Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam około tysiąca złotych na zakup tunera HD. Jestem abonentem C+, ale postanowiłem zakupić niezależny tuner. W moim zainteresowaniu ze względu na fundusze znalazły się te dwa modele:

- GoSat GS-8010 CRCI HD Combo

- OPTICUM 9500 HD PVR 2CI2CX E

Który z nich jest lepszy i daje większą przyjemność oglądania obrazu HD

Gosat ma dodatkowo tuner dvb-t, co jest nie bez znaczenia, gdyż mieszkam przy granicy. A może coś całkiem innego w podobnej cenie (do tysiączka). Proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacenty

O Gosacie 8010 zapomnij. Tuner od grudnia na rynku a pierwszy w miarę stabilny soft ukazał się pod koniec sierpnia 2009. Tak więc tuner jest mało stabilny. Brak możliwości zgrywania nagranych audycji do komputera ze wzgledu na niekompatybilność formatów dysku ( dr dos 8.0), no i potwornie się grzeje. Co do opticum 9500 nie mam zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś z forowiczów ma i użytkuje lub miał styczność z tunerem Sat HD SRADIX HS-411 CXCI .Za wszelkie uwagi i oceny byłbym b.wdzięczny.W ostatnich 3 numerach 3 TV Sat jest opisywany test z tym odbiornikiem i trochę mnie zaciekawił z zbliża się chyba pomału konieczność wymiany sprzętu.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dekoder Philips 6201 hd.

Telewizor Samsung LE32A551 HD Ready.

Chciałbym się zapytać Dlaczegi na kanałach odbieranych z dekodera nie działa mi telegazeta na żadnym programie.

Z kablówki Telegazeta działa bez zarzutu.

Z góry dzieki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model na wyjściu hdmi nie obsługuje txt. jeśli chcesz korzystać z teletextu musisz dołożyć drugie połączenie za pomocą eurozłącza i gdy chesz korzystać z txt przełaczasz telewizor na to eurozłącze i uruchamiasz teletext a gdy skończysz przeglądać wracasz z powrotem do hdmi, droższe tunery mają wbudowany dekoder teletext i wtedy sterujesz przeglądaniem stron pilotem dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktos ma pojecie co jest nie tak z Eurosport 2 HD??

Przy parametrach:

11,258 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S2/8PSK

Humax wyswietla komunikat o braku uprawnien, a po chwili uprawnienia na inne kanaly tez znikaja, konieczny jest restart dekodera;

 

Czy ktos ma moze podobny problem, oraz pomysl jak go rozwiazac??

 

Pozdr!!

mX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jest problem Humax'a. Ja mam Globo TS1 i moduł PowerCam.pro. Z modułem EU2 HD nie chodzi (a męczę już najrózniesze konfiguracje od tygodnia), a po włożeniu karty Cyfry bezpośrednio do czytnika - działa idealnie.

Możesz napisać w jakiej konfiguracji masz sprzęt? Może to problem modułów?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na innym forum ten problem już wyjaśniono. Wina leży jednoznacznie po stronie PowerCama, przyznał to nawet przedstawiciel firmy DIOMAR (dystrybutor w Polsce).

Jednak najgorsze jest to, że jak wynikało z maila producenta problemu tego nie da się rozwiązać (lub nie wiedzą jak to zrobić). Jedyna szansa na zadziałanie PowerCama jest zmiana parametrów nadawania Eurosportu2 HD.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy sprawny Twin (albo quad) - to już od Ciebie zależy, czy ten drugi odbiornik też ma mieć Astrę, uchwyt na zez, przełącznik DiSEqC (tylko nie wiem, czy powszechne przełączniki DiSEqC o standardzie przełączania DiSEqC 1.0 będą poprawnie przełączać konwertery Twin/Quad - być może tu w grę wchodzi taki przełącznik ze standardem DiSEqC 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bo to mój pierwszy post pisany.

 

Czy sa jakieś przeciwskazania aby działało następujące połączenie:

spliter z kartą C+ rozdzielającym na dwa dekodery w tym jeden z nagrywarką a do tego dekorder N-ki. Mam podłączony konwerter typu quad.

Wszystko działa poza drugim dekoderem C+ na którym nie ma sygnału.

Zaznaczam, że jak miałem tylko C+ wcześniej wszystko działało.

Czy jedynym winowajcą może być uszkodzony kabel antenowy lub łączący dekoder ze spliterem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na wszystkich kanałach masz brak sygnału co możesz sprawdzić w menu tunera bo jest tam wskaźnik sygnału to pewnie masz kłopot z przewodem antenowym lub źle zarobione F-ki, jeśli był by to splitter, to wyświetlał by się komunikat o włożeniu karty lub o niewłaściwej/uszkodzonej karcie, no chyba że w menu tunera wyłączyłeś zasilanie konwertera. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Problem mój polega na tym, że chciałbym wymienić dzierżawiony za 0PLN dekoder THOMSON TS4P (chole..... się restartuje, co około 20-30 minut a czasem częściej; ma problemy z audio; czasem czarny ekran itp.). Generalnie jest do d... Tyle że mam w nim pękniętą klapkę od pilota. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia w podobnych sprawach. Czy dystrybutorzy mocno się do takich rzeczy przyczepiają i czy mogą obciążyć za bądź co bądź mechaniczne uszkodzenie? A jeśli tak to jaki koszt mi grozi? Może lepiej na Allegro poszukać jakiegoś pilocika do podmianki?

 

Czekam na rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam pytanie .

Obecnie za Cyfre płacę z góry. I chciałbym się dowiedzieć czy lepiej zostać przy takiej płatności czy lepiej przejść do comiesięcznej płatności za abonament?

Lepsza oferta (promocyjna) jest przy płatności miesięcznej. Możesz zaplanować zmianę w ostatnich 2 miesiącach obecnego kontraktu.

Najlepiej powiedz na infolinii, że chcesz zrezygnować z Cyfry wogóle... przełączą Cię do właściwego działu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...