Skocz do zawartości

nc+ MIX


jimmyboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy gdzie. W EuroAGD w Gdańsku-Osowie były chyba same BSKA. MediaMarkt na Matarni miał jeszcze parę dni temu sporo BSLA w koszu na RTV. BSKA na 90% też były.

 

Jak już pisałem, NC+ utworzyło całkiem nową gałąź usług - przerabianie deków. Na znanym portalu aukcyjnym jest tego zatrzęsienie. Cenę 170 zeta za przerobiony na Enigmę rozumiem. Ale nie rozumiem jeleni rzucających się na już użyte (po promocyjnym miesiącu) nieprzerobione BSLA w cenie wyższej niż sklepowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Ale nie rozumiem jeleni rzucających się na już użyte (po promocyjnym miesiącu) nieprzerobione BSLA w cenie wyższej niż sklepowa...

 

Zrozum tu nie chodzi o tuner. Tuner można spokojnie odstawić na półkę, nie on ma wartość w tym przypadku. To karta ma wielką wartość akurat w takim zestawie. Nawet większą niż karta NagraMA.

 

 

Dlatego jedynym i sensownym korzystaniem z NC+Mix to własny dekoder z modułem CI.

 

Najmniej sensowna opcja.

Po kiego grzyba mi moduł CI+ który w niewielu tunerach będzie działał i na dodatek moduł który nie pozwoli mi na nagrywanie treści?

Pomijam mizerność oprogramowania tunerów z CI+ ile lat można nadal tkwić mentalnie w początku lat 90-tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie rozumiem jeleni rzucających się na już użyte (po promocyjnym miesiącu) nieprzerobione BSLA w cenie wyższej niż sklepowa...

 

Zrozum tu nie chodzi o tuner. Tuner można spokojnie odstawić na półkę, nie on ma wartość w tym przypadku. To karta ma wielką wartość akurat w takim zestawie. Nawet większą niż karta NagraMA.

 

Rozumiem twoje rozumowanie :smile:. Ale nie rozumiem, że ktoś kupuje "wykorzystany" dekoder drożej, niż można nabyć analogiczny, "nieużywany", z pełnym rokiem gwarancji, dekoder w sklepie. Dodatkowo w takim wypadku bardziej się opłaca brać BSKA niż BSLA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie rozumiem jeleni rzucających się na już użyte (po promocyjnym miesiącu) nieprzerobione BSLA w cenie wyższej niż sklepowa...

 

Zrozum tu nie chodzi o tuner. Tuner można spokojnie odstawić na półkę, nie on ma wartość w tym przypadku. To karta ma wielką wartość akurat w takim zestawie. Nawet większą niż karta NagraMA.

 

 

Dlatego jedynym i sensownym korzystaniem z NC+Mix to własny dekoder z modułem CI.

 

Najmniej sensowna opcja.

Po kiego grzyba mi moduł CI+ który w niewielu tunerach będzie działał i na dodatek moduł który nie pozwoli mi na nagrywanie treści?

Pomijam mizerność oprogramowania tunerów z CI+ ile lat można nadal tkwić mentalnie w początku lat 90-tych.

 

To chyba zdarzyl sie u mnie cud bo mam ci w tv i nagrywam programy kodowane, odtwarzam je takze pomimo skonczenia subskrypcji np. na paczke c+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ale nie rozumiem jeleni rzucających się na już użyte (po promocyjnym miesiącu) nieprzerobione BSLA w cenie wyższej niż sklepowa...
Często ludzie ze wsi umieją przerobić dekoder, ale jak zamówią ze sklepu, to nie wiedzą jaki dostaną. Kupując na Alle... zużyty po promocji wiedzą, co biorą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To chyba zdarzyl sie u mnie cud bo mam ci w tv i nagrywam programy kodowane, odtwarzam je takze pomimo skonczenia subskrypcji np. na paczke c+.

 

A próbowałeś odtworzyć na innym urządzeniu? Bo jak to zaszyfrowane czyli na innym odtworzyć się nie da to ja dziękuję za takie "nagranie". Pada tuner, moduł, w pobliżu trafia piorun i bezpowrotnie tracę nagranie. ni epomoże backup pliku bo niestety na innym urządzeniu nie odtworzę.

Nagranie aby mógłbym je tak nazwać nie może szyfrowane i przywiązane do jakiegoś żelaztwa.

 

Kolejne przeciw modułom. Spójrzcie na przekazy EuroSportu. Czemu tylko kopii tego samego kanału? Ano bo te archaiczne moduły CAM CI i CI+ również nie potrafią sobie poradzić z wieloma ścieżkami audio. Dekodują kilka pierwszych w wisów z tablicy CAS - najczęściej 3 - 4 pierwsze pozycje z tejże tablicy.

 

Inna kwestia to znaczne ograniczenie na ilość dekodowanych strumieni. Nawet posiadając tuner tylko z jedna głowicą czasem nagrywam trzy rożne pozycje jednocześnie plus inna kanał mam mołżiwość oglądania. Wszystko kodowane. Życzę powodzenia z CI+ w TV w takim przypadku.

 

 

Rozumiem twoje rozumowanie :smile:. Ale nie rozumiem, że ktoś kupuje "wykorzystany" dekoder drożej, niż można nabyć analogiczny, "nieużywany", z pełnym rokiem gwarancji, dekoder w sklepie. Dodatkowo w takim wypadku bardziej się opłaca brać BSKA niż BSLA.

 

Nadal BSLA jest najtańszym tunerem PVR HD na rynku z sensownymi możliwościami, których niestety brak w Arivach i innych tego typu sprzętach (i nie chodzi o softcamy...).

Pomimo iż tam siedzie badziewny procesor STi to i tak te edycje enigmy są lepsze niż np. na IPBoxy. Po prostu efekt naszej specyfiki - opłaciło się staranniej zabrać za te tunery implementując tuxbox'a i enigmę 2. Mieć enigmę i nie chcieć mieć podwójnej głowicy i dysku....

Jest sporo tunerów z linuxem tylko jak co do czego przychodzi to okazuje się im szybciej się go jakiemuś [beep]owi opchnie tym lepiej. Samo hasło linux czy nawet enigma nie wystarcza niestety.

 

Natomiast nowsze nboxy mają już porządne chipsety BroadCOM'a co oznacza że potencjalnie można przenosić binaria z Dreamboxów HD.

 

Reasumując - BSLA jest lepsza opcja jak chcesz mieć pudło dla siebie. Bo BSKA (oraz BSLA) to wielka brzydka krowa jest....

Zaś karta sparowana z tymi tunerami jest wyjątkowo cenna.

 

Sklepy szczególnie wysyłkowe mogą wysłać Tobie inny tuner niż sobie zamówiłeś. Te sklepy sprzedaja zestaw NC+ MIX w określonej cenie z opcja PVR lub bez. Nie ma nigdzie zagwarantowane że masz od nich dostać BSKA/BSLA. Podstaw do reklamacji żadnych - bo dostałeś zestaw NC+ MIX zgodny ze specyfikacją w ofercie (a tam nie ma słowa o kontretnym typie tunera). W przypadku aukcji z Allegro z używanym BSKA/BSLA jeśli otrzymasz innego nboxa to masz prawo do zwrotu towaru i odzyskania kasy. Taka mała acz istotna różnica.

W markecie musisz mieć kogoś znajomego z pracowników który pozwoli Tobie otworzyć pudło i sprawdzić co rzeczywiście w nim jest.

 

 

Jak już pisałem, NC+ utworzyło całkiem nową gałąź usług - przerabianie deków.

 

Dzięki temu ITI ma extra przychody zamiast kosztownej utylizacji złomów zalegających w magazynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że na forum ncplus takie wpisy są "edytowane" pod hasłem "zachęcanie do omijania zabazpieczeń" ;). Ja bym to raczej nazwał "doprowadzenie do stanu używalności" ;).

 

I nadal nie rozumiem, czemu nie podjechać do sklepu. Chociaż dla niektórych, np. mieszkających za granicą, allegro może być rzeczywiście opcją i tańszą i wygodniejszą i jak opisałeś - bezpieczniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi od ponad roku działa bska - linux E2 - karta cyfry - drugi czytnik kart na usb do testowania kart. W srodku dysk 2,5 cala 750 GB podłączony na sata - karta wifi na usb. Działa to bezproblemowo.

 

W szafie leży karta n na kartę od tego dekodera i czeka w razie czego mogę przejsc na nc+ mix lub umowę jak mi się umowa z cyfrą skonczy. Mam jeszcze pakiet podstawowy z TP - Orange karta biała.

 

Miałem jeszcze białą kartę HD+ niemieckie z astry - i też działała z tym dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zdarzyl sie u mnie cud bo mam ci w tv i nagrywam programy kodowane, odtwarzam je takze pomimo skonczenia subskrypcji np. na paczke c+.

 

A próbowałeś odtworzyć na innym urządzeniu? Bo jak to zaszyfrowane czyli na innym odtworzyć się nie da to ja dziękuję za takie "nagranie". Pada tuner, moduł, w pobliżu trafia piorun i bezpowrotnie tracę nagranie. ni epomoże backup pliku bo niestety na innym urządzeniu nie odtworzę.

Nagranie aby mógłbym je tak nazwać nie może szyfrowane i przywiązane do jakiegoś żelaztwa.

 

Nie odtwarza się na innym urządzeniu, ale to ograniczenie TV LG - szyfruje dysk do nagrań. Moduł się w to nie miesza. Są w necie recepty jak odkodować te nagrania z LG, ale po co? Czy w TV nadawane jest coś unikalnego, czego w razie potrzeby nie można ściągnąć z sieci? Na NAS'ie i backupach to trzymam zasoby własne, których w necie nie ma i nigdy nie będzie (nie wierzę w chmury ;-)) ...

 

Kolejne przeciw modułom. Spójrzcie na przekazy EuroSportu. Czemu tylko kopii tego samego kanału? Ano bo te archaiczne moduły CAM CI i CI+ również nie potrafią sobie poradzić z wieloma ścieżkami audio. Dekodują kilka pierwszych w wisów z tablicy CAS - najczęściej 3 - 4 pierwsze pozycje z tejże tablicy.

 

Eurosportów mam kilkadziesiąt, tylko po co mi one? Po co dziesiątki wersji językowych?

 

Inna kwestia to znaczne ograniczenie na ilość dekodowanych strumieni. Nawet posiadając tuner tylko z jedna głowicą czasem nagrywam trzy rożne pozycje jednocześnie plus inna kanał mam mołżiwość oglądania. Wszystko kodowane. Życzę powodzenia z CI+ w TV w takim przypadku.

 

I znów odpowiem tak: to kwestia potrzeb. Ja rzadko znajduję w TV program warty obejrzenia, jeszcze rzadziej program wart nagrania. Miałem przez 1,5 m-ca paczkę C+ i HBO to sobie nagrałem ze 20-30 filmów do obejrzenia w przyszłości. Powtórek jest tyle, że bez problemu znajdowałem emisje w trakcie gdy nie korzystam z TV (noc, praca itd), programowałem nagranie i mam.

 

Bardziej zależy mi na wygodzie obsługi jednego urządzenia jednym pilotem niż boli mnie brak możliwości nagrywania wielu strumieni. Przez kilka lat miałem komputer multimedialny z kartą 2xdvb-s i 2xdv-t (4 tunery, 4 wejścia antenowe w jednej) bo dawała tyle możliwości dekodowania i nagrywania... nigdy z tego nie korzystałem. Wyleczyłem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

I nadal nie rozumiem, czemu nie podjechać do sklepu.

 

Bo sklep może nie chcieć otworzyć pudła i pokazania jaki naprawdę jest w środku tuner. Przy takiej ssawie na określone modele normą będą przekręty sprzedawców.

Sprzedawcy potrafią jeszcze nakłamać klientowi że to dokładnie to samo co ten, o który pyta nabywca. Oraz może świadomie sprzedać inny model zamiast BSKA/BSLA i co gorsze nie odkręcisz tej sprzedaży (bo nie masz podstaw prawnych). Sklep chce jak najwięcej wcisnąć, za wszelką cenę bo potem to stwierdzi to pan to odeśle do serwisu, nie mój problem.

 

Co innego kupujący "fachman" a co innego Kowalski. Temu drugiemu byle co wcisną, ba nawet przekonają ze ten droższy jest przecież lepszy , a potem okazuje się że został wrobiony.

Przodują w takim podejściu hipermarkety - np. bezczelnie wciskają tablety oraz smartfony z Androidem z procesorem na który nie ma aplikacji. Najważniejsze to zrobić ściemę w postaci GHz i liczby rdzeni - a potem płacz, przekleństwa itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przejście z TNK HD na nc+ mix to tragedia . Mam własny moduł ncam HD i chciałem przejść na abonament nc+ Comfort + . Już byłem gotowy podpisać umowę na 12 m-cy ale w ostatniej chwili zapytałem Pani w BOK C+ co po 12 miesiącach. Pani oświadczyła mi że już powrotu do TNK HD nie ma.

Oczywiście umowy nie podpisałem bo przejście z TNK HD na nc+ mix jest nieodwracalne. :cry::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczor ,

 

Musze przyznac ze chyba nie zrozumialam oferty:) W reklamie na stronie promocja HBO informuja ze mozna aktywowac oferte do 28 lutego. Ale jak zaczelam czytac przewodnik po ofercie to zaczelam miec watpliwosci..co oznacza ten fragment:"Odbior kanalow z pakietu HBO od dnia aktywacji oferty Mix przez okres waznosci zawarty w starterze, nie dluzej jednak niz do dnia 28/02/2014 bez dodatkowych oplat" . Czy to znaczy ze jak aktywuje 28 lutego to poogladam HBO do 28 marca ? Czy raczej nie poogladam bo po 28 wylaczaja?. Dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Przeczytalem caly wątek mixa na forum co do awaryjnosci zestawow i zastanawiam sie nad kupnem modelu z dyskiem. U siebie w Lodzi nie widzialem co prawda dekoterow BZZW dostepne sa tylko z S/N BSLA lub BSKA i CLRA; No wlasnie czy mozecie cos powiedziec o tej serii CLRA?

Jestem troche zmieszany bo na szarych pudelkach za 199zl podano ze dystrybulowany jest model ITI-5720SX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, tweed77 ma rację. Miesiąc, ale nie dłużej niż do 28-go lutego. I jest to BARDZO JASNO napisane w regulaminie promocji.

 

Podejrzewam, że boli ich ŚwiatHD sprzedawany z BSLA na 3 miesiące, gdzie taka informacja była tylko na obwolucie. I do listopada aktywowali ŚwiatHD z HBO (i mam nadzieję, że robią to nadal, bo jeszcze mam taki zestaw do wykorzystania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CLRA ma dysk 500GB, ma nowe menu CARBO, dużo ładniejsze niż to stare BLUE, mniej się grzeje i ogólnie jest lepszy niż BSLA, nie można go przerobić na alternatywne oprogramowanie.

 

Co do BSLA, na obwolucie była informacja że trzeba aktywować do 31.12.2012. Ale ciągle jest to HBO w prezencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie odtwarza się na innym urządzeniu, ale to ograniczenie TV LG - szyfruje dysk do nagrań.

A CI+ swoje dokłada. Poza trybem legacy.

 

Czy w TV nadawane jest coś unikalnego, czego w razie potrzeby nie można ściągnąć z sieci?

Wyobraź sobie że tak. Są i specyficzne dokumenty ( nie te z [beep]u Discovery i NGC) których nie znajdziesz w necie, są czasem pewne wydarzenie których nie powtórzą, nie wydadzą itd...

Mam jeden z koncertów który nigdzie nie został wydany Była tylko jednorazowa transmisja na szwajcarskim kanale w HD.

Często przekaz na żywo jest znacznie bogatszy od tego co później wydadzą na płycie. Dlaczego mam to stracić?

 

Albo jeszcze inaczej. Z racji jednego z innych hobby ma sporo unikatowych zdjęć. Ktoś coś kiedyś uchwycił i przy okazji jest to świetna dokumentacja. Jakby ktoś tych zdjęć nie było - przeminęłoby bezpowrotnie.

Wiesz ile z archiwalnych Polskiego Radia, Polskiej Telewizji zostało zniszczonych (w przypadku PR delikatne szacunki mówią o utracie 80% archiwalnych nagrań z okresu powojennego) ? Jedyna nadzieja że przynajmniej w przypadku radia, ktoś kiedyś nagral to na taśmę/kasetę.

 

Eurosportów mam kilkadziesiąt, tylko po co mi one? Po co dziesiątki wersji językowych?

Żle zadane pytanie. Problem w tym że trzeba sztucznie mnożyć serwisy bo moduły CAM nie radza sobie z kanałami w wieloma wersjami językowymi.

Albo inaczej np moduł Aston, d. usługa Multimusic Cyfry+ - dekodowanie możłiwe tylko było dla pierwszych trzech pozycji z 10 na każdym z kanałów/pakietów.

 

Miałem przez 1,5 m-ca paczkę C+ i HBO to sobie nagrałem ze 20-30 filmów do obejrzenia w przyszłości.

Filmy fabularne - ni nagrywam. Chyba że nie mam możliwośći trafienia na emisję wtedy kiedy jestem w domu. Ale niestety oferta filmowa jest kiepska że od stycznia nie trafiło się nic warte nagrania żeby ne przegapić.

 

Powtórek jest tyle, że bez problemu znajdowałem emisje w trakcie gdy nie korzystam z TV (noc, praca itd), programowałem nagranie i mam.

No właśnie nie jest tyle powtórek jak się Tobie wydaje. Np. żałuje że przegapiłem emisje koncertu Petera Gabriela w C+ przed fuzją. Niestety ale po fuzji już więcej go nie puścili. Był sporadycznie emitowany (3D) .

 

3 strumienie jednoczęsnie to pikuś, nagrywa się jedno, inne leci na ekranie TC a trzecie cuś leci na ekranie komputera w innym pokoju (bo to tez w sumie nagrywanie tyle że programu odtwarzającego strumień).

 

Bardziej zależy mi na wygodzie obsługi jednego urządzenia jednym pilotem niż boli mnie brak możliwości nagrywania wielu strumieni. Przez kilka lat miałem komputer multimedialny z kartą 2xdvb-s i 2xdv-t (4 tunery, 4 wejścia antenowe w jednej) bo dawała tyle możliwości dekodowania i nagrywania... nigdy z tego nie korzystałem. Wyleczyłem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

Mam pytanie.

 

Posiadam nową kartę N z ofertą startową 1m nc+ mix i tuner na linuxie. Czy jeśli aktywuje kartę np 5 marca i potem przed 5 kwietnia ustawię bloker - to jest mozliwość utzymania uprawnień nastepny miesiąc ?

 

Pozdrawiam

 

 

Wiele Ci to nie da bo będą Ci działały kanały tylko ze smarthd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...