Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam takie pytanie dla kogos kto sie na tym wnikliwie zna :D

 

Chodzi mi o to ktory model ze "starych" mediasatow jest najlepszy.

 

PIONEER BCT-1330

PIONEER BCT-1430

PIONEER BCT-1530

PIONEER BCT-1630

PIONEER BCT-1730

PACE GOLDBOX

PACE CP 3000P

KENWOOD DTF-1

KENWOOD DTF-2

SONY TS1A/TS5A

THOMSON S4850

THOMSON TS3P

 

Z tego co wiem to chyba najpopularniejsze sa Pioniery 1330, Kenwood-y i thmosony. Ale ktos wie czym one sie roznia lub ktory model jest najlpeszy?? Ewentualnie ktory sprawa najmniej problemow?

 

 

Krzychu

 

Edycja Burli: Wykasowałem część o oprogramowaniu. To nie tutaj o nim rozmawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedziami Cyfra + wprowadziła do swojej oferty moduł dostępu warunkowego przystosowany do odbioru kanałów HDTV. Producentem modułu jest firma SCM Microsystems w Singapurze . Moduł oferowany jest dla nowych oraz dotychczasowych abonentów Cyfry + , którzy wybiorą opcję HD w ofercie operatora. Cena modułu to 179 zł.

Firma Eltech dokonała sprawdzenia poprawności działania modułu w odbiornikach : Radix - wszystkie modele CI i Humax HDCI 2000. Wszystko funkcjonowało bez zarzutu. Moduł zgłasza się w odbiorniku jak Cyfra Plus.

 

Źródło: Eltech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak z innej beczki 8)

 

C+ umozliwiła dzisiaj dystrybutorom sprzedaz na własność za 1 zł dekoderów Mediasat z serii Pioneer modele 1430, 1530, 1630 które do tej pory były wyłacznie na wynajem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedziami Cyfra + wprowadziła do swojej oferty moduł dostępu warunkowego przystosowany do odbioru kanałów HDTV. Producentem modułu jest firma SCM Microsystems w Singapurze . Moduł oferowany jest dla nowych oraz dotychczasowych abonentów Cyfry + , którzy wybiorą opcję HD w ofercie operatora. Cena modułu to 179 zł.

Firma Eltech dokonała sprawdzenia poprawności działania modułu w odbiornikach : Radix - wszystkie modele CI i Humax HDCI 2000. Wszystko funkcjonowało bez zarzutu. Moduł zgłasza się w odbiorniku jak Cyfra Plus.

 

Źródło: Eltech

Widocznie Cyfra zareagowała na moduł Polsatu. Ale dlaczego tylko dla klientów, którzy chcą HDTV? Powinień być dla wszystkich, bo przecież nie wszystkie tunery SDTV mają czytnik kart. Jeszcze platforma N powinna wprowadzić własny moduł CI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki 8)

 

C+ umozliwiła dzisiaj dystrybutorom sprzedaz na własność za 1 zł dekoderów Mediasat z serii Pioneer modele 1430, 1530, 1630 które do tej pory były wyłacznie na wynajem :)

 

Podejrzewam po prostu ze braklo juz tych starszym. A swoja droga dzownilem wczoraj do 3 sklepow w moim miasteczku i wszyscy czekaja na dostawe :D i jedna pani mi powiedziala ze jak sa to przewaznie sprzedaja sie w jeden dzien :D

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tą nazwą Mediasat. Czemu Pioneery i Thompsony są określane tym mianem

Dekodery te były produkowane specjalnie dla platformy Cyfry+ pod jedną nazwą Mediasat - taki tam zlepkek różnych producentów :wink: .

a Philips to Philips?

a Philips to spadek po WizjiTV i ten nowszy? - to taki dodatek do "towarzystwa" :P .

 

-pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. O co chodzi z tą nazwą Mediasat. Czemu Pioneery i Thompsony są określane tym mianem, a Philips to Philips? :roll:

Także Philips DSR 3201 jest Mediasatem i nowy Phillips HD także nim będzie.

Tunery te maja w zasadzie identyczną grafike ekranową i obsługują oprogramowanie interaktywne MediaHigway.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienia. Między wierszami zrozumiałem, że nowy Philips HD będzie miał tą samą grafikę ekranową co np. 1330. To jest dramat :twisted: Ile lat ma już ta "czerwona" grafika? Chyba za dużo. Ładnie C+ wchodzi w HD. No chyba, że wszyscy lubicie tą grafikę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz bardzo ciezko dostac jakiegos "starego" mediasata na wynajem. A thomsony (te nowe) sa prosto z fabryki i jeszcze raczej sie na nie nikt nie skarzyl wiec moim zdaniem nie zastanawial bym sie wziol bym thomsona.

 

Z tym ze te stare miediasaty sa na sprzedaz teraz za 1zl (rok gwarancji). A te thomsony nowe 10zl/mies wynajmu tylko ze masz dozywotnia gwarancje. A w BOK-u zawsze bede mowic ze na wynajem lepiej :D Nie masz co z kasa robic wez sobie na wynajem, a jesli liczysz sie z kasa to pedz do sklepu po dekoder za 1zl tylko sie spiesz promocja trwa do 15 grudnia.

 

A co do slowa mediasat - to raczej okreslenie cyfry na dekodery na wynajem (bo ja poszly te stare mediasaty na sprzedaz to nie nazywaly sie mediasat na ulotkach tylko np. pionieer, to samo jesli chodzi o nowego pilipsa 3200 tez nie nazywa sie mediasta) Ale i od tego jest odstepstow bo te nowe thomsony jakos cyfra na ulotach tez nie nazywa medisat :D. Wiec w sumie ja bym zakwalifikowal do mediasatow wlasnie tylko te "stare" "duze" dekodery z mediahighway czyli te ktore wymienilem strone wczesniej. Mysle ze tylko dlatego (jak kto ktos wyzej napisal) ze produkowalo je kilka firm.

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"1" złoty - to naprawdę łakomy kąsek, cóż jeszcze chcieć :?: i nie ma co się zastanawiać, tylko brać, brać i basta. :lol:

że w jednym barze widziałem takiego mediasata ustawionego pionowo :lol:

.....dlaczego łazisz za mną do tego baru :?: a może są takie dwa bary. :?::roll:

 

-pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej to drugie jest prawdą - są dwa bary (lub więcej :wink: ).

 

A teraz mam złe newsy, może nawet bardzo złe. :(

Firma Mascom zamierza wejść do Polski (jest już polski dystrybutor), bo ma licencję na Nagravision. To teoretycznie może się przydać, zwłaszcza w kontekście produkcji modułów CI dla Cyfrowego Polsatu i... Cyfry+, która będzie zmuszona przyjąć "nakładkę" Nagry na system Seca 2, który jest kompletnie nieszczelny i podatny na piractwo.

 

Warto przypomnieć, że zarówno system Seca-MediaGuard jaki i Nagravision należą do jednej szwajcarskiej firmy Kudelskiego. Nieoficjalnie już wiadomo, że system Seca zostanie... zlikwidowany w przyszłym roku. :(

Źródło: Satkurier.pl

 

Jeżeli to okaże się prawdą, to niedobrze. Przewiduję raczej pesymistyczny scenariusz.

Likwidacja Seca 2, przejście na Cardmagedon, wymiana kart Cyfry+, konieczność przeprogramowania dekoderów i nawet zakup modułów CI, bo nowe karty nie będą chodzić w uniwersalnych czytnikach kart typu UCAS. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już o tym wiecie... ale ja się dopiero dowiedziałem dzisiaj, informacja wprost od Cyfry. Oto mail który od nich otrzymałem:

 

dziękuję za korespondencję. Odpowiadając na e-mail pragnę poinformować, iż dekoder do odbioru programów HD, Philips DSR 6201/91, dostępny będzie w ofercie na własność (w cenie 699 zł) lub w dzierżawie (opłata aktywacyjna 299 zł, bez opłaty miesięcznej). Dekoder będzie można zakupić u autoryzowanego dystrybutora CYFRY+, po podpisaniu stosownego aneksu do umowy. W punktach sprzedaży dostępne będą od 19 grudnia br.

 

Mam nadzieje że to już jest ostateczny termin i cyfra przesle propocjonalną ilośc dekoderów do popytu ;) I że bede mógł ogladać Canal+ HD już od następnego wtorku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...