Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie info CP mówi o produkcji na własne potrzeby dekoderów w Żywcu na bazie firmy Datcom. To już drugi operator po N mający w swojej ofercie sprzęt polski (sorry mają w planach).

Może teraz Cyfra+ coś wymyśli i zastąpi wreszcie te beznadziejne Mediasaty a'la Thompson.

A wydaje mi się, że dobrze by się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam następujący problem, jakiś czas temu zamontowałem u klienta Cyfre+, po jakimś czasie klient zadzwonił do mnie że obraz i dźwięk mu się zacina. Myślałem że to wina telewizora klient i tak miał kupić nowy więc zmienił TV na LCD (jakiś samsung modelu nie pamiętam) i odrazu wziął dekoder Philipsa HD. Po zamianie dalej jest to samo. Wszystko nowe czasza, konwerter, tuner , TV, obraz i dźwięk nadal się zacina. wygląda to mniej więcej tak że w nieregularnych odstępach czasu zanika obraz oraz fonia niezależnie od kanału, ale np polskie napisy do filmu lecą normalnie. Podejrzewam że może mieć na to wpływ pobliska linii wysokiego napięcia z transformatorem. Czasami potrafi chodzić godzinę bezproblemowo ale wieczorem objawy się nasilają i potrafi się zaciąć 3 razy w ciągu 5 minut. Podłączałem tuner jeszcze u siebie w domu i działa normalnie. Podłączałem u klienta też swój tuner który na 100% działa dobrze oraz swój telewizor i dalej występowały zaniki obrazu i dźwięku ( czarny obraz bez dźwięku ale napisy do filmu lecą) Nie bardzo wiem co o tym myśleć. Będę bardzo wdzięczny za jakąś podpowiedź ( może nawet jakaś flaszeczka się znajdzie Wink ).

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O linii wysokiego napięcia zapomnij. Coś musi byc nie tak z instalacją antenową lub źle ustawiona antena. Sprawdź na niekodowanych, jak nie zanika to wina karty. A może na orginalnym sofcie musi być włożona karta bo inaczej nawet FTA też nie chodzi? Wtedy tym bardziej podejrzana karta lub jej styki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem u klienta też swój tuner który na 100% działa dobrze oraz swój telewizor i dalej występowały zaniki obrazu i dźwięku

Widać, że coś nie teges z instalacją antenową, zacznij od ponownego zarobienia wtyczek. Przyjrzyj się także przewodowi, czy nie jest gdzieś uszkodzony, mocno załamany.

Wina może leżeć po stronie uszkodzonego konwertera lub przełącznika DiSEqC (o ile jest w instalacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie info CP mówi o produkcji na własne potrzeby dekoderów w Żywcu na bazie firmy Datcom. To już drugi operator po N mający w swojej ofercie sprzęt polski (sorry mają w planach).

Może teraz Cyfra+ coś wymyśli i zastąpi wreszcie te beznadziejne Mediasaty a'la Thompson.

A wydaje mi się, że dobrze by się stało.

Strongami? :lol:

http://skysunsat.pl/portal,news,2279,cat,0.htm

 

Edycja Mr. Orbita: Link poprawiony - prowadził do nie tego tekstu co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na te czasu polecam wziąc dekoder z HD od Cyfry, bądź kupić własny, w tamtym dekoderze jest pewnie jeszcze oprogramowanie po Wizji i nie jest przystosowany do systemu Seca. Antena może byc, na niej pójdzie, choć lepiej mieć większą. Jeszcze co do dekodera to dlaczego HD? Bo moze w przyszłości zachce Ci się oglądać HD, będziesz miał wiadomo dekoder z HD, ale mozesz mieć go juz teraz. W tamtym dekoderze nie obejżysz żadnego kanału z innyj satelity, bo nie ma DISEqC czy jakoś tak, tzn ma, ale nie jest dostępne, bo Cyfra go sobie "usunęła". Ten dekoder po Wizji jest przestażały i dziwię się, że jest wogóle w sprzedarzy jeszcze, ale wycofają go jak wejdzie nowy, wiec jakiś + jest. No wg. mnie on może zostać na pamiątkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się, zmienić soft (oprogramowanie), jeżeli chcesz mieć ten dekoder to ok. No jeżeli zmienisz na nowsze, od Cyfry bądź jakieś inne (lepsze) dostępne w necie to będziesz mógł oglądać. no chyba, że czytnik kart ma znaczenie (chociaż nie, na pewno go nie wymieniali przy zmianie systemu). Wiec zmiana oprogramowania i powinno działac, no jeżeli będziesz miał kartę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma za co. Właściwie to pierwszy raz komuś pomogłem w czymś związanym z dekoderem. Mam nadzieję, że znajdziesz w necie oprogramowania do tego dekodera i będziesz wiedział jak wgrać. Nie wiem czy nie można aktualizować z satelity, nie wiem jak to jest, ale nawet jak to pewnie usunęli już aktualizaję, bo fuzja była już dawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, od jakiegoś czasu czytuje forum, wreszcie założyłem konto :)

 

mam do wyboru 2 pioneery 1430 i 1530 i nei wiem na który się zdecydować;)

 

(jakby wybor byl miedzy 1330/1730 a którymś z tych to wybór byłby o niebo łatwiejszy;) )

 

czym różnią się oba te tunery i który lepiej wziąść?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki :)

 

jeszcze mam mam dylemat czy nie wziac polsatu, rozpatruje najniższe warianty abonamentowe ;) dla mnie polsat wypada lepiej, tylko, że ceny tunerów w CP zdecydowanie za wysokie;)

 

mam jeszcze pytanie, do tego pioneerka to spokojnie po RS wgram sobie liste kanałów normalną i nie będę skazany na kanały te co cyfra na liste wpisze (albo i nie) tylko będę miał wszystkie z HB i Astry, dobrze rozumuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...