Skocz do zawartości

Jaki film ostatnio oglądałeś?


shocco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sylwestrowy wieczór oglądałem m.in.:

 

1). Film ''Fuks'' na TVP Rozrywka - historia chłopaka, który mści się na biznesmenie, który okazuje się być jego ojcem. Świetne role Macieja Stuhra (dzięki temu filmowi stał się sławny) i Janusza Gajosa.

 

2). Sylwestrowe wieczory w Polsacie, TVP2 i TVN - w Polsacie zdecydowanie mi się podobał sylwester z Gdyni, w TVP2 lepszy był za sprawą kabaretu Neo-Nówka i skeczu o prorosyjskich separatystach, a w TVN sylwester był dla mnie trochę słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądałem dokument na TVP 2 "Daremna misja. Opowieść Jana Karskiego- Kozielewskiego". Wspaniały film o wielkim i jednocześnie niezwykle skromnym człowieku, który mimo wielu zasług potrafi powiedzieć o sobie, że nie był wystarczająco wielki do zadania, które mu powierzono. Szkoda, że w obecnej polityce nie ma tak wspaniałych postaci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na rosyjskim Perviy Kanal oglądałem komedię radziecką pt. ''Szczęśliwego Nowego Roku'' z Barbarą Brylską w jednej z głównych ról. Ten film Rosjanie traktują w Sylwestra, jak my w święta ''Kevina'' jako telewizyjną tradycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z neta, dziś tak od niechcenia, właczyliśmy z żoną sobie "Ewolucja planety małp" i nie żałuje, seans udany, film z tej serii najlepszy. ( Małpa która ma uraz do rasy ludzkiej, wywołuje zamieszanie wśród innych małp, że to rzekomo ludzie są odpowiedzialni za wszczęcie awantury, z powodu której wybucha wojna między małpami a ludzmi. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obejrzenia filmu "Grawitacja" podszedłem bez specjalnych obciążeń. Chciałem obejrzeć i już.

Sam tytuł filmu jest skrzywieniem zamierzonym, by film był ławo zapamiętywalny. I jest! Film, jako obraz jest fajny.

Sandra Bullock w znakomitej formie i oczywiście muzyka. Muzyka, która jest "zagrana" również znakomicie. Film reżyserowi się udał na tyle, że nie dostrzegałem w nim teatralności. Przez to wielu może się spodobać. Pomimo to, że takie filmy nie są z mojej bajki, to ten bardzo przyjemnie się oglądało. Nie przynudzał. Choć sama jego końcówka, w tej sekwencji już na ziemi, moim zadaniem nie jest dopracowana. W sumie film, jako całość wywiera wrażenia do swoich przemyśleń. Na temat życia, śmierci, wszechświata...

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem dwa filmy:

 

1). ''Wszyscy moi bliscy'' w TVP Kultura - oparta na faktach historia czeskich żydów, którzy zostali w 1939 roku ocaleni przez Anglika. Oprócz czeskich aktorów wystąpili także nasi aktorzy jak m.in. Krzysztof Kolberger czy Krzysztof Kowalewski. Ocena: +5.

 

2). ''Pod jednym księżycem'' w TVP1 - historia dziewięcioletniego chłopca, który po śmierci babci wyrusza z Meksyku do USA w poszukiwaniu dawno niewidzianej matki. Piękny i zarazem wzruszający obraz. Ocena: +4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TVN7 wczoraj, "Handel" o handlu ludzkim towarem, proceder dotyczyl Meksyku, ale siatka tej organizacji na całym swiecie dzialala w tym filmie, w jednej z ról zagrala polka Bachleda Curuś (kilka dialogow po polsku), w filmie porywali i sprzedawali do nierządu młode dziewczyny, przeważnie. Bardzo mi się podobal, mogę polecić ten film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ida"! Oglądałam przed chwilą. Powiedziałabym, w moim przekonaniu i subiektywnym odczuciu, że to film o nieprzetartym życiu. Końcowe kadry zdaje się to potwierdzają. Przed wyborem życiowej drogi główna bohaterka "bierze" życie i smakuje...

Kiedy Ida w końcowej scenie idzie drogą, to wcale nie jesteśmy do końca pewni jej "wyboru" - dokąd zmierza...

Moim zdaniem, choć są przebłyski muzycznych przebojów podkreślający czas, w jakim dzieje się akcja, to film jest zrobiony, nie wiedzieć czemu, na bardzo smutno. Nie pomaga przywołany na owy czas "dancing". Nawet poparty próbą przygotowujacego się zespołu muzycznego.

W odbiorze film nie wszystkim przypadanie do gustu. Ale warto podkreślić, że reżyserowi w jakiś sposób udało się odtworzyć obrazem "klimat" tamtych czasów. To jedyny, moim zdaniem, mocny atut. Na dobry film, to stanowczo za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja weekend spędziłem z TVP: sportowo-filmowo-serialowo.

W sobotę biegi, skoki, fajny film "Królowie ulicy'' premierowo w TVP 1 HD, potem świetna parodia filmów, czyli film '' Ściągany'' w TVP 2 HD i oczywiście ''Żywe trupy'' w TVP 1 HD.

W niedzielę biegi, skoki, ręczna i może jeszcze biatlon w PSN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Biegnij, chłopcze, biegnij'' na HBO - historia kilkuletniego chłopca, który ze względu na swe Żydowskie pochodzenie musi się ukrywać przed Hitlerowcami. Po obejrzeniu tego filmu przekonałem się, że Polacy nawet w czasach II Wojny Światowej byli antysemitami. Ocena: +5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Czekając na wyrok'' na Stopklatce TV - historia klawisza-rasisty i czarnoskórej kobiety, którzy są po traumatycznych przeżyciach w ich życiu. Świetne role Halle Berry (dostała Oscara za ten film) i Billy'ego Boba Thorntona. Ocena: +5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Czekając na wyrok'' na Stopklatce TV - historia klawisza-rasisty i czarnoskórej kobiety, którzy są po traumatycznych przeżyciach w ich życiu. Świetne role Halle Berry (dostała Oscara za ten film) i Billy'ego Boba Thorntona. Ocena: +5.

 

Też to widziałem ale film słaby

Nie ratuje tego Billy Bob Thorton i Hale Berry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...