Skocz do zawartości

nc+ MIX


jimmyboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
widnieje informacja, że obsługują dual-descrambling (o to chodzi?), więc może jest to kwestia softu wgrywanego przez nc+?

Dual descrambling czyli obsługuje dekowane dwóch różnych kanałów (dwie kolejki rozkazów ECM). Na pewno sprzętowo jest gotowy pod tę funkcjonalność. Fakt firmware modułu może znacznie ograniczyć możliwości hardware'u. Ponadto problemy z autoryzacją CI+ (tuner/TV <-> moduł) mogą zablokować drugą kolejkę ECM'ów.

 

PS. W momencie zakupu modułu pytałem czy będzie możliwe nagrywanie programu innego niż oglądany w tym samym czasie i dostałem pozytywną odpowiedź od sprzedawcy.

Niestety sprzedawca to sprzedawca, chce sprzedać. Zapomniał Tobie powiedzieć że sprzęt do którego wkładasz moduł musi po pierwsze wspierać obsługę więcej niż jednego programu jednocześnie. to po pierwsze, po drugie jeśli moduł jest CI+ to obsługa drugiego programu przez moduł tylko przy poprawnej autoryzacji modułu CI+. Tryb legacy może za sprawą firmware;u modułu ograniczyć funkcjonalnośc tylko do dekodowania jednego programu.

 

To tyle w kwesti modułu. A teraz problem istotny to to że skusiłeś sie na TV z gniazdem CI. Otóż chipset TV może nie udostępniać do przetwarzania całego TS (czyłi całości danych odbieranych z transpondera/MUX'a a jedynie tylko PS czyli dane konkretnego kanału. Dokładniej dane są dostępny tylko z demultipleksera DVB a on obsługuje tylko jeden program. Wtedy z chwilą nagrywania jesteś ograniczony tylko i wyłącznie do odbioru nagrywanego programu.!!!. Tj przełączenie się na nagrywany kanał powinno dać odbiór. Sprzętu z dwoma głowicami mają drugi demultiplekser i pozwalają na obsługę max dwóch kanałów jednocześnie.

Czasem jest idiotyczne ograniczenie że jeden tor jest do odbioru a drugi tylko do nagrywania.

 

Tunery linuksowe radzą sobie inaczej - normalnie wg mnie. Tj oglądanie idzie "droga sprzętu" w chipsecie, zaś cały czas jest dostępny cały transport stream z dobieranego transpondera/muxa. Dla potrzeb nagrywanie jest powoływany programowy demultiplekser, który filtruje pakiety przepuszczając do nagrywanego pliku tylko te które dotyczą nagrywanego programu. Druga i kolejne głowice (np. dongle USB) dodają dodatkowe transport streamy jako źródła sygnału. Czyli nawet mając jedną głowice. Możesz dwa różne programy nagrywać, trzeci oglądać a czwarty może być strumieniowany do komputera/smartfona przez WebInterface. Byleby tylko wystarczyło wydolności poszczególnych urządzeń wyjściowych - wydajność dysku, wydajność sieci LAN. Oczywiście pozostaje problem dekodowania przez kartę ale istnieją softcamy mające wiele kolejek obsługi ECM (są wielostrumieniowe jak [beep], oscam oraz jednostrumieniowe jak np. gbox - dla każdego jednocześnie dekodowanego kanału kolejna instancja gboxa....). Moduły CAM niestety nie są tak elastyczne - ponadto oprócz ograniczenia na ilość jednocześnie dekodowanych kanałów mają tez ograniczenia na liczbę przypisanych strumieniu do programu np. mogą nie obsłużyć wszystkich ścieżek audio jak kanał ma ich spora liczbę (ograniczenie na ilość pozycji w tablicy CAT). Rozumiesz więc czemu obsługa modułów CAM w tunerach z linuksem jest traktowana po macoszemu....

 

Starsze technologicznie karty (m.in. conax!!!) mają jedno ograniczenie ich wydajność obliczeniowa. Wydajność można podwyższyć zwiększając częstotliwość taktowania karty. Jednak już dość dawno temu zaczęto temu przeciwdziałać stosując w kartach układy PLL (SECA karty od wersji 6.7 w górę było to na tyle atrakcyjne że Kudelski to kupił by swoje karty sprzętowo unowocześnić). Ostanio w nowych kartach Nagra MA (m.in. nasze karty Cyfry+ oraz najnowsze karty Polsatu Cyfrowego) sa przygotowane do programowego (istnieje od pewnego czasu patch firmware'u karty) limitowania ilość obsługiwania ECM'ów od różnych kanałów w tym samy czasie. Cyfra+ oraz obecnie NC+ nie zdecydowały się na włączenie tej funkcjonalności. Karty conax muszą obsłużyć dekodowanie 6-ciu kanałów jednocześnie czyli potrafią więcej a można je jeszcze "podkręcić".

 

Koniec teorii trzeba wrócić do problemu. Wygląda na to, że problem jest w TV. To nie dziwi bowiem producenci telewizorów stosują najprymitywniejsze chipsety, oraz unikaja napisania dobrego firmware'u. Na pewno maksymalne ograniczenia będą stosować tacy producenci jak np. Sony. Niestety trudno namawiać do poszukiwania TV który pozwoli na wiesza swobodę w nagrywaniu/oglądaniu jednoczesnym - pozostaje niestety przeprosić się z tunerem. Najlepiej linuksowym.

Moje nastawieni jest takie że nie TV ale monitor o dużej przekątnej z wejściem/ami HDMI a tunery to tylko zewnętrzne. Nie widzę sensu w TV 52" w niewielkim pokoju, a jak już stać kogoś na wielkoformatowy TV to stać go na drugi tuner i MR tylko do nagrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj napisałem po raz drugi i odpisali

 

Szanowny Panie,

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że aktualnie korzysta Pan z pakietu Comfort+ i opcji Multi+. 

Może Pan dołączyć jedną z niżej wymienionych opcji na warunkach promocyjnych:

- HBO,
- Cinemax,
- Filmbox,
- Noc,
- Redlight.

W razie chęci aktywacji opcji dodatkowej, proszę o kontakt z infolinią.

W przypadku pojawienia się pytań, chętnie udzielę informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem... może ktoś mi coś sensownego doradzi.

Wczoraj w salonie ncplus w moim mieście podpisałem umowę 12miesięczną na pakien comfort +. Pytałem się uprzejmej pani z salonu 100 razy czy w ramach tej umowy będę odbierał też kanały z opcji multi +. Pani zapewniała mnie, że tak mimo. Na pytanie czemu na umowie nie ma napisane w rubryce pakiety, że mam opcję multi + pani wytłumaczyła mi, że teraz kanały multi + są już w standardzie z opcją comfort +, i żebym się niczym nie martwił.

Wczoraj wszystkie kanały mi elegancko działały, natomiast dziś już kanały multi + mi nie działają. I teraz pytanko czy jest to jakiś błąd związany z tym, że moja umowa nie została jeszcze aktywowana (tak twierdzą na infolinii), czy może dałem się po prostu bezczelnie w balona zrobić? Jeśli tak to jakie są szansę na skuteczną reklamację problemu?

Jest to mój pierwszy kontakt z firmą nc+ więc uwierzyłem pani w salonie a chyba się okazuje, że zostałem po prostu oszukany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Witam,

 

informuję, że wspomniana opcja nie jest składową promocji z której obecnie Pan korzysta.

 

Z wyrazami szacunku,

 

Michał Mazur

Specjalista ds. Komunikacji Elektronicznej

platforma nc+"

 

tak mi odpisali... co za CHU....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że panienka w salonie zawaliła. W mojej umowie z 13.05. którą też zawarłem w salonie nc+ mam wyszczególnione

Pakiet Comfort+

Usługi Multi+

Nazwa oferty promocyjnej Comfort+ 29- dekoder własny 12 m-cy.

Jak u Ciebie wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszę już do doradców, piszę do działu reklamacji, do wszystkich co się da.... naprawdę jestem zażenowany tą sytuacją, myślałem że to normalna firma.... a tu takie bezczelne oszustwo i złodziejstwo mnie spotkało na początku... odczekam te 12 miesięcy (no chyba, że wcześniej jakiś gwarantowany kanał wycofają to wcześniej zerwę umowę) I NIGDY WIĘCEJ NC +!!!!! i wszystkim będę odradzał tą firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...