną kreską, to podłapują je dzieci. Poza tym mam 24 lata i z przyjemnością obejrzałem dzisiejszy maraton, jutro już chyba nie będę miał szansy. Dobrze, że jest internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym jest problem, aby dodać do jakiegoś serialu/filmu/anime dodatkową ścieżkę dźwiękową + napisy. Koszt napisów jest kilkakrotnie mniejszy od lektora. A na pewno wiele widzów chcę oglądać programy z napisami. Warto zainwestować te kilka groszy na tą dodatkową funkcję, bo można tym przyciągnąć wiele ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd ten pomysł, anime z napisami na AXN Sci-Fi miało niemal zerową oglądalność... problem jest w tym, że w swym idiotyźmie zaczęli emitować anime z lektorem zamiast dubbingu, przez co jest jeszcze mniej atrakcyjne.

 

Wszystkie tematyczne AXNy emitują oryginalną ścieżkę jako dodatkową... ale nic ponadto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...