Skocz do zawartości

nc+ MIX


jimmyboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem posiadaczem TV LG 42LA660S i mam do Was dwa pytania:

1) czy mój TV będzie obsługiwał moduł CAM?

2) jakie są minusy oferty nc+ mix?

3) czy po miesiącu korzystania z oferty nc+ mix z modułem cam, mogę podpisać umowę na rok korzystając ze zwykłej oferty abonamentowej i korzystać tylko z modułu cam?

4) korzystając z modułu cam mam możliwość wykupić usługę hbo go?

 

 

Czytałem parę stron wstecz i przeczytałem tylko o minusie z szyfrowaniem nagrywania, ale nagrywanie raczej nie jest mi bardzo potrzebne.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa nagrywania na własnym dekoderze, gdy korzysta się z Mixxa z modułem nc+?

 

Czy nagrania są szyfrowane?

Ja miałem taki sam moduł jak nc+ mix tylko że z ofertą TNK HD i ..

nagrania nie były szyfrowane i można było je przegrać na dysk w komputerze albo odtworzyć na innym sprzęcie....

 

Poza tym czy są szyfrowane czy nie nagrania to zależy od dekodera z którym współpracuje moduł.

 

Czy ktoś potwierdzi nieszyfrowanie zapisu na aktualnie rozprowadzanych modułach do NC+ MIX? Oczywiście na tunerze który nie szyfruje sam z siebie (Ariva 210 combo).

Witam, ja używam modułu ncam hd z ofertą nc+ mix i potwierdzam że nagrania są nieszyfrowane oczywiście pod warunkiem że odbiornik satelitarny nie posiada takiej funkcji szyfrowania i ona jest ewentualnie wyłączona. Pozatym warto jeszcze wiedzieć że te moduły zresztą jak i znakomita większość na rynku są jedno strumieniowe i nie oferują w tym samym czasie np. nagrywania kanału z jednego tp. a oglądania kanału z innego nawet jeśli odbiornik jest dwugłowicowy to ta funkcja nie zadziała.

Owszem można nagrywać jeden program a oglądać drugi ale wtedy trzeba w odbiorniku wyłączyć opcje nagrywania rozkodowanych programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć, że Ariva 250 Combo nie szyfrowała nagrań dekodowanych przez nCam-a (w ofercie TNK HD, w tym na pewno nPremium swego czasu i chyba oba Canal+ Family po marcu). Za to nagrania z teleTOON+ (SD) dekodowane przez kartę Cyfra+ na kartę w tej samej Arivie były szyfrowane.

Z tego co wyczytałem to A250 ma nowszy procesor i z definicji koduje programy do których dostęp jest przez CA. W innym wątku ktoś pisał nie koduje programów z kart CI o ile sama karta tego nie wymusza. Podawał przykład karty z CP która nie szyfruje. Z tego co piszecie wynika, że także CI z nc+ nie szyfrują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł nc+ w każdej ofercie mix, tnk itp. działa w trybie legacy czy niepełne CI+.

Na arivie z procesorem ali m3606 szyfrowane będą nagrania ktore dekodowane są z karty w czytniku arivy 102e,150,152,250,252. Nie szyfrowane nagrania będą ktore dekodowane są z wykorzystaniem modułu umieszczonego w wejsciu CAM - czyli w arivie 202e,250,252.

 

Starsze arivy 100,200,210,220 są na procesorze ali m3602 ktory nie szyfruje nagran obojętnie czy z karty czy modułu.

 

Oczywiscie sam moduł nie może miec włączonej opcji szyfrowania nagran. Na dzien dzisiejszy moduł nc+, cyfry, polsatu nie ma włączonej takiej opcji. Nowy moduł Polsatu to też już CI+ lecz tak samo jak moduł nc+ działa w trybie legacy. Działa w takim trybie dla zgodnosci z dekoderami ktore nie obsługują trybu CI+ a tylko sam CI. Jedna aktualizacja softu modułu i moduł NC+, Polsatu można przełączyc w pełny tryb CI+ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotykacie w sprzedaży model BSLA? ja ciągle trafiam w sklepach na BZZB. :)

 

Euro AGD w Gdańsku Matarni miało sporo BSKA, ale tylko BZZB. Osowa - tylko BSKA, brak nrecordera. BSLA były swego czasu w Euro na Morenie. MM w Oliwie chyba tylko BXZB/BZZB.

 

W Łodzi w weekend: MM w Galerii Łódzkiej tylko BZZB, w Euro w Manufakturze chyba tylko BXZB.

 

Wniosek - chyba się kończą :( . Co biorąc pod uwagę ilość ofert z przerobionymi na E2 specjalnie nie dziwi, to już spora gałąź "przemysłu" wykreowana przez N-kę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inaczej by N musiała zapłacic za utylizację adb5800s lub sx bo to dekodery z przed dobrych 5 lat.

Tak dzięki temu dekodery sprzedadzą - zarobią - ilosc abonentow wzrosnie a i dekoder dostał drugie życie w sumie.

W Brzegu w Euro-agd-rtv kilkanascie sztuk adb 5800sx w wersji bsla leży i się kurzy ;) mniejsze miasto zbyt mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad przejściem z CP (bo żona nudzi o Calan+ a i ekstraklasę chcę oglądać+ do NC+ MIX z modułem CAM i w związku z tym kilka pytań:

 

1. W liście kanałów MIX znajduje się Cinemax, natomiast w ofertach nigdzie go nie ma. CHciałbym wziąć fuul pakiet na nieoznaczony okres. Więc jest czy nie ma?

2. Czy po instalacji trzeba samemu robić listę kanałów (jak w CP) czy jest ona z góry dana przez moduł? Wolałbym to drugie rozwiązanie, bo kompilowanie listy z 2000 znalezionych kanałów to koszmar.

3. Jak przebiega sama instalacja, niestety NC nie daje żadnej instrukcji poza wzmianką w gwarancji

4. Czy działą to lepiej czy gorzej w CP (CP po włączeniu dość długo szuka praw, autoryzuje się, zmiana kanałów też mogła by być wygodniejsza bo wszystko robię przez GUIDE - TV Samsung)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny cennik opcji dodatkowych w nc+mix :

 

HBO 25,00 zł

FilmBox 15,00 zł

Cinemax 15,00 zł

History HD 1,99 zł

Sundance HD 2,99 zł

Noc (dla dorosłych) 25,00 zł

Redlight HD (dla dorosłych) 15,00 zł

 

Moduł CAM nie ma wpływu na listę kanałów, to zależy do odbiornika TV :smile:

Instalacja i obsługa listy kanałów tak samo jak w przypadku modułu Polsatu :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny cennik opcji dodatkowych w nc+mix :

Instalacja i obsługa listy kanałów tak samo jak w przypadku modułu Polsatu :smile:

 

świetnie :cry: wyszukiwanie i kompilacja to koszmar - kanały NC są jakoś specjalnie oznaczone czy trzeba się domyślać który jest który?

 

W zależności od tv. Część telewizorów z tunerem sat ma opcję wyszukiwania i układania programów pod polskie platformy. Lista NC+ mix jest prawie taka sama jak lista C+ lub N.

Istnieje też możliwość w niektórych tv ułożenia listy w komputerze i wgrania ją do tv z pendriva podłączonego do usb tv - choć mało telewizorów ma taką opcję ale są.

 

W ostateczności zostaje ci przeskanowanie całego satelity Hotbird i ułożenia listy.

 

Chciało się mieć wygodę - tv i dekoder w jednym to trzeba trochę pocierpieć na początku :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że kanały SD pakietu multi są niedostępne dla modułów nCAM ? Taką dostałem wiadomość od NC+, bo nie mam dostępu do kanałów SD, tylko HD.

Sprawdziłem pozycje 266-271 na liście nc+ i faktycznie pojawia się komunikat "Brak dostepu (6)".

Czyli prawda. Trochę małym druczkiem to dodane do regulaminu, o ile tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przechodzę z kablówki na sat. Ponieważ nie mam pojęcia o sprzęcie, no i z gotówką średnio, proszę o podpowiedź, jaki wybrać sprzęt? Który lepszy, czym się różnią? Jest tego tyle, że się gubię, a nie chcę się naciąć na jakiś bezużyteczny sprzęt. Chyba że możecie podpowiedzieć coś innego.

Mam do wyboru:

http://allegro.pl/nowy-dekoder-nc-iti-3 ... 19511.html

http://allegro.pl/dekoder-hd-ultrabox-r ... 95521.html

http://allegro.pl/nc-mix-dekoder-z-nagr ... 36423.html

http://allegro.pl/nc-mix-na-karte-z-dek ... 55221.html

http://allegro.pl/prepaid-nc-mix-ultrab ... 18174.html

lub

http://ncplus.pl/oferta/nc-plus-mix

 

Dodam, że zależy mi na nagrywaniu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Wczoraj około 12:00 wypełniłem formularz przejścia z "TNK HD" (mam niedoładowany moduł "nCAM HD") na "NC+ MIX" na tej stronie https://ncplus.pl/sklep/promocje/mixuniverseplus/zamow?month12=True (wybrałem ostatecznie wariant umowy na czas nieokreślony za 59 złotych miesięcznie) i chciałbym zapytać tych, którzy już robili taką operację ile się czeka mniej więcej na e-mail z potwierdzeniem zawarcia umowy i czy oni w tym mailu podają też numer konta do wpłat i podają od kiedy do kiedy jest okres rozliczeniowy???

 

W ogóle trochę się zdziwiłem, bo byłem pewny, że po wypełnieniu formularza przyjdzie jakiś e-mail z potwierdzeniem jego wypełnienia, a nic takiego nie dostałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]ile się czeka mniej więcej na e-mail z potwierdzeniem zawarcia umowy i czy oni w tym mailu podają też numer konta do wpłat i podają od kiedy do kiedy jest okres rozliczeniowy???

No i na 95% nie dostaniesz. Mają chyba jakiś błąd w migracjach online. Dzwoń lub traf na czat na stronie NC+ Umowę dostaniesz po krótkim czasie.

Radzę migrować 2-ego. Cały luty nie będziesz płacił.

Na Ncam dostaniesz wiadomość z nr. konta do wpłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...