Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

CYFRA+ poprawiła już oprogramowanie w Philipsah 6201 HD.

 

Jest już dostępne z satelity :) Zrobiliśmy upgrade u nas w firmie i na razie dekoderek chodzi bez żadnych problemów 8)

 

CYFRA+ odblokowała również możliwość sprzedaży Philipsów 6201 przez dystrybutorów 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dekoder HD Cyfry+ od 29 grudnia i nie działa mi telegazeta (co prawda rzadko ją włączam) - także po dzisiejszym upgrade. Na starym dekoderze jak i anteny naziemnej działa prawidłowo. Proszę o informacje czy to jednostkowy przypadek czy i ktoś ma też z tym problem, oprogramowanie tunera czy inna przyczyna? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem na świeżo po lekkich testach nowego tunera cyfry... i jestem wkurzony i to ostro. Otóż na liście kanałów nie ma Canal+Sport, jest tylko Canal+Sport HD... w czym problem? A no w tym że C+HD wyświetla mi się w oknie 4:3 :/ i za nic w świecie nie mogę tego zmienić :/ Rozumiem takie postępowanie jakby cała ramówka była w HD, wtedy nie było by najmniejszego problemu... ale w takim wypadu? Porażka po prostu :/ Nie wiem... moze ja coś zile ustawiłem (w ca wątpcie), ale jeżeli to nie zostanie poprawione to ogromny minus dla Cyfry.

 

Może mój problem polega na tym że podłączyłem tuner poprzez Scart zwykłe... a nie HDMI (za chwile jade do sklepu po jakis dobry kabelek). Ale nie wiem co ja zrobie jak bede musiał ogladac mecze w takim beznadzijnym oknie 4:3 :/

 

Tuner jest dość duży, wygląda średnio, brak jakiegokolwiek kabla w zestawie do podłączenia. Ogólnie na razie moje wrażenia nie są za dobre (jak będę mógł cos obejrzeć na C+sport HD jak będzie nadawane w SD?:( ). Jakość obrazu trochę lepsza niż na Mediasacie (co chyba jest normalne?:) ). Teraz czekam na jakiś pierwszy program w HD, zobaczymy co ta czarna skrzynka potrafi naprawdę:)

 

 

Ps. mayor2000 napisz jak tam u Ciebie wyszły testy... i czy u Ciebie tez na liscie nie ma C+sportu SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze to ja będę pisał o zaletach:

 

- przede wszystkim inaczej niż w N-ce korzysanie z HDMI nie blokuje

innych wyjść (w n-ce na początku tak było teraz może się zmieniło)

- po podłączeniu ASTRY odstajemy dostęp do wszystkich kanałów free z ASTRY szczególnie polecam reklamówki HD np kanał 848.

- można zamontować zewnętrznego Diseqa - ja mam dwa talerze diseqa w domu i jednym kablem wychodze do tunera HD.

- ilość kanałów z obu satelit powala .

 

I co wystarczy jutro druga porcja zalet CYFRY+ hd i PHILIPSA DSR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to, to samo... z tym że C+sport SD rozciągał mi się na cały ekran... a HD wyswietla jedynie okno 4:3 (jak sygnał leci w SD). Mnie osobiscie to strasznie denerwuje... ale zobaczymy czy zmiana kabla coś pomoże.

 

 

g......Ci pomoże mam to samo, a tuner połączony i po hdmi i po scartcie i zawsze mam okienko choćby nie wiem co robił i jak ustawiał mojego plazmowego samsunga. Podpisuje się pod tym, że gdyby zostawili zwykły c+ sport to oki., a tak do bani z takim HD......taka jest prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam w/w zastrzeżenia:

- na liście nie ma CANAL+ SPORT SD

- i faktycznie CANAL + HD jest podczas zwykłych transmisji

4/3 bez możliwości zmiany formatu.

- generalnie cały pakiet CANAL+ jest zblokowany bez mozliwości

zmiany formatu.

- zobaczymy jak wypadnie jutro film HD Mr & Mrs. Smith

- na kanale ASTRA PROMO HD (kanał 848) obraz rewelacja.

 

To usterki o których piszecie to tylko kwestia do względnienia podczas kolejnej zmiany porogramownia , ale ogolnie nie jest tragicznie , pieniądze niewielkie , oferta jedna z najepszych w Polsce , więc spoko , bez nerwów , oby te nasze naprwdę mało istotne problemy nie przesłoniły nam tego co najważniejsze - oglądania z przyjemnością i tego Wam życzę.

 

Edycja pitter: połączone dwa posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że cos zrobią z tym obrazem 4:3 na C+sport HD, bo naprawdę mocno to psuje przyjemność oglądania tego kanału... w weekend 2 najważniejsze mecze (Chelsea - Liverpool i Man utd - Arsenal) w HD, wiec problemu nie będzie, ale reszta spotkań (w tym NBA) niestety będzie w SD, więc komfort oglądania będzie niewielki.

 

Dziś niestety nie będę mógł przetestować obrazu HD na kanale C+HD, bo mam zajęcia na uczelni do godziny 18, wiec musze poczekać do jutra na pierwszy odcinek dokumentu: Chiński Boom który będzie nadawany w HD bodajże o 17. Ale liczę na to że mayor2000 napiszesz kilka słów na temat jakości obrazu po obejrzeniu Mr & Mrs Smith.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kenaj

 

Mam małe rozwiązanie Twojego problemu (tymczasowo i po warunkiem, że nie oglądasz innych programów HD: Luxe; Promo; PR07; SAT1 lub nie chcesz ich oglądać tymczasowo a interesuje Cię lista z Canal+ Sport ale nie ten HD i oczywiście w formacie 16/9) to załaduj listę dedykowaną dla DSR-3201:

 

1. Wchodzisz w MENU

2. Wybierz PARAMETRY TECHNICZNE

3. Wybierz USTAWIANIE ANTENY

4. Wciskasz raz B

5. Strzałką w dół 2 razy - pokaże się napis HOTBIRD

6. Strzałką raz w prawo - zmieni się na INNY

7. Strzałką raz w dół - Tu zmień 10719 na 10892

8. Strzałką raz w dół - Tu zmień PIONOWA na POZIOMA

9. Strzałką cztery razy w dół - Tu zmień PID: 227 na 128

10. Wciskasz A dwa razy i jesteś w głównym MENU

11. Wykonaj WYSZUKIWANIE PROGRAMÓW

12. Załaduje nową listę to potwierdzasz OK i wybierasz np TVP1

13. W trakcie oglądania naciśnij E i przewiń listę na której powinieneś mieć swój ulubiony Canal+ Sport w jakości SD i HD też

 

Powrót do dedykowanej listy dla DSR-6201:

1. Wchodzisz w MENU

2. Wybierz PARAMETRY TECHNICZNE

3. Wybierz USTAWIANIE ANTENY

4. Wciskasz raz B

5. Strzałką w dół 2 razy - pokaże się napis INNY

6. Strzałką raz w prawo - zmieni się na HOTBIRD

7. Wciskasz A dwa razy i jesteś w głównym MENU

8. Wybierz WYSZUKIWANIE PROGRAMÓW

9. Gdy załaduje standardową listę to potwierdzasz OK i wybierasz np TVP1

10. W trakcie oglądania naciśnij E i przewiń listę na której powinieneś mieć już tylko Canal+ Sport HD - czyli po staremu.

 

Wartości 10892 na 10719, polaryzacji i PIDa 128 na 227 nie musisz zmieniać - CYFRA+ nie będzie z tego menu i tak korzystać a jak przjdzie Ci szybko przełączyć na wersję SD to wystarczy zmieniać tylko HOTBIRD na INNY i załadować listę. Miłego oglądania meczyków...

 

Nie byłoby problemu przełączyć się na kanał 497 gdzie był do tej pory H test 3 (odpowiednik Canal+ Sport w jakości SD) ale bez wszystkich bajerów typu EPG, zmiana napisów czy języka - ale usunięto go z oficjalnej listy dla DSR-6201 - szkoda.

Pozostały natomiast tylko kanały testowe: 495 (odpowiednik Canal+) i 496 (odpowiednik Canal+ Film)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, pomóżcie. Posiadam C+, pakiet komfortowy oraz AXN Pack i CINEMAX. Opłacam w abonamencie na dodatek za wynajem dekodera +10zł /mies. do rachunku. Płacę dodatkowo za wynajem dekodera odkąd przystąpiłem do C+, czyli od października 2005. Czy opłaca mi się opłacać nadal wynajem? Czy wziąć na własność dekoder? Ale za to jeśli opłacam wynajem ciekawszą ofertę mam co do wymiany dekodera w razie problemów - bezterminowa gwarancja, oraz mogę zamienić tego Mediasata co mam na np., inny dekoder np. Thomsona TS-4 - bardzo ciekawy, mały ale nie wiem jak jest z jego menu. Czy normalny, czy łatwy ten dekoderek? (i czy współpracuje ze splitterem?)

Ale wracając do sprawy, bardziej się opłaca płacić za wynajem ale jeśli chce do swojego pakietu załóżmy CANAL+ to już razem z wynajmem płacę prawie 100 PLN a tak to bym miał o 10 zł taniej. Proszę Was o pomoc i odpowiedzi. Pozdrawiam :wink::wink:8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips HD - potwierdzam, wkurzający brak Canal Sport SD, bo transmisji 4:3 nie da sie oglądać w takim małym oknie, aczkolwiek wychodzi mi, że jakość obrazu jest HD niezależnie od formatu.

Mam jeszcze taką sprawę - czytałem że cyfra nadaje HD w 720p, a mnie z TV pokazuje z tego Phila 1080i - nie znalazłem nigdzie opcji w tunerze gdzie to zmienić a w N-ce chyba jest taka opcja. Może ktoś z szanownych kolegów ma na to pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...