Skocz do zawartości

Power TV


RETROJAM500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Marudzić może nie, ale należy na to zwracać uwagę.

Nie rozumiem postępowania działów programmingu tych sieci kablowych, dlatego moje zdziwienie i o to pytam.

Dlaczego programy typu TVS HD, Stopklatka HD czy nowo powstający TV PULS HD mogą być dostępne od najtańszych pakietów tv cyfrowej VECTRA a np. Power TV HD już nie? Przecież wymienione kanały dostają światłowodem, a wersje SD tych programów są ogólnie dostępne dla wszystkich bezpłatnie (obojętnie czy DVB-S/S2 czy DVB-T).

A propos, chciałbym tylko wiedzieć czy te HD w Power TV to jest prawdziwe HD, czy większość jest jedynie przeskalowana z SD do HD? To tak gwoli tych, którzy chcieliby ewentualnie zmienić pakiet na wyższy, ze względu na chęć posiadania dostępu do programu Power TV HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja SD w kablówkach biorących sygnał Power TV światłowodem też wygląda 2x lepiej, niż z satelity ;)

Pamiętajcie, że na satelicie jakość jest zmienna, bo bitrate jest VBR. Raz to wypada lepiej, a raz gorzej. Z kolei w kablówkach światłowodem jest zawsze mocny bitrate CBR (4Mbit SD) oraz HD (8 albo 12Mbit, w zależności od kablówki i źródła sygnału Power TV HD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że kablówka dostaje światełkiem bitrate 4M dla SD i 8-12 dla HD nie znaczy że tyle samo wpuszcza do sieci.Równie dobrze w ramach "upychania" mogą zjechać z bitrate jak na satce.;)

 

Ale wierzę że wersja HD mimo upscalu może lepiej wyglądać od SD bo miałem okazję zobaczyć Starsa w MM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukasz1122a

Dzięki za miłą opinię! Cieszymy się, że Power TV HD ma dobrą jakość w sieci Vectra :)

 

@Paweł

Nie mamy już niestety żadnego wpływu na to, co z sygnałem robią dalej sieci kablowe. W dużej jednak mierze podają go 1:1 bez żadnej rekompresji, bo stworzyliśmy sygnały światłowodowe idealnie pasujące do DVB-C.

Jeszcze jedno: Power TV HD to nie jest żaden upscal, tylko natywny kanał HD. Właściwie to Power TV w wersji SD jest downscale'owane z HD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yakuzzi

Od 2 lat zabiegamy o dystrybucję kanałów Power TV oraz Adventure HD w sieci Multimedia. To tanga jednak trzeba dwojga.

 

@Peteorwnys

Zmiany w ramówce może będą, ale dopiero od października. Wakacje nie były dla nas miarodajne, bo ludzie jeździli na wakacje. We wrześniu każdy wróci do domu przed telewizor i zagłosuje pilotem na ulubione pozycje programowe w Power TV, a my wyciągniemy z tego wnioski. Dopiero wczoraj weszliśmy do sieci Vectra i to też jest dla nas kolejna baza danych na temat zachowań widowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Peteorwnys

Zmiany w ramówce może będą, ale dopiero od października. [...]We wrześniu każdy wróci do domu przed telewizor i zagłosuje pilotem na ulubione pozycje programowe w Power TV, a my wyciągniemy z tego wnioski. Dopiero wczoraj weszliśmy do sieci Vectra i to też jest dla nas kolejna baza danych na temat zachowań widowni.

Ok, mam nadzieję, że w UPC i na Horizonie będę mógł was jak najszybciej zobaczyć bo nigdy Was jeszcze nie oglądałem i chciałbym Was wtedy porównać ze Starsem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...