Skocz do zawartości

nc+ MIX


jimmyboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale moduł CI+ będzie bez problemu działał w dekoderze wyposażonym jedynie w gniazdo w standardzie CI? Zależy mi jedynie na oglądaniu programów i nagrywaniu na dysk, bez przerzucania audycji na komputer. VOD mnie nie interesuje.

 

 

I jak rozumieć to zdanie?

 

Abonent korzystający z usług na Sprzęcie własnym Abonenta nie ma możliwości korzystania z Opcji dodatkowej Multiroom Premium oraz Multiroom

Standard a dla Sprzętu posiadającego możliwość nagrywania na wbudowany dysk twardy, funkcjonalność Time Shift i usług VOD chyba, że Dostawca usług

postanowi inaczej. Rozdział III pkt 2. regulaminu nc+ MIX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, te. A pytanie zadaj NC+... Choć wydaje mi się, że timeshift jednak działa (ale nie dam sobie głowy uciąć, bo przerobiłem na Enigmę). Na pewno za to jest probem z nagrywaniem ze sticka USB DVB-T, choć, żeby było śmieszniej - timeshift działa...

 

Tak samo mozna NC+ zapytać, jaki jest sens rezerwowania 170GB na VOD w dokładnie tych samych dekoderach, skoro nie udostępniają tej usługi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli miejsce na dysku które można wykorzystać na własne nagrania to 80 GB... pozostałe 170 GB leży odłogiem... ale reklamują jako dekoder z dyskiem 250 GB... masakra jakaś... Aż się prosi o przeróbkę na Enigme.

 

Słyszałem też, że jest możliwość zamontowania większego dysku, np 500 GB przy zachowaniu oryginalnego softu. Wtedy na nagrania własne będzie 330 GB (170 GB nadal zostanie przydzielone na nieistniejący VOD). No ale jeśli już się grzebie w dekoderze, to lepiej to zrobić raz a dobrze i mieć całe 500 GB....

 

Ok, dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak samo mozna NC+ zapytać, jaki jest sens rezerwowania 170GB na VOD w dokładnie tych samych dekoderach, skoro nie udostępniają tej usługi...

 

Prosta odpowiedź, po co wydawać monetę na nowy firmware tunera? doskonale wiedza zę ci ambitni sobie przerobią na Enigmę.

Przecież ta sprzedaż ma wyczyścić magazyn i przerzucić koszty złomowania na nabywców NC+MIX'a. Pzeróbki tunerów są im bardzo na rękę - zapewniły dodatkowy popyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę racji jest w tym co piszesz. Szkoda tylko, że o ile jeszcze przeróbka tunera jest legalna (mogę robić co chcę ze swoją własnością), to sprawienie aby zaświeciła pełna oferta nc+ MIX jest już kwestią dyskusyjną pod względem legalności... Poniekąd puszczając te złomy do obrotu, zachęcają w pewnym sensie do naginania prawa...

 

 

 

A pytanie z innej beczki.... załóżmy że kupię jeden z tych szrotów, wezmę umowę na czas nieoznaczony (99 zł...), po 3 miesiącach zrezygnuje, po miesięcznym okresie wypowiedzenia kanały gasną... Po np 6 miesiącach zechcę powrócić do nc+ mix. Czy mogę zawrzeć ponownie umowę na tej samej karcie/dekoderze, czy muszę zakupić nowy dekoder? Analogicznie z modułem CAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem też, że jest możliwość zamontowania większego dysku, np 500 GB przy zachowaniu oryginalnego softu. Wtedy na nagrania własne będzie 330 GB (170 GB nadal zostanie przydzielone na nieistniejący VOD).

 

Tak, to działa. Sprawdziłem.

 

No ale jeśli już się grzebie w dekoderze, to lepiej to zrobić raz a dobrze i mieć całe 500 GB....

 

Dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kończy mi się darmowy miesiąc oglądania pełnej oferty i chciałabym się zdecydować na ofertę na 12 miesięcy - stąd moje pytanie: jak wygląda podpisanie umowy? Wypełniam formularz na stronie i co dalej? Gdzieś wyczytałam, że umowa przychodzi na email i tyle? Czy przyjeżdża kurier z umową do podpisania?

Gdzieś też wyczytałam, że warto poczekać do zakończenia okresu promocyjnego bo wtedy jest możliwość, że otrzymam jakąś dodatkową promocję tzn. HBO na 6 miesięcy? Czy dalej to funkcjonuje czy raczej nie ma różnicy czy poczekam do końca okresu promocyjnego czy nie?

Dziękuję za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowę podpisujesz wypełniając formularz online lub dzwoniąc do NC+(najlepiej wysłać sms i sami oddzwonią). Formularza online nie polecam, bo mi ten główny mail z umową przyszedł prawie 3 miesiące po wypełnieniu, gdy już telefonicznie sobie załatwiłem umowę. Żadnego kuriera nie ma, bo teraz wszystko ekologiczne i umowa po tel. będzie na mailu do 24h. Możesz czekać z zawarciem umowy, to już od Ciebie zależy, jednak już prawdopodobnie po promocji HBO, która i tak była dostępna tylko dla nowych abonentów z ich zestawów, a nie dla migrujących z TNK HD/NNK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Czy z oryginalnym modułem CAM sprzedawanym przez NC+ istnieje możliwość nagrywania innego kanału kodowanego niż oglądany?

Niestety mam problem z powyższą funkcjonalnością. Mam TV samsung 55F8000, który posiada podwójną głowice i oryginalny zestaw NC+ MIX - moduł i karta. Instalacja SAT zdaje się działać OK - sprawdzałem uruchamiając PIP na kanałach z polaryzacją V oraz H i w przypadku kanałów niekodowanych wszystko działa zgodnie z oczekiwaniem. Dzwoniłem w tej sprawie do help-desku Samsunga i uzyskałem informację, że tuner w TV obsługuję taki scenariusz i problemem jest najprawdopodobniej moduł, który nie dekoduje kilku strumieni wideo. Z kolei na infolinii NC+ usłyszałem, ze moduł posiada taką funkcjonalność.

 

Chciałbym się dowiedzieć kto ma rację i co z tym "fantem" zrobić? Z góry dzięki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł NC+ jest niestety jednostrumieniowy(odkoduje na raz tylko jeden sygnał) - rozwiązaniem może być dekodowanie nagrań w trybie gotowości(jeżeli tylko tuner na coś takiego pozwala). Pamiętaj też, że wybrane programy z oferty NC+ mają zablokowaną możliwość deszyfracjinagranego materiału(najczęściej premierowe odcinki seriali lub filmy z C+) - w takim wypadku nie zdekodujesz nagrania, ani nie wyeksportujesz sobie do PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Czy można moduł wymienić na inny, dwustrumieniowy? ...i jaki? Nie zależy mi na zgrywaniu materiału na PC.

Jeżeli to już oklepany temat to byłbym wdzięczny za namiary na jakieś materiały/posty. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

krlm:

 

Niestety trzeba było się rzucić gdy były jeszcze sprzedawane tunery BSKA, BSLA.

Co do już posiadanej przez Ciebie karty - hmmm po prostu musisz zainwestować monetę i wyciągnąć odpowiednie dane by kartę użyć w normalnym tunerze, który pozwala na prawdziwe nagrywanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Po co dwie głowice w TV jak nie można nagrywać? bo ewentualne szyfrowane nagranie to nie nagranie......

Zależało mu na nagrywaniu ( bo po co taki telewizor kupował), to niestety nie przez moduł CAM droga.

Tak jest sens inwestowania w moduły CAM :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedz jak postępować przy aktywacji po podpisaniu umowy . Po miesiącu ; gratisowym ; miałem wyłączone uprawnienia i po dwóch tygodniach od wyłączenia podpisałem umowę z nc+mix . Mianowicie czy wystarczy włożyc powtórni moduł do gniazda ci+ w tv i czekać na aktywację ( tak mi powiedziano w punkcie nc+ ) , czy trzeba dzwonić na infolinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@diana - włóż moduł po prostu do gniazda CI(+) w TV i poczekaj chwilę na kanale np. TVP 1 HD(czy innym z tego transpondera - 11449 H 27500 DVB-S2) Uprawnienia jak się zmyły całkowicie(a okres 2tyg. to mało na całkowitą utratę wszystkich danych) to przyjdą w ok 2-3godz(regulaminowo chyba jest, że do 24h, ale tym się nie przejmuj) Na infolinię dzwoń tylko, gdy proces będzie trwał np. dziś do 20-21(można ich po prostu ponaglić), bo ogólnie tak jak powiedzieli po podpisaniu umowy nie trzeba tego robić. Możesz też w razie problemów zamiast dzwonić napisać maila wypełniając ten formularz --> http://ncplus.pl/kontakt/napisz-do-nas (kliknij "Sprawy techniczne")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co dwie głowice w TV jak nie można nagrywać? bo ewentualne szyfrowane nagranie to nie nagranie......

Zależało mu na nagrywaniu ( bo po co taki telewizor kupował), to niestety nie przez moduł CAM droga.

Tak jest sens inwestowania w moduły CAM :mrgreen:

 

Wystarczyło by mi, że będę miał możliwość odtwarzania nagrań na TV i jak rozumiem w przypadku modułu dwustrumieniowego nie było by tego problemu. (pamiętam o parowaniu)

 

Z tego co udało mi się sprawdzić to moduł jest produkcji Neotion, co ciekawe na ich stronie w informacjach o modułach dla conax - http://www.neotion.com/products/neotion ... ng-cam.php widnieje informacja, że obsługują dual-descrambling (o to chodzi?), więc może jest to kwestia softu wgrywanego przez nc+? Czy można uzyskać odpowiedzi na tego typu pytania ze strony nc+, jeśli tak - to gdzie i kogo pytać? Z góry dzięki.

 

PS. W momencie zakupu modułu pytałem czy będzie możliwe nagrywanie programu innego niż oglądany w tym samym czasie i dostałem pozytywną odpowiedź od sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...