Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Te paski występują przy podłączeniu HDMI (to takie cienkie, niebieskie pionowe paski występujące z lewej strony ekranu) po za obrazem, ale dziwnie to wyglada :D

 

Co ciekawe są one także na tvn-ach odbieranych na karcie DVB, ale nie w każdej z aplikacji do odtwarzania. A więc to raczej wina tvn-u a nie Cyfry+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy i nie wszystkie tematy zdążyłem przeczytać, więc chciałbym poprosić o pomoc w rozwiązaniu problemu z dekoderem. Mam philipsa 6010 i nawalił w nim jakiś czytnik sygnału z pilota. Każdorazowa zmiana kanału to podejście do dekodera i przeklikanie kanałów ręcznie. Nie to jest jednak głównym problemem, ale trudności w przeprogramowaniu dekodera, gdyż jakiś czas temu cyfra robiła zmiany. Od tego momentu pewna grupa kanałów TVN-y, Eurosport, NGeografic, Discovery nie działa poprawnie i wciąż mam zakłócenia i zaniki obrazu. Infolinia techniczna kazała ponownie wyszukać kanały, ale jak to zrobić nie mając pilota? Po wejściu z przycisków do Menu mam do wbicia hasło czterech zer i na tym klapa. Bez pilota ani rusz. Dałem dekoder do serwisu, ale tam nie poradzili sobie z problemem - pilot działa, ale dekoder nie odbiera sygnału. Pomóżcie jak można obejść konieczność wpisywania hasła przy wejściu do instalacji. Dekoder mam dzierżawiony od Cyfry i powinni go wymienić, ale czekam już kilka tygodni i nowych jak nie było tak nie ma.

Proszę kogoś z fachowców o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak zrobiłem. Gość poradził żeby ze sklepu zadzwonić do nich i uświadomią handlowca w jego obowiązkach wymiany dekodera, natomiast na zakłócenia poradził, aby poprawić ustawienie anteny. Tylko jak tego dokonać nie mając dostępu do opcji Instalacja :? Próbowałem "na czuja" coś zdziałać, ale efekt był taki, że nawet zniekształcony obraz zanikał. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem dekoder do serwisu, ale tam nie poradzili sobie z problemem - pilot działa, ale dekoder nie odbiera sygnału. Pomóżcie jak można obejść konieczność wpisywania hasła przy wejściu do instalacji. Dekoder mam dzierżawiony od Cyfry i powinni go wymienić, ale czekam już kilka tygodni i nowych jak nie było tak nie ma.

Proszę kogoś z fachowców o pomoc.

 

Ale po pierwsze nie powinienes oddawac do serwisu (przeciez one sa plabonawe) ale to maly problem. A z tego co piszesz to Twoj dystrybutor nie ma na stanie sprawnych philipsow tak?? Tak wogole to powinni Ci wymienic na thomsona a nie philipsa (chyba nawet teraz sie nie da wymienic na philipsa jesli ktos ma na wynajem) Jesli nie jest tak to jedyne co moge poradzic to wejsc na strone cyfry i znalesc sasiednich dystrybutorow podzownic i popytac moze gdzies maja na stanie, a dwa pisac pisemne rekmacje prosto do cyfry i grozic zecznikiem praw konsumenta czy jakos tak. Domagac sie zwrotu czesc abonamentu i natychmiastowego wymienienia dekodera.

 

Krzychu

 

Ps. Ale o jaki kod Ci chodzi to tez nie wiem ja zadnego kodu nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega kamil ma cyfrę+ pakiet komfortowy i canal+ i ma taki problem że nie mam cartoon network mi mówił że mu piszę że ma zakodowany a inne kanały z bajkami(disneychannel,minimini,zigzap,jetix) jemu odbiera i jeszcze ma dekoder philips taki http://www.cyfraplus.pl/cyfraplus.php?menu=215.Jak wiecie co zrobić to jak możecie to odpowiedcie na pytanie mojego kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że sprawa jest błachostkowa. Kolega powinien zrobić aktualizację listy kanałów. Przypominam że na transponderze 10.949V CartoonNetwork nadaje podwójnie, tzn: wyszukuje się jako CN/TCM CEE (dzieli czas antenowy z TCM) oraz ID: Cartoon Network (nadawany całą dobę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze wie czy Ferguson 7318UCI bedzie dobrze smigal z modulem,ktore cyfra goni po 179 od sztuki.Rozchodzi sie o to czy czy Ferdek bedzie go "dobrze widzial" ? No i jszcze gdybym nie mial modulu to czy ten Fred w swoim czytniku przepusci uprawnienia C+ i jak z aktywacja C+ w tym sprzecie.pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie!

Mam pytanie- być może tendncyjne... :D

Mianowicie, chciałbym odbierać programy na dekoderze Philipsa HD w DD.5.1. Mam kino domowe bez wejścia HDMI, SPDIF... Więc ratuje mnie tylko zakup amplitunera...??? Jeśli tak, to potem wystarczy jakoś kino podłączyć z amplitunerem, czy trzeba dekoder bezpośrednio łączyć z owym sprzętem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niewielki problem - ostatnio nie dekoduje mi się CNN z Hot Birda (12597 V). Pozostaje Astra, gdzie przekaz jest FTA, ale według mnie, na HB jest lepszy dźwięk. Tuner DSR-7001, pakiet Komfortowy. Reszta opłacanych kanałów działa.

 

Mam to samo. Zastanawiałem się co się stało, ale krótko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...