Skocz do zawartości

Jaki film ostatnio oglądałeś?


shocco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na HBO Teorię wszystkiego w reż. Terry'ego Gilliama. Psychologiczny S-F - zacne połączenie, które uwielbiam. Rewelacyjna produkcja i oryginalna, z klaustrofobicznym klimatem. Niestety, dziwnym trafem przegapiłem go w kinach i później w dystrybucji płytowej (zapewne dlatego, że w Polsce nie wyszła wersja BD). Ale już nadrobiłem ten błąd - zamówienie na Amazonie właśnie poszło.

 

Film jest ciężki w odbiorze, przez co został niezrozumiany i niepopularny. A to wielki błąd. Właściwie to niekoniecznie produkcja S-F, co doskonale pokazuje zakończenie. Ma świetne momenty, jak rapująca terapeutka czy postać Boga - generalnie plejada oryginalnych postaci. Christoph Waltz aktorsko lepszy niż w filmach Tarantino. Mam oczywiście sporo przemyśleń na temat tego filmu, ale ciężko cokolwiek napisać bez spoilerowania. Oby więcej takich produkcji powstawało. Must have, do którego będę wracał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzałem dwa horrory "Naznaczony" i "Naznaczony: rozdział II" . Obie części są dobre. Trzymają w napięciu i straszą Druga część ma troszkę przekombinowaną końcówkę ale też jest godna polecenia dla horroromanów :mrgreen: Jeszcze w tym roku ma ukazać się trzecia część tego filmu pod jakże zaskakującym tytułem "Naznaczony:rozdział III" :mrgreen: Nie chce zdradzać fabuły ale w drugiej części Elise Rainier (grana przez Linda Shaye) wchodząc do domu rodziny nawiedzonej dziewczyny coś zobaczyła . Jestem ciekaw co? A zwiastun trzeciej części jest naprawdę dobry. Nic tylko czekać na pojawienie się kolejnego rozdziału :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na Alekino+ obejrzałem film "Malcolm X" w reżyserii Spike Lee. Ten film można określić jednym słowem ARCYDZIEŁO :brawo: Chyba nie muszę mówić że film mi się podobał :mrgreen: Trzeba też wspomnieć o Denzel'u Washington'ie i jego świetnej grze aktorskiej. Film opowiada prawdziwą historie Malkolma X i jego walkę o równouprawnienie afroamerykanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tajemnica Filomeny" z 2013r. na Canal+.

 

Rewelacyjny film pokazujący kolejną (po pedofilii) obłudę Kościoła Katolickiego - handel dziećmi przez zakonnice. Ciekawy tym bardziej, że oparty na faktach. Ta historia wydarzyła się naprawdę, więc nikt nie może powiedzieć, że ją zmyślono dla ideologicznych ataków. Jak się okazuje, problem handlu dziećmi nie dotyczył tylko Hiszpanii, ale też UK. Film nie jest też jednoznacznie anty, bo [sPOJLER]bohaterka w finale jednak siostrom wybacza[/sPOJLER]. Ja na pewno nie mógłbym tego zrobić. W każdym razie, seans do refleksji i przemyśleń. No i kolejna dobra rola Judi Dench.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zniewolony" z C+, zawiodłem się bardzo na tym filmie, oczekiwałem jakiegos ARCYDZIELA, a otrzymałem przeciętny film. Co prawda na faktach, ale chyba trochę naciagniete, watek z panami/wlascicielami niewolnikow, czy wpuszczali by na swoje tereny nie zaufanych ludzi ? Film slabo ukazal niewolnictwo, może poza jedna scena, o której nie powiem, żeby nie zdadzac filmu.

Troche spiewania przez lud zniewolony (Blues'a, a ten gatunek zaczal się wlasnie od niewolnikow) Bardziej film pokazujący niewolnictwo i ujmujący cala historia to "Amistad" i nawet lizniete trochę w "Django"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedmiu wspaniałych (1960) w Cinemax HD

 

Nie przepadam za westernami i ich z reguły nie oglądam istnieje jednak kilka filmów z tego gatunku, których zignorować nie potrafię. Po prostu muszę je zaliczyć. Obejrzeć choćby raz w życiu. Spróbować ich i przekonać się na własnej skórze jak smakuje coś czym od pokoleń zachwycają się moi dziadkowie, ojcowie i wujowie.

 

Tak było właśnie z "Siedmioma wspaniałymi". Wyczekiwałem na mój pierwszy raz z tym filmem dobrych kilka lat i w końcu się doczekałem. Dokładnie doczekałem się wczoraj. Piękny, odnowiony, zremasterowany western w słodziaśnym HD na antenie Cinemax. Prawdziwa uczta dla oczów, uszów i duszy każdego konesera dobrego kina.

 

Nie wiem czy to arcydzieło, bo nie znam się na westernach, ale zakładam, że tak. Film wbił mnie w fotel. Muzyka cudowna, którą słyszałem już wcześniej przy okazji innych zdecydowanie nowszych produkcji filmowych i serialowych niekoniecznie związanych z klimatami Dzikiego Zachodu. No i ci aktorzy jak...

 

...Yul Brynner, Eli Wallach, Steve McQueen, Charles Bronson, Robert Vaughn, Horst Buchholz, James Coburn. Jarałem się tym filmem szczególnie ze względu na McQueena i Bronsona, ale jak to często w życiu bywa odkryłem w nim kogoś kto kunsztem aktorskim ich przygniótł. Był to odgrywający pierwszoplanową rolę Yul Brynner. Dawno nie widziałem tak wyrazistej, charyzmatycznej postaci w filmie jaką wykreował ten człowiek. Grany przez niego Chris to rewolwerowiec jakiego dotychczas w swojej rozległej wyobraźni nie odnotowałem.

 

Kapitalny aktor (mimo, że "ruski"). Wydawało mi się, że gdzieś go już widziałem. Twarz jakby znajoma. Próbowałem szukać na filmwebie filmów w jakich grał i nic mi nie świta.

 

Sceneria Dzikiego Zachodu z pogranicza Meksyku i Stanów Zjednoczonych stwarza bardzo przyjemny do oglądania obraz, a to ważne bo niektóre westerny swym klimatem, scenografią mnie od siebie odrzucają, ten wręcz przeciwnie.

 

Fabuły zdradzać nie będę, bo nie chcę psuć zabawy kolejnym oglądającym. Ze swojej strony mogę tylko polecić seans z "The Magnificent Seven".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Cinemaxie pierwszy raz w całości "12 małp". Film trochę trudny dla przeciętnego odbiorcy, nie jest filmem akcji. Pewnie pomyślicie "dlaczego, przecież to film z Bruce'm Willis'em", otóż ci co oglądali ten film, a na tym forum są takie osoby mogą stwierdzić, że ten film wyszedł trochę ambitnie, Fajnie jest obejrzeć taki inny film od innych, w których występuje Willis, i są to filmy akcji. Sam film nadrabia wspaniałą grą aktorską zarówno Willisa, jak i Brada Pitt'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zniewolony. 12 Years a Slave" - kolejny film o losach Afroamerykanów oparty na prawdziwych wydarzeniach. Film nawet dobrze opowiedziany i wciągający od pierwszych jego scen. Są pewne podobieństwa znane z filmów "Korzenie" lub "Django". Film jest, jeśli nie jednym z najlepszych, to na pewno najważniejszych filmów z tego gatunku. O niewolnictwie i bestialstwie białych.

Polecam, bo wato zobaczyć. I dziś jest okazja o godz. 22:25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Cinemaxie pierwszy raz w całości "12 małp". Film trochę trudny dla przeciętnego odbiorcy, nie jest filmem akcji. Pewnie pomyślicie "dlaczego, przecież to film z Bruce'm Willis'em", otóż ci co oglądali ten film, a na tym forum są takie osoby mogą stwierdzić, że ten film wyszedł trochę ambitnie, Fajnie jest obejrzeć taki inny film od innych, w których występuje Willis, i są to filmy akcji. Sam film nadrabia wspaniałą grą aktorską zarówno Willisa, jak i Brada Pitt'a.

Niektórzy twierdzą nawet, że to najlepsza rola Brada Pitta w karierze. Coś w tym jest...

 

Mi osobiście film się podobał. Może nie jest to obraz, który oglądałoby się tydzień w tydzień bez znudzenia, ale raz na jakiś czas można sobie dzieło Terry'ego Gilliama odświeżyć. Tak dzieło, bo bez wątpienia jest to jedno z dzieł czy nawet arcydzieł kina sci-fi. Jak słusznie napisałeś nie jest to jakaś strzelanka, ale głęboka, bardzo dobrze opowiedziana historia w której wszystko fantastycznie się zazębia, opowieść która z każdą kolejną minutą zaskakuje oglądającego i potęguję napięcie. Konstrukcja filmu, fabuły pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...