Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

No więc tak..... Philips 6201

 

Załączony pilot, jest długi i wąski, jest to również pilot uniwersalny i umożliwia sterowanie wiekszością telewizorów na rynku.

 

Sam dekoder posiada: 2 złącza Euro, wyjscie Component, HDMI, wejście - wyjście anteny naziemnej, USB, gniazdo Ethernetu, audio R+L oraz SPDiF.

 

1 wejście SAT bez przelotki, Diseqc, lista kanałów taka jak w mediasacie, przy czym komendy Diseqc przypisane są na sztywno do listy kanałów HB + ASTRA ( HB jako 1 a Astra jako 2)

 

Menu jak w mediasatach, dodano tylko funkcje typu telewizora HD lub SD, tryb pracy HDMI lub DVI, zmiana formatu ekranu (normalny, zoom 16/9, zoom 14/9, szeroki), pozostałe funkcje praktycznie bez zmian.

 

Co ciekawe w instrukcji są następujace informacje:

 

Inne funkcje do wykorzystania w przyszłości:

 

PVR Ready - nagrywanie audycji

DTT - cyfrowy tuner telewizji naziemnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie pięknie, ale co z tymi co nie chcą / nie mają HD? Ja mam "nowego" Thompsona i od roku nie mogę się doczekać naprawdę aktywnego wyjścia cyfrowego (regularne problemy na TVN), działającej porządnie telegazety i dźwięku DD na "zwykłym" C+ czy HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym Cyfra + rozesłała do swoich wybranych dystrybutorów nowe odbiorniki Mediasat służące do odbioru programów HDTV wyprodukowane przez firmę Philips .

 

 

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć nowego odbiornika , który dotarł w wersji "francuskiej" z oznaczeniem MedisatMax i pilotem , który nie wiele ma wspólnego z menu odbiornika i tutaj niestety niespodzianka, menu odbiornika jest prawie identyczne jak w dotychczasowych odbiornikach Mediasat .

 

żródło;http://skysunsat.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko.

Według informacji satkuriera w specjalnej promocji dla nowych abonentów można kupić :

- Mediasat - za 1 zł

- Philips DSX - za 1 zł

- Philips DSR - za 189 zł

 

Czy jest to oferta na nowe czy używane dekodery ? Który z tych dekoderów polecacie ?

 

I jeszcze jedno (lamerskie) pytanie - w bliskiej przyszłości zamierzam kupić Humaxa 2000. Czy te wyżej wymienione dekodery działają na kartę - tzn będę mógł wyciągnąć z nich kartę i przełożyć ją do Humaxa, a dekoder sprzedać na allegro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych wszystkich to najlepszy wydaje sie byc mediasat za 1zl to samo co philips dsr za 189 tylko ze troche wolniejszy. Oczywiscie ze karte mozesz uzywac w innym dekoderze nie bedzie ona przypisana do dekodera ktory kupisz ... sam dzis ide podpisac umowe i biore mediasata ... za 30 dni mowie goodbye UPC ;-) ... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko.

Według informacji satkuriera w specjalnej promocji dla nowych abonentów można kupić :

- Mediasat - za 1 zł

- Philips DSX - za 1 zł

- Philips DSR - za 189 zł

 

Czy jest to oferta na nowe czy używane dekodery ? Który z tych dekoderów polecacie ?

 

I jeszcze jedno (lamerskie) pytanie - w bliskiej przyszłości zamierzam kupić Humaxa 2000. Czy te wyżej wymienione dekodery działają na kartę - tzn będę mógł wyciągnąć z nich kartę i przełożyć ją do Humaxa, a dekoder sprzedać na allegro ?

Cyfra nie paruje kart z dekoderami, więc karta pójdzie na Humaxie. Ale potrzebny będzie moduł CI, bo tuner nie ma czytnika dla kart. W Hollexie jest już nowy AstonCrypt 2.17 umożliwiający odbiór Canal+ HD. Mediasat na Allegro - nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tez jest niepojete,jak mozna tyle lat jechac na tym samym badziewnym sofcie.Chyba kazdy edukacyjny jest duzo lepszy funkcjonalnie(nie mowie o piractwie),a przy tym wiekszosc jest jeszcze stabilniejsza i nie ma zadnych zwiech.Te mi sie zdarzaly na oryginalnym dosc czesto.Powodem bylo za szybkie przelaczanie,podobnie jak w N-ce... :oops: .Nie kazdy soft edukacyjny pociaga za soba piractwo,czas by przejsc na ktorys z nich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra nie paruje kart z dekoderami, więc karta pójdzie na Humaxie. Ale potrzebny będzie moduł CI, bo tuner nie ma czytnika dla kart. W Hollexie jest już nowy AstonCrypt 2.17 umożliwiający odbiór Canal+ HD. Mediasat na Allegro - nie polecam.

 

W jednej z informacji na Satkurierze czytałem, że Humax może pracować z dedykowanym modułem CAM z SCM, który Cyfra+ ma sprzedawać w promocji.

Nie mam bladego pojęcia czym się kierować wybierając moduł do Humaxa. Może ktoś ma linka do testów różnych modułów ???

Czy AstonCrypt to na pewno najlepszy moduł ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Od paru ladnych lat dzierzawie dekoder cyfry i place im 10pln miesiecznie. Czy jak zdam ten dekoder i kupie dekoder np. mediasat za 1 pln to rozumiem, ze nie bede musial im nic doplacac do abonamentu i czy w ogole moge kupic taki dekoder za 1pln bedac juz abonentem cyfry?czy dotyczy to tylko nowych abonentow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...