Skocz do zawartości

TVP Stream


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Bartosz10 Na MUX-5/hbbtv jest ta opcja, przynajmniej w Krakowie nie wiem jak w innych lokalizacjach. Nie TVP VOD, tylko właśnie na telewizorze wyświetla się jako kanał "TVP Stream".

BTW: Ciekawy jestem dlaczego kanał "Wydarzenia24" nadal jest wyświetlany jako "Polsat News HD HEVC"? Sorry za lekki off-top.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Już działa na kanałach z MUX3 i MUX5. 

Nie zostało przełączone jeszcze w MUX8 na odrębnym kanale TVP Go. 

 

Można oglądać bieżącą audycję od początku, wybrać wcześniejsze do oglądania do 7 dni, wyświetlić info o audycji, EPG. Jest też wyszukiwarka audycji. 

Trochę jest błędów zwłaszcza w przewijaniu momentu od którego chce się obejrzeć. 

 

Jest też opcja logowania do konta. 

 

Z nowości chyba tyle. 

 

Lista kanałów online z odtwarzaniem do 7 dni:  TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kobieta, TVP Sport, TVP ABC, TVP Dokument, TVP Polonia, TVP Rozrywka.

 

Nie wszystkie audycje można odtwarzać wstecz. Wyświetla się komunikat o ograniczeniach licencyjnych. 

 

Przy zmianie kanału na MUX od razu wyświetla się podpowiedź dla nadawanej audycji oglądania od początku. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daniel103108to zależy jeszcze jak wyglądała ta aplikacja na stronie głównej - tak(obecna/stara wersja):

TVP-GO-test-2022.jpg

Czy tak (nowa wersja):

TVP-Go-catch-up-TV-2022.jpgBo w starej wersji była integracja z TVP VOD, a jak jest w nowej wersji to nie wiem

 

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, aplikację można sobie podejrzeć z poziomu przeglądarki. Link: https://hbb-prod.tvp.pl/apps/manager/hub/?categoryId=1649941&name_channel=TVP1_HD

 

Tyle, że mi działa tylko VOD, a przy kanałach na żywo, że nie można odtworzyć materiału, czyli tak jak miałem na tunerze Octagon SF8008 w starej wersji (nowa nie chce mi się włączyć wcale).

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że można z przeglądarki :)

Aby odtwarzać kanały na żywo przeglądarka musiałaby posiadać możliwości odtwarzania kodeków do strumieniowania na żywo wykorzystywanych w HbbTV.

Tego nie posiada żadna wtyczka nawet do HbbTV, bo są bydowane w oparciu w o HbbTV 1.0, a kodeki są wykorzystywane chyba od 1.5 minimum.

 

W nowej wersji też jest VOD wyglądające podobnie jak na starej. Po otwarciu nowej trzeba nacisnąć niebieski przycisk na pilocie, lub klawisz "b" w przeglądarce w linku, który podał @pavl6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodeków tam żadnych wymyślnych nie ma, zwykłe H264/MPEG-4.

Kwestia identyfikacji (useragent) tunerów/telewizorów - zamiast Chroma czy Firefoxa jak w przeglądarce potrzebne jest coś w rodzaju "HbbTV/1.1.1 (;Samsung;SmartTV2013;T-FXPDEUC-1102.2;;) WebKit" ;)

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze znalazłem w tym HBB TVP GO taką podstronę jak testy diagnostyczne. Można sobie posprawdzać, który rodzaj wideo działa, który nie. Mi działa "VOD MP4 3", "VOD MP4 6" i "VOD MP4 9", a pozostałe, tj. "VOD MPEG-DASH", "LIVE MPEG-DASH 1", "LIVE HLS 1", "LIVE MPEG-DASH 2" i "LIVE HLS 2" nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo one są do odtwarzania strumieni na żywo.

Z tymi na żywo nie każdy telewizor sobie nawet dobrze radzi.

LIVE MPEG-DASH 1 - chyba wykorzystuje TVP Historia 2, TVP Kultura 2, TVP Word.

Te które są z możliwością cofnięcia chyba wykorzystyją inne kodeki. Kanały regionalne, także są obsługiwane przez inny chyba LIVE HLS 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bgmnt napisał:
 
 

Kodeków tam żadnych wymyślnych nie ma, zwykłe H264/MPEG-4.

Kwestia identyfikacji (useragent) tunerów/telewizorów - zamiast Chroma czy Firefoxa jak w przeglądarce potrzebne jest coś w rodzaju "HbbTV/1.1.1 (;Samsung;SmartTV2013;T-FXPDEUC-1102.2;;) WebKit" ;)

Z ciekawości zmieniłem identyfikację przeglądarki Firefox na ten przykład, co podałeś, to mi wszystko przestało się chcieć odtwarzać :D. Ciekawe, czy rzeczywiście dałoby radę zmienić identyfikację w tunerze/telewizorze/przeglądarce/programie (DVBViewer ma wtyczkę HBB TV, ale TVP GO nie chce się włączyć) na taką, dzięki której by wszystko działało poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...