Skocz do zawartości

FOX Sports


SatExpert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najbardziej jest miejsce na kolejne kanały sportowe w Polsce. Wystarczy popatrzeć w wykazy jak wiele imprez, meczów czy turniejów nie jest u nas transmitowanych. Tylko trzeba byłoby robić kampanie promujące sport (oglądanie a nie [beep]oły ze zdrowym trybem życia), żeby chociaż część widzów odciągnąć od programów typu "dlaczego ja" na rzecz sportu. A i dobrze jak jest większa konkurencja, każdy wtedy szuka rozwoju, a nie zadowala się stagnacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co po jeszcze rozdrabiać rynek praw? Kolejny kanał sportowy nie jest potrzebny.

 

Sporty z USA muszą gdzieś powędrować.

 

Już to widzę oczami wyobraźni.

Najlepsza oferta piłkarska w nc+, a w FOX Sports? W przyszłości: NBA, NHL, NFL, MLB, MLS, NASCAR...

 

A tak już zupełnie poważnie to myślę, że FOX Sports powinien rzucić rękawicę canal plusom i innym polsatom. Niech kupią jakąś topową piłkarską ligę zagraniczną np. Bundesligę lub Serie A. Mają już Euroligę, niech dodadzą jeszcze kilka wspomnianych sportów z USA i żyć nie umierać. Oferta jak się patrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co po jeszcze rozdrabiać rynek praw? Kolejny kanał sportowy nie jest potrzebny.

Jeżeli nabędzie prawa, które obecnie są w posiadaniu jednej z platform satelitarnych na wyłączność i będzie powszechnie dostępny, czyli znajdzie się w ofercie nc+ i CP, to taki kanał raczej będzie z korzyścią dla widzów/kibiców. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to, jeżeli to.... To są gdybania jak w przypadku powstania nSport.... Mieli zmiesc wszystkich.... A wiemy dobrze że tak naprawdę w latach 2008-2011 Sportklub miał więcej to zaoferowania....

Albo PSN miał być kanałem niczym Sky Sports News, jest dnem....

 

Z całym szacunkiem ale porównywanie takich :censored: [beep]nek jak Sport Klub i nSport do FOX Sports to zakrawa na kpinę.

 

Tak wiem. *Napisałem niegrzecznie, ale tak właśnie kanały pokroju nSportu czy Sport Klubu wyglądają na tle FOX Sports.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Fox Sports wejdzie i wyłoży na prawa setki milionów dolarów :lol: Ogarnijcie się trochę.

Jak FIC traktuje nasz rynek widać choćby na przykładzie kanałów Fox. Pomimo, że są to najlepsze na naszym rynku kanały serialowe, to jednak sporo im brakuje, do portugalskich wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Fox Sports wejdzie i wyłoży na prawa setki milionów dolarów :lol: Ogarnijcie się trochę.

 

Nie twierdzę, że FOX Sports wejdzie na nasz rynek i z marszu będzie przepłacał - kupując wszystko co najlepsze, ale też nie wydaje mi się, że zrobi taką prowizorkę jaką uczyniły ludziska ze Sport Klubu czy nSportu. Skoro zdecydowali się wejść na nasz rynek z brandem kojarzącym się raczej tylko i wyłącznie z jakością, ekskluzywnością itp. (pokażcie mi kraj gdzie FOX Sports kojarzony jest z szitem a'la polski oddział Sport Klubu?) to raczej nie po to żeby na starcie obrzydzić Polakom swą markę. Oni mają mnóstwo programów własnych, archiwów - niech chociażby to wrzucą w porach porannych oraz wczesno popołudniowych i już będzie to jakoś wyglądało na początek. Do tego transmisje na żywo z Euroligi i innych dyscyplin. Na razie są oni w trochę patowej sytuacji, bo jeśli chcą zapolować na te lepsze prawa będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Wiadome, że nie mogą stawać do każdego przetargu jaki im się napatoczy. Fajnie jakby obrali sobie konkretną drogę rozwoju, zaczęli stawiać na konkretne dyscypliny, rozgrywki (ale też w przyszłości nie zamykali się na inne dyscypliny), wyrobili sobie pewną markę w naszym kraju. Chociażby taką markę jaką mają ich dotychczasowe kanały działające na naszym rynku. Co jak co, ale np. FOX bardzo sobie chwalę.

 

Najważniejsze żeby ramówka przemawiała do telewidza. Oczywiście każdy chciałby żeby codziennie w prime timie była jakaś transmisja live, ale tak się raczej nie da :> a skoro się nie da to niech chociaż zakupią jakieś interesujące magazyny, programy, filmy dokumentalne nieznane dotychczas w Polsce, a potem ruszają w bój po te "lepsze" prawa ;)

 

Tylko pamiętaj że gdy nSport powstawał, miał zmieść wszystkich na rynku....

 

Jakie szły za tym przesłanki? Przecież to było zwykłe pszcze gadanie megalomanów i pijarowców z dawnej nki. Nic się za tym nie kryło. Kupili LM i się tym zadowolili.

 

nSport to był kanał HD, który uaktywniał się tylko w trakcie LM. Poza wieczorami z Ligą Mistrzów zasłynął właściwie tylko z powtórek. Oczywiście dokupywał też w śladowych ilościach inne prawa, ale poza Pucharem Polski, sublicencją na transmisje z IO i bodajże meczami o Puchar Davisa (?) ta ich oferta była bardzo uboga. Wyłączając serwisy informacyjne to nSport był kanałem powtórkowym, bazującym na programach własnych i wspomnianych retransmisjach z meczów LM. Teraz wygląda to zdecydowanie lepiej.

 

Gdy powstawał Polsat Futbol polsatowicze i solorzożercy też mieli ambitne plany, którymi mamili biednych, bezbronnych i naiwnych zjadaczy chleba takich jak ja :lol2: a skończyło się jak zwykle, czyli na LE i powtórkach meczów Premier League z kilkudniowym opóźnieniem :?

 

Nie chciałbym żeby tak wyglądał FOX Sports. Sport Klub, nSport czy właśnie Polsat Futbol to kanały tworzone bez pomysłu, bez inwencji, z brakiem wyczucia i jakiejkolwiek kreatywności. Robione po amatorsku przez amatorów. Niczym jakiś kanał FTA typu Polonia 1 bazująca na jednym filmie lub serialu.

 

Amator A powiedział Amatorowi B: - Kupiłem prawa do Ligi Mistrzów, otwieramy kanał sportowy!. Na to Amator B: - A co w nim będzie? Amator A: Liga Mistrzów! Amator B: Co jeszcze? Amator A: - Ta sama Liga Mistrzów, ale w HD! Amator B: - I co jeszcze? Amator A: - Będziemy pokazywali Ligę Mistrzów w formie transmisji i retransmisji! Damy dłuższe studio meczowe! Amator B: - Super, a co potem? Amator A: - W przyszłości zrobimy multiligę Ligi Mistrzów. Na razie niech cieszą się możliwością wyboru meczu i meczami wtorkowymi na wyłączność! Amator B: Kto będzie komentował? Amator A: - Na Szpaka i Borka kasy zabrakło, bo wszystko wydałem na LM, ale wynalazłem komentatorów lepszych, na miarę naszej stacji! Amator B - Jak to nie masz już kasy? To co będziemy transmitować poza Ligą Mistrzów? Amator A - Gwiżdżę na to... ja kupiłem Ligę Mistrzów, a ty główkuj jak wykorzystamy jej potencjał. Skombinuj ogarniętego montażystę i do roboty. Masz zapchać ramówkę żeby wyglądało to na kanał sportowy Amator B: - A co potem zrobimy Móżdżku? Amator A: Wiesz co Pinky? Będziemy opanowywać Świat! Niech Świat wie jak się robi telewizje w Polsce HA!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wątku Polsatu zapytałem, czy oglądacie właśnie FOX SPORT. Admin wyrzucił pytanie do kosza. Dowcip polegał na tym, że na jednym z kanałów sportowych Polsatu była, w tym czasie, transmisja z meczu futbolu amerykańskiego z logo FOX :) Tak więc kto wie, może FOX Sport trafi szybko do Polsatu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Fox Sports wejdzie i wyłoży na prawa setki milionów dolarów :lol: Ogarnijcie się trochę.

 

Nie twierdzę, że FOX Sports wejdzie na nasz rynek i z marszu będzie przepłacał - kupując wszystko co najlepsze, ale też nie wydaje mi się, że zrobi taką prowizorkę jaką uczyniły ludziska ze Sport Klubu czy nSportu.

Za prowizorkę w wykonaniu Sportklubu uważasz zakup praw do Bundesligi, siatkarskiej Serie A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Fox Sports wejdzie i wyłoży na prawa setki milionów dolarów :lol: Ogarnijcie się trochę.

 

Nie twierdzę, że FOX Sports wejdzie na nasz rynek i z marszu będzie przepłacał - kupując wszystko co najlepsze, ale też nie wydaje mi się, że zrobi taką prowizorkę jaką uczyniły ludziska ze Sport Klubu czy nSportu.

Za prowizorkę w wykonaniu Sportklubu uważasz zakup praw do Bundesligi, siatkarskiej Serie A?

 

Nie chodzi mi tyle o prawa co o ramówkę, całą otoczkę kanału. Piję do tego, że niektóre stacje kupują pojedyncze bardzo dobre prawa i uzupełniają je szrotem. Gdzie dziś jest Sport Klub? W czarnej :censored: bo odwalał prowizorkę, był prowizorką i skończył jak prowizorka. Minęło już tyle lat od jego uruchomienia, a oni nadal nie poprawili obrazu na satelicie :lol2:

 

Myślisz, że siatkarska Serie A była pożądana przez dwóch, trzech najważniejszych graczy na rynku tj. C+, Polsat i Eurosport? Czasem mam nieodparte wrażenie, że owe kanały nie miały już miejsca w swoich ramówkach i po prostu odpuściły, nie były zainteresowane z czego skrzętnie skorzystał Sport Klub.

 

Wracając do Bundesligi to nie była ona wtedy zbyt popularną ligą patrząc przez pryzmat ostatnich sezonów z trójką z Dortmundu w tle. Polsat się o nią nie zabijał, Canal+ wiecznie pomijał. W latach kiedy transmitowana była na Sport Klubie nie była aż tak ciekawa z perspektywy polskiego kibica. Ebi Smolarek był wtedy na topie, ale jego klub dołował, Kuba dopiero raczkował, Krzynówek powoli kończył, Wichniarek strzelał średnio po 10 goli na sezon dla słabeusza/średniaka z Bielefeld. Borussia grała jedno wielkie :censored: Bayern dopiero aspirował do miana klubu, który w dalszej perspektywie zawalczy o triumf w LM. Był to okres kiedy po mistrzostwo sięgały Stuttgart i Wolfsburg.

 

Co do samych transmisji to komentarz na Sport Klubie prawie zawsze był do :censored: Kto tam wtedy wiódł prym? Chyba tylko Janisz. Obrazu w HD nie było, a wręcz przeciwnie. Nie wiem jak Wy, ale ja nie wspominam dobrze Bundesligi w Sport Klubie.

 

Sport Klub niedługo będzie świętował ósmą rocznicę otwarcia kanału i iloma ciekawymi prawami mógł się pochwalić przez te wszystkie lata?

Powiecie, że liga argentyńska i brazylijska, ale z racji tragicznego obrazu to była jedna wielka prowizorka. Zamiast frajdy przyzwyczajeni do HD nk-owicze mieli pikselozę.

 

Kto ogląda ligę belgijską w weekendy? A kto ogląda ligę belgijską w formie retransmisji? Tłuuuumy, no właśnie. To tak samo jak z ligą ukraińską w sportowych kanałach Polsatu.

 

Championship

FA Cup

DTM

NASCAR

Liga ACB

MotoGP

teraz jeszcze liga hiszpańska w piłkę ręczną

+ jakiś tenis

z tych "lepszych" praw

 

To i tak bardzo mało i mało atrakcyjnie jak na 7 lat jako takiej wegetacji. Chyba się zgodzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat fakt,że Polsat odpuścił Bundesligę był wielkim błędem tej platformy. Zresztą tak jawne przechylenie w stronę siatkówki i porzucenie kibiców piłki uważam za błąd. Wbrew temu co mówi Polsat piłka nożna jest sportem nr 1 i to daleko przed innymi dyscyplinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...