Skocz do zawartości

TVP Stream


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Bartosz10 napisał:

szykuje się nowa odsłona platformy streamingowej

możliwe że odświeżona zostanie także strona TVP Stream ze względu na to że na materiałach promocyjnych jest logo (napis) tego serwisu

jeszcze w tym roku ma dojść do tej zmiany

TVPStream-2021-zmiany.jpgTVP-catch-up-tv2.png

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/platforma-streamingowa-tvp-hbb-tv-nowa-aplikacja-catch-up-tv

Ciekawe czy przy okazji zaktualizują aplikacje mobilną bo teraz jeżeli chodzi o TVP3 działają tam tylko informacje lokalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 5.10.2021 o 21:57, Bartosz10 napisał:

szykuje się nowa odsłona platformy streamingowej

możliwe że odświeżona zostanie także strona TVP Stream ze względu na to że na materiałach promocyjnych jest logo (napis) tego serwisu

jeszcze w tym roku ma dojść do tej zmiany

TVPStream-2021-zmiany.jpgTVP-catch-up-tv2.png

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/platforma-streamingowa-tvp-hbb-tv-nowa-aplikacja-catch-up-tv

Aktualizacja:

Nowa wersja aplikacji HbbTV ma zostać uruchomiona do końca roku

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/naziemna-telewizja-cyfrowa-dvb-t2-hevc-hbbtv-nowa-wersja-tvp-stream-catch-up-tv

to jest chyba przygotowanie do wypuszczenia dekodera TVP który ma mieć podobne funkcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualnie nie mam dostępu do testowego MUX'a TVP więc tego nie wiedziałem.

Ale skoro nazwali ten kanał TVP Stream to oznacza, że niebawem mogą zmienić/dodać nowy serwis HbbTV.

Edytowane przez Kirk
Na końcu zdań stawia się kropkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
On 11/11/2021 at 12:13 PM, Bartosz10 said:

2. Co to ma wspólnego z TVP Stream?

a jest w Planach To, By TVP Polonia przestała blokować Polskie ip na wielu programach?

Przecież mają Licencję na 13°E HotBirda, to i obszar Polski tym bardziej powinien być obsługiwany…

Spoiler

ale nasz Kochany i Wielece Czcigodny Grzegorz zauważył słusznie, że Licencja NiE jest na obszar, a na sposób nadawania…

Czyli nawet jeśli by z Satelity była wiązka GeoLokująca,

to Handlarze Kontentem i tak by chcieli opłaty osobnej za nadawanie z Satelity i osobnej za nadawanie z Wierzy Naziemnej,

nawet jeśliby obszar nadawania byłby w 100% taki sam…

 

No, ale można takie zapędy Handlarzy Kontentem ukrócić Targując się Lepiej…

i z pewnością Nie wyszłoby to drożej…

To jak Widzę Wielmożny Pan  Bartosz równie rzadko korzysta z Serwisów TVP co ja z polskojęzycznych mediów…

Generalnie chodziło mi o blokadę w Serwisie TVP Stream dla Niektórych, jednak zauważalnie wielu programów z kanału:
→ TVP Polonia← nadawanym w właśnie w obrębie Serwisu →TVP Stream←.

KLiknij i sprawdź sobie: ↑

 

Tak prawdę mówiąc, rzadko co jest sensownego do obejrzenia w TVP Stream poza TVP Polonią Niby dostępną cały Czas,

ale jak się już tą TVP Polonię ogląda w serwisie TVP Stream, to nawet Polskie Adresy IP są Bloknięte!

 

no Moim zdaniem jest to skandaliczne.
Ale NiE takie Skandale już w kraju były.

 

Mam wrażenie, że w Poważnym Państwie, czyli NiE jest to RP, ktoś by za taką umowę dostał zarzuty za niegospodarność…

ale W tym kraju NiE takie rzeczy są na głowie, by się serio o to pieklić.

Serio, NiE jestem za tym by w takim [beep]u Prawnym znanym z Serialu Kasta, emitowanym także na TVP Polonii.

o taką drobnostkę się dobierać serio do urzędników.

Na początek nagana do akt wpisana mogłaby w pełni wystarczyć.

 

 

Kanały TVP1 HD i TVP2 HD są natomiast w serwisie TVP Stream tylko od czasu do czasu,

np w trakcie Panoramy, Lub Wiadomości.

 

a TVP Polonia, udaje, że jest cały Czas: 24h, bo bardzo często się włącza klikając:

i jest napisane, że NiE ma umów na ten Region:

Czyli Brak umów na Polskę!

 

a Te 2mld ZŁ dla TVP to z moich - być może naszych podatków było, jeśli też czasem odwiedzacie Polskę i na VAT się nadziewacie!

 

Spoiler

i jak Tu NiE mówić, że Boldowanie, Wytłuszczanie, jest niektórym Ludziom niezbędne dla zrozumienia tekstu,

bo normalnie czytają te 1000str/h Tekstu wysoce ustandaryzowanego i Lania Wody…

i to takiego tekstu co to nawet NiE da rady rzucić wyzwaniu myśleniu, ani doinformować człowieka, o czym by już nie wiedział)

a tylko przecinek, inna gramatyka,

i buum zrozumienie całego przeczytanego tekstu wykoleja się i idzie w buraki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty zawsze powiększasz litery :) Konkurencyjne forum jest pełne takich super kolorowych Twoich wpisów z różną wielkością liter :)

Przede wszystkim należy zacząć od tego że TVP Polonia nawet na terytorium Polski nie jest dostępna całodobowo w TVP Stream w HbbTV. Są przerwy w emisji.

To nie jest kwestia blokowania IP, tylko nie emitowania wszystkich materiałów w sieci. Taka polityka telewizji.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o polskich mediach publicznych warto byłoby posługiwać się poprawną polszczyzną. Nawet, jeśli ma się rację. Jak zobaczyłem słowa rozpoczynane dużą literą co trzecie czy czwarte słowo, często w środku zdania (i nie chodzi o takie słowa, w przypadku których byłoby ku temu uzasadnienie, np. nazwy własne), to odechciało mi się czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nonGeoLoker

1. Piszesz tak chaotycznie, że ciężko jest zrozumieć o co Ci chodzi,

2. Jeśli piszesz post głównie o TVP Polonia, to taki post powinien być w wątku z TVP Polonia,

3. Wbrew remu co piszesz wiem, że TVP Polonia transmituje głównie programy własne (TVP) nadawane na tym kanale w serwisie TVP Stream,

4. Jest planowany (w końcu) nowy serwis streamingowy, który ma umożliwiać oglądanie większej ilości kanałów TVP i możliwość cofana transmisji nawet do kilku dni - pisałem o tym we wcześniejszych wpisach - więc możliwe, że wtedy będą nadawane w nich kanały bez żadnych przerw,

5. Nie pomyślałeś, że takie licencje mogły być zakupione za poprzedniej władzy? Więc twoje oburzenie nie było by zwrócone na obecną władzę, tylko na poprzednią.

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bartosz10 napisał:

@nonGeoLoker

Jest planowany (w końcu) nowy serwis streamingowy, który ma umożliwiać oglądanie większej ilości kanałów TVP i możliwość cofana transmisji nawet do kilku dni - pisałem o tym we wcześniejszych wpisach - więc możliwe, że wtedy będą nadawane w nich kanały bez żadnych przerw

 

Niewykluczone.

Może streamy będą szyfrowane DRMem tak jak na innych portalach i wprowadzi się system oparty na kontach użytkownika i to wszystko umożliwi odtwarzanie wszystkich kanałów wraz z licencjonowanymi pozycjami programowymi.

Boję się tylko że wplątają do tego kwestię opłacania lub nie abonamentu RTV i może jeszcze jak ktoś zacznie korzystać z portalu a nie płaci abo to potem będzie wpadała kontrola do domu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby aż tak było zabezpieczone. Klon tej usługi ma być w HbbTV. Tutaj są nieco bardziej ograniczone możliwości, a już na pewno co do zakładania kont ;)

Chyba że wersja HbbTV będzie okrojona z pewnych funkcjonalności.
Pewien przykład jest w usłudze HbbTV Polsatu i odpowiedniku tej samej usługi w apce Android TV np.

W tej drugiej są dwa kanały na żywo i wybrane transmisje Live.
W HbbTV tego nie ma, jest tylko VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michael112 napisał:

Boję się tylko że wplątają do tego kwestię opłacania lub nie abonamentu RTV i może jeszcze jak ktoś zacznie korzystać z portalu a nie płaci abo to potem będzie wpadała kontrola do domu. :D

Jeśli chodzi o abonament, to wg mnie może to tylko działać tak jak jest teraz - płacisz za abonament to masz dostęp do wszystkich materiałów - nie płacisz, to masz dostęp do części materiałów, a za resztę trzeba zapłacić

Czyli np. podstawowe kanały są za darmo (np. TVP1, TVP2, TVP3, TVP SPORT, TVP Info), a reszta jest odpłatna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ten TVP Stream, dzisiaj nad ranem koło 4:00 obejrzałem sobie tak dla testu ostatni odcinek ":Stawiam na Tolka Banana" 7/7 odc. Tolek i film "Komornik". Dostęp ograniczał się w zasadzie tylko do obejrzenia przed serialem trzech reklam (tych samych - sieci meblowej z panią Małgorzatą Sochą i "teściową"). Z tego co pamiętam, przed "Tolkiem" jeden raz a przed "Komornikiem" z panem Chyrą dwa razy z rzędu tej samej reklamy (jedna trwa w sumie 30 sekund) W sumie 1,5 minut reklam na dwa materiały filmowe a jest naprawdę w czym wybierać: filmy, seriale, bajki, sport, teatr, dokumenty. etc. Lepsze to niz tradycyjna TV. 🙂🙃🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklam jest czasem mniej, czasem więcej. Może to wynika z popularności materiału. Do jakichś starych polskich seriali czy filmów raczej dają mało, też to zauważyłem. Ale już jak chce się obejrzeć powtórkę odcinka, który premierowo był w tym tygodniu w tv to już tych reklam więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2021 o 10:24, dvbtowiec napisał:

Klon tej usługi ma być w HbbTV. Tutaj są nieco bardziej ograniczone możliwości, a już na pewno co do zakładania kont ;)

Przykład usługi Sat.tv, czyli parowania usługi pomiędzy kontem Sat.tv, zarejestrowanym na komputerze lub smartfonie, a HbbTV towarzyszącego kanałowi Sat.tv dostępnym FTA na Hot Birdzie, przy użyciu ważnego przez kilka minut kodu, pokazuje, że i w HbbTV da się wymusić zakładanie konta przez użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...