Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Rękojmia ? Ustawa o gwarancji i rękojmi nie obowiązuje w Polsce już od 2 lat :-)

 

Teraz jest ustawa o niezgodności artykułu z umową i minimalny okres to 24 miesiące na każdy nowy towar :-)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezupełnie. Po pierwsze rękojmia jest w kodeksie cywilnym cały czas a po drugie masz rację że w stosunkach przedsiębiorca-osoba fizyczna (konsument) obowiązuje ustawa o sprzedaży konsumenckiej, która modyfikuje KC. No więc coś może być podobne do rękojmi z kc bo ta ustawa ma bardziej chronić konsumenta, czyli po prostu modyfikuje rękojmię z KC na korzyść klienta.

A znaleźć to raczej nie trudno- 535 indeks 1. I tam jest wyraźnie napisane że ta ustawa tylko modyfikuje KC.

PS

Weszła w życie 1.01.2003r. czyli przed UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ustawa o gwarancji i rękojmi dotyczy wyłącznie umowy pomiędzy dwoma przedsiębiorcami, w przypadku umowy sprzedaży pomiędzy przedsiębiorcą a konsumentem ma zastosowanie wyłącznie ustawa o niezgodności artykułu z umową która weszła wraz z UE. Niestety wiele osób nie wie i tym.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam taki problem cyfra + w sumie mam ja od 3 dni niewiem co sie stalo ale zablokował mi sie kanał lub pilot ,poprostu nie moge przelaczyc na inny kanal tak jakby sie zawiesił ,myslalam ze to moze zuzyte baterie w pilocie ale po wymianie na nowe nie bylo zadnych zmian tak samo po sprawdzeniu wszystkich kabelkow czy sa dokladine wsadzone tez ani rusz .Prosze o pomoc co w takiej sytuacji robic??dodaje ze posiadam dekoder typu Samsung DSB S-305 G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak wiadomo, na wrzesień br. zapowiadane są dekodery HD PVR z dyskiem. Coś nie kojarzę, czy wiadomo jaka cena będzie tego dekodera na własność?? Szkoda, bo podobno nie będzie możliwości już zapłaty ceny aktywacyjnej i wzięcia sobie dekodera SD i HD tylko trzeba będzie albo wynajem albo na własność. A więc wynajem to 15 zł będzie a na własność jaka cena będzie tego PVR?? Bo chciałbym wziąć sobie od Cyfry dekoder PVR bo innych nie chcę.

P.S. Czy te tunery PVR będą miały tylko wejście na Moduł CI ?? :roll: Nie będzie wejścia już na kartę, normalną kartę ?? :shock::?::?::?:

I jaka cena na własność będzie tych tunerów PVR od Cyfry? Bo chciałbym zrobić tak, że zamienię sobie, SD oddam do dystrybutora a wezmę sobie PVR mimo, że nie odbieram oferty C+ HD ale będę chciał mieć dekoder PVR z dyskiem od Cyfry. I nie wiem jeszcze dlatego, jaka cena na własność, to myślę czy wynajem, czy na własność wziąć. Chciałbym na tym PVR co wejdą do Cyfry odbierać ofertę SD, mimo, że odbiornik będzie HD.

:?:

:):wink:

 

 

 

 

 

 

Witam. Mam pytanie. Posiadam Cyfrę+, tuner Mediasat i zestaw kina domowego Sony 5.1 . Mam pytanko. Co, jaki kabelek muszę dokupić bym mógł podłączyć mój dekoder Mediasat (albo telewizor?? Shocked ) do zestawu kina domowego, dokładniej do DVD.. ??? Ogólnie, co zrobić, bym mógł oglądać telewizję słuchając głosu nie z telewizora, tylko z głośników kina domowego ??? Co zrobić?? Ewentualnie co kupić?? Jeśli coś trzeba kupić proszę o wytłumaczenie i proszę o wstawienie linka, gdzie obejrzę w jaki kabelek muszę się zaopatrzyć, ewentualnie kupić z tej strony internetowej.

Bo ja się na tym raczej nie znam więc proszę Was o porady i pomoc.. Pozdrawiam :):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam problem, otoz cala zime cyfra mi odbierałą pieknie, jak przyszla wiosna i cieple dni.. to w ogole mi nie odbierałą, teraz jak jest brzydka pogoda, wiatr wieje i niebo zachmurzone cyfra odbiera, nie raz jak mocno pada to nie odbiera i nie raz tez przy ladnej pogodzie odbiera ale rzadko, najczescie jest sygnał jak jest pochumrno i nie za ciepło... czym to może być spowodwane ? i jjak były takie gorące dni to za [beep]e nie mogłem ustawić cyfry.... :/ prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha!! szkoda!! a jak sie skoczny umowa i oddam karte co bede mogł cos zrobic z tym dekoderem?? a jak zapłace obłate aktywacyjna za kjais inny drkoder to moge we wrzesniu wymienic??

 

P.S. jakie cyfra ma teraz dekodery??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz i rozważ dokładnie, jeszcze raz fakt, jaki przedstawił kolega richi26:

od 1 lipca nie ma juz oplaty aktywacyjnej 299zl- teraz albo na wlasnosc 699zl lub dzierzawa 15 zl na miesiac.pozdro

 

 

Czyli oznacza to, że musisz wykluczyć sobie możliwość wzięcia jakiegokolwiek dekodera z C+ z wpłatą aktywacji. Możesz jedynie na wynajem 15 zł/mies. lub na własność za 699 zł. Jeśli weźmiesz na własność i rozwiążesz umowę i oddasz kartę itd. z dekoderem możesz zrobić co chcesz ale natomiast jeśli weźmiesz go w wynajem i rozwiążesz umowę z C+ i oddasz kartę itd. dekoder musisz zwrócić Cyfrze - do najbliższego dystrybutora wraz z pilotem i okablowaniem :):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawdzie posiadam Mediasata także do końca nie wiem jak to jest w Philipsach C+ ale prawie w 100% pewne, że bez karty nie odpali Ci dekoder, nawet na kanałach niekodowanych. Tuner będzie informował, że należy włożyć kartę abonenta... Nie będziesz mógł nic oglądać dopóki karty nie włożysz... A jakie dekodery ma Cyfra... hmm... między innymi Miediasaty, Philipsy, Thomsony... z resztą już w tym celu nie zaszkodzi Ci zajrzeć na http://www.cyfraplus.pl tutaj już powinieneś znaleźć odpowiedź na TO pytanie..

:D:wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie uszkodzony jest konwerter. Pewnie się przegrzewa i takie są efekty.

 

 

Pozdrawiam

 

hm.. czyli co wymiana na nowy ? bo ja mam konwerter nie orginalny, mam na 2 wyjścia, no zobaczymy jak prrzyjda ciepłe dni to wtedy podmienie na ten orignalny i sprawdze, ale jak sa bezchmurne i cieple dni to w nocy tez nie odbiera, a jak wiadomo w nocy slonce nie swieci i tak goraco nie jest, chociaz z rana odbiera, a pozniej znow nic.. a dzis znow pieknie odbiera jak jest brzydko, wiatr i zimno :> tak wiec sprawdze czy to na pewno ten konwerter :>

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, najlepiej sprawdź na innym konwerterze. Ale słuchaj, również to nie koniecznie wina tego, że się on przegrzewa i dlatego mówisz sobie, że kiedy nie ma słońca wszystko ok, w pochmurne dni też wszystko ok, w nocy nie.. itd itd. To nie koniecznie może być wina tego, że się przegrzewa, nie wykluczone ale również trzeba założyć, że po prostu uszkodzony ten konwerter jest. Sprawdź i daj znać jaki rezultat dało przetestowanie na innym konwerterze.. Najwyżej później się pomyśli :)

Tak za marginesem polecam m.in. konwertery Inverto! Sam posiadam taki, z czterema wyjściami. jest spoko, niezawodny :)

:wink::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oki!! Ale bede mogł cos na nim ogldac jak sie skonczy umowa i oddam karte??

 

Możesz powiedzieć, że "zgubiłeś" kartę i wtedy zapłacisz 100 zł kary, ale z ta kartą w dekoderze będziesz mógł oglądać kanały FTA. Jest jeszcze wiele innych "sposobów" ale musisz zajrzeć na inne forum :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...