Skocz do zawartości

Jakie mamy telefony?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.10.2023 o 10:21, Delta21 napisał(a):

iPhone 15 pro max.

Przesiadka z Oneplusa 8 pro.

Trzeba się przyzwyczaić ;)

Myślałem, aby spróbować iPhone'a, ale to przegrzewanie się smartfona i słabo trzymająca bateria (szczególnie w 15 Pro) mnie zniechęcają. Ponoć jest teraz troszkę lepiej, ale nadal mam wątpliwości. 

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Delta21, moja koleżanka, która miała iPhone'a 11 też tego doświadczyła, że zimą bateria potrafiła lecieć w oczach i poniżej 20% telefon potrafił się nagle wyłączyć. Czytałem też, że w przypadku iPhone'a 14 Pro i 14 Pro Max dużo osób żaliło się się, że po 7 miesiącach od zakupu, kondycja baterii spadła u nich poniżej 90%. Ogólnie coraz bardziej skłaniam się ku wymianie na Galaxy S24 Ultra w przyszłym roku.

 

Ostatnio natomiast bawiłem się koleżanki iPhonem 13 Pro  i nagrywałem filmik 4-5 min. w 4K 30 FTP i telefon zrobił się dosyć nieprzyjemnie ciepły. Dodam, że znajoma nie trzyma swojego iPhone'a w żadnym etui.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy w systemie, to jedno, ale już grzanie procesora to zupełnie inna rzecz i tutaj Apple raczej tego softem nie rozwiąże, no chyba że obniżając jego wydajność. Problem polega na tym, że Apple przeprojektowało nieco iPhone'a 15 Pro i 15 Pro Max przez co słabo odprowadzane jest ciepło i telefony się grzeją pod obciążeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ozzy666 napisał(a):

Teraz mam Samsung Galaxy A33 5G, mój smartfon musi mieć możliwość instalacji karty pamięci bo robię i przechowuję dużo zdjęć.

Akurat A33 5G nie jest jakimś wybitnym smartfonem jeżeli chodzi o jakość zdjęć, bez urazy oczywiście. Ja też dużo zdjęć robię, oraz dużo filmów w 4K kręcę telefonem i nie mam karty pamięci, a wszystko mam w pamięci telefonu, część w chmurze. Karta pamięci, to dla mnie zbędny dodatek, relikt przeszłości niczym złącze mini jack. Myślę, że niebawem średniaki i budżetowce zostaną też pozbawione możliwości rozbudowy pamięci o kartę na wzór flagowców. Będzie zapewne jak ze złączem mini jack.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bloo411 napisał(a):
10 godzin temu, Ozzy666 napisał(a):

 

Akurat A33 5G nie jest jakimś wybitnym smartfonem jeżeli chodzi o jakość zdjęć, bez urazy oczywiście.

Niestety przekonałem się o tym dopiero po jego zakupie. Bez karty pamięci oczywiście można funkcjonować pod warunkiem że sam smartfon ma dużą pamięć, przykładowo ww. smartfon ma 128 GB. Z tą kartą pamięci piłem do urządzeń z nadgryzionym jabłkiem w których pamięci nie można rozbudować a samo urządzenie z dużą pamięcią wewnętrzną kosztują kosmiczne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam, mój ojciec właśnie go ostatnio kupił, z tymże w wariancie 8 GB pamięci RAM i jest zadowolony. Aparat może flagowy nie jest i do flagowych Samsungów, iPhone'ów i Huawei mu trochę brakuje, ale daje radę. Smartfon chodzi płynnie, bez lagów póki co (ojciec ma go od 1,5 miesiąca). Jednak nie dostał jeszcze aktualizacji do Androida 14. Bateria trzyma od 1 do 1,5 dnia przy ustawionym adaptacyjnym odświeżaniu ekranu (nie polecam ustawiać na sztywno 144 Hz, bo bateria znika w oczach). Zaznaczam, że mój ojciec nie korzysta z social mediów i nie ma zainstalowanych żadnych Instagramów, FB itp. Jedynie ma WhatsAppa. Dużej ilości aplikacji też nie ma zainstalowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie ładowanie skraca żywotność baterii. Bateria nie lubi ciepła i szybciej się przez to degraduje. Ja nie ładuję szybko telefonu, chyba, że zapomnę a muszę pilnie wyjść z domu, a poziom naładowania baterii wskazuje 20-30%. Co do samego Xiaomi, to dla mnie jedna z najgorszych marek. Niedopracowany soft z przeładowaną nakładką, kiepsko aktualizują smartfony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja od wielu lat jestem wierny marce Sony i ich Xperiom. W tym roku przerzuciłem się z flagowej Xperia 1  II (Mk. 2) na tegorocznego Xperia 1 V  (Mk. 5).

Skorzystałem z preorderowej promocji i do telefonu dostałem najnowszy model ich najlepszych słuchawek nausznych z ANC WH-1000XM5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...