Skocz do zawartości

Jakie mamy telefony?


Rekomendowane odpowiedzi

Sony Xperie, czyli smartfony już tylko dla fanów marki Sony, gdyż tego nikt nie kupuje. Telefony znacząco w kwestiach foto odbiegają od konkurencji. Sony pomimo, iż tworzy matryce do aparatów, to w kwestii oprogramowania jakoś sobie niezbyt dobrze radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Xperie przez ponad 6 lat i byłem z niej bardzo zadowolony. Gdyby nie zbyt mała pamięć - pewnie do dzisiaj bym ją miał. 

Przy zakupie nowego modelu - niestety Xperia nie miała nic ciekawego do zaoferowania. Szkoda. Ale już wiadomo, że Sony Xperia zwija się z rynku. Szkoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oneplus 7T, ogólne świetny telefon, szybki, przydatny w pracy do różnych zadań oraz daje radę w oglądaniu sportu w każdych warunkach. Problemem jest konieczność restartu telefonu przy strumieniowaniu przez chromecast jedynie przy aplikacji Sky CH. Z viaplay też tak było, lecz po updacie apki działa.Drugim małym problemem jest bateria która po doładowaniu na 80% trzyma przy bardzo intensywnym użytkowaniu cały pracujący dzień. Po roku użytkowania oceniam na 4+

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bloo411 napisał(a):

Sony Xperie, czyli smartfony już tylko dla fanów marki Sony, gdyż tego nikt nie kupuje. Telefony znacząco w kwestiach foto odbiegają od konkurencji. Sony pomimo, iż tworzy matryce do aparatów, to w kwestii oprogramowania jakoś sobie niezbyt dobrze radzi.

Moja siostra przez ponad 4 lata (od 2016 do 2020) posiadała Sony Xperię XZ Premium i tam też jakość zdjęć pozostawiała wiele do życzenia, także oprogramowanie było 50/50 w kwestii jego działania.

 

Ja nadal polecam Motorolę Moto G22, super szybki jak na telefon do 800 zł, jakość zdjęć rewelacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bloo411 napisał(a):

Sony Xperie, czyli smartfony już tylko dla fanów marki Sony, gdyż tego nikt nie kupuje. Telefony znacząco w kwestiach foto odbiegają od konkurencji. Sony pomimo, iż tworzy matryce do aparatów, to w kwestii oprogramowania jakoś sobie niezbyt dobrze radzi.

Polecam poczytać recenzje, od startu serii flagowych modeli z serii Xperia 1 wreszcie zaczęli pracować przy telefonach  ludzie z działu foto. Dlaczego wcześniej tego nie było to nie do pomyślenia. Co wiecej aparaty są tworzone dodatkowo we współpracy z Zeiss :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bushiken napisał(a):

Polecam poczytać recenzje, od startu serii flagowych modeli z serii Xperia 1 wreszcie zaczęli pracować przy telefonach  ludzie z działu foto. Dlaczego wcześniej tego nie było to nie do pomyślenia. Co wiecej aparaty są tworzone dodatkowo we współpracy z Zeiss :)

Polecam przejrzeć portale technologiczne, fora, oraz testy na YT, gdzie w zestawieniach zdjęć ze smartfonów Sony Xperie, pomimo współpracy z marką Zeiss, odstają przy jakości zdjęć, gdy się je porówna ze zdjęciami z iPhone'ów, flagowych Huaweiów, czy Samsungów, i są dużo dalej za w/w producentami w rankingach zdjęć.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Ozzy666, ja akurat lubię duży ekran, bo dobrze się na nim mi konsumuje treści. Zresztą dużo focę i kręcę filmów, więc tutaj aparat jest lepszy od tego w modelu bazowym, podobnie jak i sam ekran, który w Galaxy S24 jest Full HD+, zaś w Galaxy S24+/Galaxy S24 Ultra jest w QHD+. Poza tym,  model bazowy ma starszą i wolniejszą pamięć UFS 3.1 w przypadku wariantu pamięciowego 128 GB vs 4.0 ---> Galaxy S24 w wariancie pamięciowym 256 GB. Jak oceniasz Exynosa 2400 w Galaxy S24? Nie chciałeś Snapa, który jest w Galaxy S23? Ja przy przesiadce z Galaxy S22 Ultra na Galaxy S24 Ultra widzę, że Snap lepiej zarządza energią (porównuję z Exynosem 2200 w Galaxy S22 Ultra), gdzie tam telefon potrafił więcej tracić % baterii w przypadku gdy leżał nie używany (np. przez noc). Ale nie tylko, widzę, że SoT na Galaxy S24 Ultra mam duży większy, aniżeli w Galaxy S22 Ultra (w obydwu cykl mieszany WiFi i LTE/5G).

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym Snapa ale cóż poradzić jak Samsung zdecydował się na wsadzenie Exynosa. Nie wiem dlaczego ale bardziej "boję" się procesorów MediaTeka, kojarzą mi się z tańszymi sprzętami. A tak w ogóle to przesiadłem się z budżetowego A33 5G i dla mnie to jest duży przeskok. Nie gram w gry więc do normalnej pracy Exynos póki co radzi sobie świetnie,  nie grzeje się wbrew powszechnej opinii. Bateria starcza mi spokojnie na cały dzień pracy, przez noc zjada mi 3%. Jak oceniasz wyświetlacz i nasycenie kolorów? U mnie są one lekko blade co mi bardzo odpowiada bo i tak korzystam z ochrony wzroku ale wielu użytkowników skarży się na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolory są ładnie nasycone, ale po zmianie trybu z żywy na naturalny nie widzę większej różnicy (Samsung ma to ponoć ogarnąć w aktualizacji; jakby nie patrzyć od czasu premiery, seria Galaxy S24 nie otrzymała jeszcze żadnych aktualizacji). Galaxy S24 Ultra w porówaniu do Galaxy S24/S24+ ma ekran antyrefleksyjny, więc światło się tak na nim nie odbija podczas chociażby przeglądania FB czy innych czynności. Recenzenci ogólnie pozytywnie wypowiadają się o Exynosie 2400. Niektórzy nawet mówią, że to póki co najlepszy Exynos jaki Samsungowi udało się zrobić. Wydajność jest troszkę niższa od Snapa 8 Gen 3, ale pod obciążeniem Exynos 2400 nie nagrzewa się już tak jak poprzednie wersje tego procesora.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...